Eesti uudised

Suhtumises natsi- ja kommunismisümboolikasse pole Eestis siiani selgust majas  

Natsilippu lehvitanud noored sattusid kaklusse, ent karistada neid ei saa

Juhan Haravee, 20. veebruar 2018 22:45

58 KOMMENTAARI

m
magnus/ 21. veebruar 2018 20:16
1975 aastal tehti Estonia kontsert saalis filmi, kus Hitleri jungede riietes laulsime pikemad poisid, seda hümni.
o
Orochimaru/ 21. veebruar 2018 19:42
Ja kui moslemite kuuga märk tänavapildile ilmub, siis kõik kiidavad suure suuga :(
j
Jauram/ 21. veebruar 2018 18:53
Die Fahne hoch! Die Reihen fest geschlossen!
SA marschiert mit ruhig festem Schritt.
|: Kam'raden, die Rotfront und Reaktion erschossen,
Marschier'n im Geist in unser'n Reihen mit. :|
Die Straße frei den braunen Bataillonen.
Die Straße frei dem Sturmabteilungsmann!
|: Es schau'n aufs Hakenkreuz voll Hoffnung schon Millionen.
Der Tag für Freiheit und für Brot bricht an! :|
Zum letzten Mal wird Sturmalarm geblasen!
Zum Kampfe steh'n wir alle schon bereit!
|: Schon flattern Hitlerfahnen über allen Straßen.
Die Knechtschaft dauert nur noch kurze Zeit! :|
Die Fahne hoch! Die Reihen fest geschlossen!
SA marschiert mit ruhig festem Schritt.
|: Kam'raden, die Rotfront und Reaktion erschossen,
Marschier'n im Geist in unser'n Reihen mit. :|
P
+/ 21. veebruar 2018 18:17
Plussmärk klaviatuuril on potensiaalse natsi tunnus- kõik natsi sõjalennukid kandsid taolist märki, klaviatuuril võiks olla ka viisnurga märk- saaks kõike viiega korrutada ja neljaruuduga aknad tuleks ka ennetavalt ära keelata- see ju lausa potensiaalne haakristi algmaterjal!
V
+/ 21. veebruar 2018 19:28
Vaatasin seda korrutusmärki klaviatuuril tähelepanelikumalt- see ongi viisnurgaks saanud juba! Palju Õnne!!
v
Viiding,/ 21. veebruar 2018 17:31
kurivaim, ära sõnus meid oma poeemis -
kui titulitu asemel oleks merkel ja "meil tuleb pühasse sõtta minna!" asendada "meil tuleb EU-sse dzihaadile minna"-ga, + veel nipet-näpet, siis jumala kümnesse ju.
k
KÕIGEPEALT/ 21. veebruar 2018 12:40
Tuleb keelata kommunism ja kommunismi sümbolid kuna see tegi Eesti rahvale kõige suremat kahju. Siis võib samuti rääkida muu korra sümbolite keelustamisest.
j
jah/ 21. veebruar 2018 17:48
nõuka aeg tegi kahju, sest eestlaste arv kasvas, nüüd jagame medaleid praegustele tegelastele, sest rahvaarv kahaneb igatpidi.
j
Jah, kasvas./ 22. veebruar 2018 00:38
Seal pool peipsi sissetoodavate vandide arvelt.
j
Jälle see stampVALE!/ 22. veebruar 2018 08:35
Väänake tõde kuidas jõuate, aga kasvas just nimelt EESTLASTE arv!!!
o
oi se/ 21. veebruar 2018 12:08
on nii tõsine teema mida peab modereerima võtke palderjani pioneerid tõesti
s
sõjad natsid kommarid/ 21. veebruar 2018 12:07
on kõik heidutus rahvale tegelikult koostöös plaan mingi väike sportlik hasart võib eliidil olla nagu rebasejaht et kes kellele ära teeb muud midagi

e
Eino Taruk/ 21. veebruar 2018 11:21
Tänapäeval tungivad Impotent Rage liberaalid parempoolsetele kallale, seega pigem ollakse sunnitud ennast kaitsma.
e
Eestlane ihult ja hingelt/ 21. veebruar 2018 11:08
Ma ei mõista miks on natsilipu lehvitamine koheselt patt kuid kui poodides müüakse ikka veel NSVL loosungite ja logodega kaupa, siis on selle ostmine ja kandmine täiesti okei? Kas eestlaste jaoks ei ole mitte just viimane suurvõim see, kes tappis, piinas ja alavääristas meie rahvast aastakümneid? Ühed pätid olid mõlemad kuid nüüd ühte teisele eelistada on lihtsalt väär.
e
Eino Taruk/ 21. veebruar 2018 11:22
Seda enam , et kommunistlik režiim on tapnud kaugelt rohkem. Enne sõda, sõja ajal, ja pärast sõda.
m
21. veebruar 2018 10:55
Meil Eestis tegutsev Soome firmas on Neo-nats pakija ametil!
k
kribu/ 21. veebruar 2018 11:38
No ja siis.Eesti rimid on täis putini kummardajaid ja okupantide järeltulijaid.
b
Brunn/ 21. veebruar 2018 10:46
Sõna nats on sõnast natsonaal ehk rahvus. Pealegi viksis Adu soome päikesemärgilt maha oma haakristi. Tallinnas on ühe maja karnituur mis koosneb haakristidest ja asub selles majas asub oriflemi kontor. Soomes oli saksa lipp mehel rõdul ning politsei ei sekkunud.
e
ega siis / 21. veebruar 2018 10:12
m
Miks/ 21. veebruar 2018 10:11
pubalippude lehvitajaid ei karistata ? NSVL opkupeeris ja hävitas massiliselt meie rahvast aga eesti 100 sünnipäeval on punalipp siiani au sees. Kss analüüsimine võtab veel veerandsada aastat aega kuniks antsipid,ligid ja teised kameelionid veel liivahannuse juures ei ole ?
r
rumalad/ 21. veebruar 2018 10:00
provotseerijad või arenguga tegelased. Meil riigis muid probleeme pole kui pooletoobiseid esimesel lehel promoda, küll lapse sandistajaid, küll muidu ülbikuid.Aga valitsus kihistab pihku ja teeb oma ilgeid tegusid.
k
21. veebruar 2018 09:50
Kas muud töesti pole kirjutada
s
Sinul / 21. veebruar 2018 10:00

A
........./ 21. veebruar 2018 09:47
Austria uus välisminister Karin Kneissl kritiseeris teravalt Saksa kantslerit Angela Merkelit otsuse eest 2015. aastal migrandid maale kutsuda, mis toimis “kui tõmbefaktor.“
Ühtlasi tunnustas Kneissl Ungari peaministrit Viktor Orbánit tehtud töö eest Euroopa piiride kaitsmisel.
Vabaduspartei poolt ametisse nimetatud sõltumatu poliitik rõhutas vajadust Euroopa Liidu “varjupaigasüsteem ja piirikorraldus tervikuna põhjalikult ümber korraldada” ning võtta selles vallas eeskuju Orbánist, kes tema sõnutsi toimis piire paremini kindlustades õigesti.
Pagulaste teemat puudutades ütles Kneissl: “Austria on alati inimesi soojalt vastu võtnud. Aga samuti tuleb endalt küsida, kust? Ma mäletan lapsepõlvest, kui Poolas sõjaseisukord välja kuulutati, ning siis olid meie klassis äkisti viis poola last, kes olid üksinda tulnud. Nemad olid päriselt saatjata alaealised.”
“Samasuguseid asju tean ma inimeste kohta, kes tulid Tšehhoslovakkiast, Ungarist,” jätkas minister. “Bussid täis eakaid, haigeid ja lapsi, mitte testosteroonist tulvil mehi. [Nood olid] naabrid, kes jagasid meie kultuuri.”
Kneissli sõnutsi on paljud tulijad Põhja-Euroopas pettunud. Ühtlasi väitis ta, et nii mõnigi suundub Itaaliasse sooviga mustal turul raha teenida.
Süüdistades Merkelit migrantide Euroopasse kutsumises, ütles Kneissl: “On inimesi, kes muidu poleks tulnud. Ma reisisin 2015. aasta sügisel Lähis-Idas ja kohtasin paljusid, kes ütlesid: “Merkel kutsus meid!” Nad jätsid oma töökohad kodumaal, et tulla Euroopasse.”
Samal ajal on Austria kantsler Sebastian Kurz Müncheni julgeolekukonverentsil hoiatanud, et ilma tugevate piirideta on “ohus kogu meie maailm.”
“Tükk aega tagasi kõrvaldasime me Euroopa Liidus rahu tagamiseks piirid, aga kui välispiir korralikult kaitstud pole, on need [sise]piirid ohus,” ütles Kurz ja rõhutas, et välispiiri kindlustamata jätmise korral “on ohus kogu meie maailm.”
http://objektiiv.ee/austria-valisminister-kritiseeris-merkelit-ja-kiitis-orbanit/
P
........./ 21. veebruar 2018 09:42
Professor Alexandre Del Valle ütles Prantsuse uudisteorganisatsioonile Damoclès antud intervjuus, et vasakradikaalid tahavad hävitada nii rahvusriigid kui läänemaailma.
Del Valle’i hinnangul on mõlema eesmärgini jõudmiseks olemas selge ideoloogiline plaan, mida toetab George Soros.
Ideaalis saavutaksid nad tema sõnutsi olukorra, kus “Euroopa poleks mitte üksnes multikultuuriline, vaid hävitataks ka selle kristlik karakter.”
Del Valle kirjeldas “tervet valitsusväliste organisatsioonide kogumit ehk parve, mida eriliselt kui mitte ainsana finantseerib George Soros, ning mida samuti toetavad sellised organisatsioonid nagu Piirideta Arstid, Päästke Lapsed ja paljud teised, mida sageli rahastavad Ameerika miljardärid.
Enamik neist organisatsioonidest on Saksamaalt, Hollandist, [sekka] mõned Prantsuse omad, ja nad võtavad Itaaliat kui omamoodi laboratooriumi oma projekti jaoks.”
Projekt ise puudutab Euroopa “üleujutamist migrantidega vasakpoolse ideoloogia kontekstis, mille kohaselt on vaja elanikkonnad välja vahetada, mille kohaselt Euroopa on kuri ja lääs on kuri, ning kristlik tsivilisatsioon on kohutav.”
Ta täpsustas, et plaan on muuta immigratsioonisurve sisuliselt kontrollimatuks, luues selle soodustamiseks üha rohkem hästirahastatud organisatsioone.
“On olemas reaalne ideoloogiline plaan … hävitada ja destabiliseerida lääs ja rahvusriik.
Ja “rahvusriiki kujutavad kõik need valitsusvälised organisatsioonid … kui absoluutset kurjust – mille vastu on tarvis võidelda.
Seaduslikkust esitletakse kui ebaseaduslikku nähtust, millest kumab läbi kodanikuallumatuse retoorika. Nad mõistavad, et seaduslikkusest ja õigusjärgsusest tulenevad ka piirid.
Nad saavad aru, et immigrandil ei ole kõiki õigusi, kuid nad ütlevad, et seaduslikkus –, mis on rahvusriigi alus – tuleb kaotada, tühistada.
Siit tuleneb taotlus piirid avada ja vallandada piiramatu sisseränne eriti nende Euroopa riikide suunas, mida üle ujutada tahetakse.
Nende peamiselt moslemitest masside rännet Katari või Saudi Araabia suunas nad ette ei näe, sest plaan on hävitada kristlik euroopalik tsivilisatsioon.
Plaan on õõnestada rahvusriikide aluseid, pöörata nad iseenda vastu ning hävitada nende identiteet.“
http://objektiiv.ee/prantsuse-professor-soros-rahastab-rahvusriikide-havitamist/
A
???/ 21. veebruar 2018 09:08
Aga miks ka mitte? Kas meil siis ei peaks valitsema võrdne suhtumine KÕIGISSE Eestit okupeerinud vägivallavõimudesse, repressioonidesse ja nende sümboolikasse? Aga punalippude ja muud nõukogude sümboolikat kandvate tegelaste (mitte ainult veteranide vaid ka noorte puhul) vastu m 9 mail ju mittemidagi ette või võta. millest siis selline šokk natsilipu puhul?
Kas ei võrdsustu stalinlik NSVL Kolmanda Reichiga, Hitler Staliniga, koonduslaagrid GULAG-iga, Getapo NKVD-ga ja Himmler Beriaga? Või väidab mõni ehk vastupidist?
Kuid kui päris täpne olla, siis kannatasime me Stalini kommunismirežiimi all märksa rohkemgi. Kohalikke elanikke represseeriti punavõimude poolt märka arvukamalt, hävitati nende traditsiooniline elulaad ning viidi läbi mitu massküüditamist. Sakslased kahte viimast genotsiidikuritegu ei sooritanud. Tõsi küll, oli paar sundevakueerimist lahingupiirkondadest. Aga Narva elanikke ei viidud mitte traadi taha või Siberise, vaid ümberasustati ainult Navast teistesse Eesti piirkondadesse. Ja Sõrve sääre elanikud viidi tõesti sõjapõgenikena otse Saksamaale. Kuid mujale polnud neid ju võimalik enam evakueerida, sest kogu ülejäänud Eesti oli siis juba Stalini poolt vallutatud.
i
irooniliselt/ 21. veebruar 2018 13:01
Siin mõned miinused ikka näitavad, et nende arvates on haakristiga natside punalipp andestamatu kuripatt, Stalini viinurgaga punalipp aga on headuse sümbol. Stalini päike!
a
axis of evil/ 21. veebruar 2018 13:14
Viisnurk on ju "hea", sest ta on ka ämeerica lipul ja USA armee sümboliks.
Ainult et koolis kodanikuõpetuse ega ka ajaloo tunnis ei õpetata miks on kommunistide poolt laialdaselt kasutatud sümbol ja USA sümboolika sarnane.
t
To irooniliselt/ 22. veebruar 2018 00:47
Aga mis sa tahad, kas meil trojnoj tarbimise tagajärjel a j u kahjustuse saanud 0dek0l0nesi vähe on?
t
to 13:14/ 22. veebruar 2018 03:49
USA lipp pärineb ju juba XVII sajandist, nii et on selge, kes kelle pealt viisnurgad maha viksis.
Muuseas, viisnurk ehk pentagrammi on varem, keskajal, loetud just nõidade ning mustade jõudude üheks sümboliks.
n
natsilipp?/ 21. veebruar 2018 08:36
u
uudu/ 21. veebruar 2018 08:36
o
oberfuhrer/ 21. veebruar 2018 09:26
Jeden das seine, see on nagu asjakohasem.
t
Tiit/ 21. veebruar 2018 08:35
Eestis on ainult vikerkaarelipu lehvitamina lubatud ja igati heakskiidetav tegevus.
v
vaeseke,/ 21. veebruar 2018 11:24
kas hakkad siis laupäeval sellega liputama, sest muid ju ei tohi?
t
Tiit/ 21. veebruar 2018 16:14
Hei vaeseke!
Mina ei kavatse laupäeval mitte mingisuguse lipuga liputama hakata.
A
./ 21. veebruar 2018 08:31
Ajaloo huvides-kui 6 saksa Feldgendarmerie mootorratturit Tartusse sisse sõitsid putkasid punakurjategijad üle jõe.Peetri kiriku torni pandi snaiper kes tsiviilelanikke tulistas.Saksa väe haubitsa üks lask likvideeris ohu Riia mnt.alguses oli poodud umbes 6 punakurjategijat ,kes mõrvasid elanikke.Tartu vangla kaev. Linnas hakkas ke htima komandanditund.Korda pidas Feldgendarmerie mehed.Tsiviilelnike vastu
A
./ 21. veebruar 2018 08:31
Ajaloo huvides-kui 6 saksa Feldgendarmerie mootorratturit Tartusse sisse sõitsid putkasid punakurjategijad üle jõe.Peetri kiriku torni pandi snaiper kes tsiviilelanikke tulistas.Saksa väe haubitsa üks lask likvideeris ohu Riia mnt.alguses oli poodud umbes 6 punakurjategijat ,kes mõrvasid elanikke.Tartu vangla kaev. Linnas hakkas ke htima komandanditund.Korda pidas Feldgendarmerie mehed.Tsiviilelnike vastu

m
M./ 21. veebruar 2018 08:24
Ma nägin ükskord telekas (võis olla 9. mai paiku), kuidas sibulad Tallinnas NSVL lippu ja koloraadomardika atribuutikat lehvitasid, aga tundub, et karistada keegi vist ei saa? Mis värk on, ma küsin? Või olen ma äkki russofoob"?
e
ei/ 21. veebruar 2018 11:25
t
to ei/ 21. veebruar 2018 16:35
ja sina oled okupnat ja ti jäänus
m
Muki/ 21. veebruar 2018 11:40
Eesti riigil pole jõudu ja julgust ,et seda ära keelata.
e
ega meil siin tee mis tahad / 21. veebruar 2018 08:11
Karistada nagunii ei saa .See juba ammu teada .Võetakse alles siis midagi ette ,kui juba hullu juhtub ,
u
Uus/ 21. veebruar 2018 08:04
EI MUUDA, MUL EI OLE SABA MIDA LIPUTADA.
v
Vana uudis jah/ 21. veebruar 2018 07:33
Uut pole käepärast võtta nämmutame niikaua seda
m
Millestki/ 21. veebruar 2018 07:31
On vaja ju tüli üles kiskuda kuidas sa muidu seda lehesaasta müüd
k
kolla/ 21. veebruar 2018 08:52
Mis tüli?Haakrist on ka väga levinud venemaa suurlinnades kus skinnid musti ja kollaseid ubivad.
s
SEE JUHTUS SIIS/ 21. veebruar 2018 07:24
AASTAL2015,;) KAS POLE VÄHE AEGUNUD ASI. MIKS SELLEST ENAM SIIS NII TÄIS PUHUTAKSE. PEALEGI OLI HAAKRISTI MOTIIV SEES KA VANADES KUDUMITES KUI KANGASPUUDE SÜMBOL. kAS OLEKS PIDANUD VIISNURGAGA TÄNAVALE TULEMA?
<
21. veebruar 2018 04:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
see / 21. veebruar 2018 07:14
sümboolika on palju vanem kui see viimane kurjus , eriti salakaval plaan saksa rahva hävitamiseks, ja sellel sümboolikal on hoopis teistsugune tähendus
j
jaapanis/ 21. veebruar 2018 08:14
n
no/ 21. veebruar 2018 00:30
senikaua, kuni pole sirbi-haamri lippe ja kogu ülejäänud kommude sümboolikat keelu alla pandud ja kommuniste kurjategijateks kuulutatud, ei tohi keelata ka haakristiga lippe ja muud atribuutikat!

o
OO/ 21. veebruar 2018 00:17
ma pole natsilippu eluski näinud vene oma selle eest 10 000 korda aga sellest saab ikkagi justkui artikli kui tasakaalustatud probleemist
o
Oraakel/ 21. veebruar 2018 00:07
Siis pange ka kõik need Che pildiga t-särgid keelu alla.
i
Irf/ 21. veebruar 2018 07:51
Arvestades seda, millise mõnuga õppinud arst (kes peaks ameti poolest elusid päästma) Che hukkamsi vaatas, on see nõue õigustatud. Taolise sadisti ja fanaatiku fännid on kas samasugused või peast pehmed.
n
no/ 21. veebruar 2018 23:30
see Che oli tavaline kuradima maanteeeröövel, arusaamatu, miks temast kangelast üritatakse teha...
n
need lapsepõlve muretud süütud mängud/ 20. veebruar 2018 23:32
See pole haakrist, see on propeller ja ma olen Karlsson katuselt.
Astuge ligi, vajutage nuppu.
j
Jauram/ 21. veebruar 2018 10:03
Varsti on ristatud puupulgad ka haakrist ...!? Keelame lennuki propellerid ka ära !