Eesti uudised

Purikaõnnetuse tagajärgede eest vastutavad kõik maja korteriomanikud (2)

Toimetas Silja Ratt, 20. veebruar 2018, 09:51
Jääpurikad Tags: JääpurikadFoto: Jörgen Norkroos
Tänavu jaauaris jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus tõi kaasa veel ühe väga olulise muudatuse: seaduse järgi kehtib korteriomandist tuleneva nõude korral korteriomanike ühine vastutus. 

"Näiteks lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral vastub korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud," selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Varasemalt võis näiteks purikaõnnetuse kannatanu esitada kogu nõude ka ainult ühe korteriomaniku vastu, kel tuli hiljem esitada tagasinõue teiste korteriomanike vastu. See tähendas, et üks korteriomanik võis näiteks sattuda olukorda, kus ta pidi rahuldama nõude, mille suurus ületas kogu tema vara väärtuse. Kui nõuet vabatahtlikult ei täidetud, tuli tal selleks, et esitada omakorda nõue teiste korteriomanike vastu, pöörduda kohtusse. 

"Näiteks kaheksa aastat tagasi Tallinna kesklinna kortermaja juures juhtunud üliraske purikaõnnetus tõi kannatanu perekonnalt nõude neljale sama maja korteriomanikule," meenutas Mardi. 

"Uus seadus ütleb aga, et isik, kellel on samal alusel kõigi korteriomanike vastu korteriomandist tulenev nõue, mille kohta seadus näeb ette solidaarkohustuse, peab selle esitama korteriühistu vastu,” märkis Mardi.

"Kui nõude rahuldamine ei ole kehtiva majanduskava ja reservide juures võimalik, peab korteriühistu juhatus koostama uue majanduskava ja kutsuma kokku korteriomanike üldkoosoleku selle kehtestamiseks."

Samal teemal

7. detsember 2018, 13:47
MEELDETULETUS: libedusetõrje eest kõnniteedel vastutavad kinnistute omanikud

2 KOMMENTAARI

j
20. veebruar 2018, 10:33
Juba paar aastat olen kirjutanud, et linnad ja alevid, kus on majad vastu kõnniteid, moodustagu rahaline fond majaomanikelt igakuisest tasust ja telli...
(loe edasi)
k
Kibuvitsa uulitsa needus 20. veebruar 2018, 10:21
Maja nummer89 kyljes kõlgub juba 3 aastat hiigelpurikas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee