Pilt on illustreerivFoto: Aldo Luud
Anett Rannamets 20. veebruar 2018 16:42
Andrei ja Dmitri sõitsid jaanuari lõpus Lätist Eesti poole. Suur BMW oli triiki viinapakke täis, kuid meeste kojusõit ei kestnud väga pikalt - Pärnumaal pidasid MTA ametnikud tollikontrolli käigus nad kinni ja nad võeti vahi alla.

Andrei ja Dmitri ei toonud ilmselgelt viina nädalavahetuse meeldivaks möödasaatmiseks, sest BMW-sse oli topitud 104 pappümbrises kilepakendit, milles igas kolm liitrit Jelzini nime kandvat viina.

Kokku oli neil autos 312 liitrit kanget alkoholi, mis oli kohustusliku Eesti Vabariigi riikliku maksumärgiga märgistamata. Selline alkohol on vastavalt alkoholiseadusele käsitlemiseks lubamatu.

Karistuseadustiku järgi karistatakse suures koguses maksumärgiga märgistamata või käitlemiseks mittelubatud alkoholi hoidmise, ladustamise või edasitoimetamise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Karistus sõltub kaasuse asjaoludest.

Selguse huvides tuleb eraldi välja tuua, et tegemist oli salaalkoholi toimetamisega, mitte Lätist ostetud liiga suures koguses alkoholi vedamisega oma tarbeks. Alkoholi puhul on Euroopa Liidu liikmesriikidest lubatud oma tarbeks kaasa tuua 10 liitrit kanget alkoholi (üle 22%), 90 liitrit veini, 110 liitrit õlut ja 20 liitrit muid eelnevalt nimetamata alkohoolseid jooke. Kui Lätist ostetakse kaasa rohkem, tuleb kodanikul tõestada, et tegemist on isiklikuks tarbimiseks soetatud alkoholiga.

30. jaanuaril toimetasid kaks meest Lätist Eesti poole 312 liitrit salaalkoholi ning neid karistati aasta ja kuuekuulise tingimisi vangistusega.