Krimi

Lätist salaviina toonud mehed pisteti kongi (76)

Anett Rannamets, 20. veebruar 2018 16:42
Pilt on illustreerivFoto: Aldo Luud
Andrei ja Dmitri sõitsid jaanuari lõpus Lätist Eesti poole. Suur BMW oli triiki viinapakke täis, kuid meeste kojusõit ei kestnud väga pikalt - Pärnumaal pidasid MTA ametnikud tollikontrolli käigus nad kinni ja nad võeti vahi alla.

Andrei ja Dmitri ei toonud ilmselgelt viina nädalavahetuse meeldivaks möödasaatmiseks, sest BMW-sse oli topitud 104 pappümbrises kilepakendit, milles igas kolm liitrit Jelzini nime kandvat viina.

Karistuseadustiku järgi karistatakse suures koguses maksumärgiga märgistamata või käitlemiseks mittelubatud alkoholi hoidmise, ladustamise või edasitoimetamise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Karistus sõltub kaasuse asjaoludest.

Selguse huvides tuleb eraldi välja tuua, et tegemist oli salaalkoholi toimetamisega, mitte Lätist ostetud liiga suures koguses alkoholi vedamisega oma tarbeks. Alkoholi puhul on Euroopa Liidu liikmesriikidest lubatud oma tarbeks kaasa tuua 10 liitrit kanget alkoholi (üle 22%), 90 liitrit veini, 110 liitrit õlut ja 20 liitrit muid eelnevalt nimetamata alkohoolseid jooke. Kui Lätist ostetakse kaasa rohkem, tuleb kodanikul tõestada, et tegemist on isiklikuks tarbimiseks soetatud alkoholiga.

30. jaanuaril toimetasid kaks meest Lätist Eesti poole 312 liitrit salaalkoholi ning neid karistati aasta ja kuuekuulise tingimisi vangistusega.

Samal teemal

04.07.2018
Võõras salaviina ei saa ehk Pealinna mehed jäävad Kohtla-Järvel kuivale