Teemantkõrvarõngad (pilt on illustratiivne) (AFP/Scanpix)

Harju maakohus mõistis rahalise karistuse naisele, kes raiskas politseinike aega väljamõeldud röövilooga.

34-aastane Jelena rääkis möödunud aasta 6. detsembri õhtul kella üheksa ajal politseile, et tund aega varem lähenesid Raadiku tänava majade vahel talle kaks venekeelset meest, kes käskisid noasarnast eset näidates ära anda käekoti ja ehte.

Šokis Jelena andiski meestele ära 600-eurose väärtusega koti, milles olid juhiluba, krediitkaart, 60 eurot sularaha ja huulepulk ning kõrvast 2930-eurosed kõrvarõngad. Jelena sõnul käskisid mehed tal seejärel kähku varvast lasta, mida ta ka tegi.

Ülekuulamisel hoiatasid ametivõimud Jelenat valeütluste andmiste eest ning naine kinnitas seda oma allkirjaga. Sellegipoolest selgus järgmisel ülekuulamisel, et Jelena oli hirmsa loo kokku luisanud: tegelikult ei röövinud teda Lasnamäel keegi, vaid ta oli 5. detsembri õhtul kodus olles ühe kõrvarõnga kraanikaussi pillanud. Kolme briljandiga kullast kõrvarõngast ta äravoolutorust enam kätte ei saanud ja kuna ehted olid talle äsja abikaasa poolt kingitud, ei tahtnud ta mehele pettumust valmistada ja mõtles välja loo röövimisest.

Jelena mõisteti süüdi valeütluse andmises, mille eest sai rahalise karistuse 1500 eurot.

Jaga artiklit

32 kommentaari

X
xx  /   19:56, 21. veebr 2018
no mis sellisel 1500st trahvi maksta? raha nagu putru....
T
Toslem  /   19:20, 21. veebr 2018
Ega siis ainult kodus- ka külapeal on kraanikausse!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis