Eesti uudised

KOLME LAPSE ISA: kehtiv seadus toodab elatisvõlgnikke

Kristiina Tilk, 19. veebruar 2018 23:35

364 KOMMENTAARI

m
mees/ 2. jaanuar 2020 07:46
oleks vajalik seadusele lisada juurde isaduse test kohustulikuks,enne lapsele nime panekud,siis on selge mille ja kelle eest maksad.elatsi raha suurus on liiga suur koormus.skandinaavias on need seadused väga mõitlikult lahendatud.
k
Kodanik/ 3. aprill 2018 21:03
Kohtunik on selle jutu järgi nagu ühe poole repressiivorganiks tehtud, võimaldades ühel poolel teisel elu keerulisemaks tehtud.
"Ma küll väitsin kohtus, et elan maal ja luba on vaja. Selle peale küsis kohtunik eksnaiselt, mis tema arvab – kas võtta luba ära või mitte? Eksnaine ütles, et jah, võtame,"
Aga kas lapsed on nüüd õnnelikumad? Nende vanemad kaklevad hoolega ja said üksteisele haiget teha. Milline "rõõm" laste silmis peale kohtuistungit. Ovatsioonid taevani ja lõhed järjest suuremaks ühiskonnas. Kas on see normaalne riigi poolt rakendatav süsteem?
t
21. veebruar 2018 16:38
k
Keit/ 21. veebruar 2018 11:40
Iga lugu on ju oma taustaga.Ei saa näpuga näidata et mehed on süüdi või et naised on süüdi. Elasin eksiga koos peaaegu 29 aastat. pealtnäha ok suhe aga telgitagused on inetud. Lisaks vägivaldsusele oli ta viimased paar aastat üleval tutvumisportaalis. peale viimast vahejuhtumit jõudis mulle lõpuks kohale et ega paremaks ei lähe vaid aina hullemaks. lahkusin oma kodust, kogu mu senine elu jäi sinna ja kahjuks ka teismeline laps .miks ta nii otsustas ma lõplikult ei teagi. vahest kardab ka kodust väljavisatud saada ,sest kui ta paluski isal mind mitte kiusata soovitas isa tal kodunt välja kolida kui midagi ei meeldi. nii et maksan eksile lapse alimente lisaks elab ta minu majas ja terroriseerib vaikselt edasi. ma sain ainult oma riided ja mõne nipet-näpet asja. alimente maksan aga last pea-aegu ei näe. käin ka haigena tööl sest kardan võlgu jääda. omal ajal tegin vea ja vormistasin oma maja kaasomandisse nüüd pean kohtusse minema et midagigi ehk tagasi saada. hetkel ei lasta seal last ka külastada mitte. ja huvitav et krimi korras karistatul on õigus last kasvatada ja otsustada millal mina last näen.
s
21. veebruar 2018 17:01
Sellise asjaga peab enne laste tegemist ja saamist arvestama. See kui palju tuleb elatist maksta on ju juba teada ja tasub enne seadustega tutvuda ja vaadata millised on sissetulekud ja võimalused ja milline on rikkuse tase jne. Oma asi kui ei suudeta piisavalt ette mõelda ja selliste asjadega arvestada, sest alati eksisteerivad sellised võimalused, et minnakse lahku jne. See ei tohiks ju olla enam kellelegi uudiseks.
n
no-noh / 21. veebruar 2018 19:31
/ muidugi suudab 29 aastat ette näha, et mis kõik juhtub ja milliseks inimesed muutuvad.
n
No palju õnne eesti vabariik 100!/ 21. veebruar 2018 17:03
Hea nali! Aga pole tegelikult üldse naljakas see asi, see on lihtsalt masendav.
Aga siit õppetund, et kui sa just mõni kõrgepalgaline töötaja või muidu mingi jõukur või rikkur ei ole siis hoia naistest või meestest selles mõttes eemale ja kasuta alati kondoomi, sest nii on ikkagi kindlam muidu võib juhtuda, et saadakse veel soovimatult isaks või emaks ja pärast tuleb alimente maksta.
See on ju tegelikult juba ammu teada, et laste saamine on tänapäevases moodsas kapitalistlikus halastamatus süsteemis, kus kehtib üldiselt raha võim liiga suur luksus.
Ja kes selle luksusliku kohustuse endale teadlikult kanda võtab, et teistele tõestada, et kui võimeka mehe või naisega on tegu, siis tuleb tal seda kohustust ka kanda. Ei maksa võta ega kaela tõmmata endale mingeid ülejõu käivaid kohustusi.
Laste saamisega kaasnevad ju ka kõik muud suured rahalised kohustused nagu seda on suurem ja parem korter või maja, et lastel oleks hea ja turvaline olla, igasugused huviringid, mis kõik midagi maksavad, erakoolid kus on parem hariduskvaliteet, siis head ja turvalised autod jne.
Kui sul ikka piisavalt hea palk ei ole ja kui sul ikka piisavalt jõukust ja varasid pole kogutud, siis ei ole hea selliseid suuri kohustusi endale kanda võtta ehk kõigepealt saa ikka edukaks ja rikkaks ja siis hakka lapsi tegema. Sellest on ju küll juba räägitud.
Ega siin mingi Etioopia ei ole. Siin on ikkagi heaolu ühiskond ju, mitte arengumaa ja sellega tuleb arvestada. Kui ei suudeta piisavalt teenida ja rikkust ning vara koguda, siis pole mõtet omale siia ilma lapsi juurde virelema muretseda.
u
Uskumatu, aga tõsi,/ 21. veebruar 2018 10:28
et siis elamegi Lollidemaal, kus raha kasvab puu otsas, tuleb vaid minna ja seda vajalikul hetkel raputada, sest kust mujalt siis peaksid isad seda ebanormaalselt kõrgeks aetud elatisraha hankima??
s
Soovitus isastele/ 21. veebruar 2018 08:58
Steriliseerida peale murdeiga või kolida Eestist ära.
R
---/ 21. veebruar 2018 06:32
Riiklikud lastetoetused on praegu väga heal tasemel, kui me just ei soovi, et võiksime üldse mitte enam tööl käia.
laste saamine on lihtsalt mäng? Las tulla! Nii naine kui meees saavad laste kasvatamisega hakkama, kui mõlemal või vähemalt ühel on aru peas. Sündis üks laps - sellega saab iga üksikvanem hakkama ka üksi, kui teiselt toetust ei tule. Kyi üks laps juba olemas, peaks vanemad tegema oma elus inventuuri - kas pere on nii tugev et jääb kokku, et saada veel üks või mitu last? Paari aastaga peaks juba selguma, kas su partnerist on lastele isa (ema) nende üleskasvatamiseks.
Kakeldud peredes on alati, joodikuid on peredes alati olnud, neid, kes ei suuda tööd teha, on alati olnud ja sinu pere ei ole mingi suur erand ku su peres on sellised probleemid. Aga probleem on see, kui sa ei märka, et abikaasast ei ole peres asja ja lased lastel sündida hoolimata pere võimalustest ja kusagil peaks olema ka punane tuli, mis ütleb, et üksikvanemana saan ma hakkama vaid ühe lapsega.

k
katastroof tulekul/ 21. veebruar 2018 00:54
See karm seadus annab signaali tulevastel vanematel.... see hirmutab paljud ära, kes lapsi tahavad.. 100 d lapsed jäävad selle olukorra tõttu sündimata. Varsti keegi ei riski sünnitada, riik teeb mehe pihuks ja põrmuks kogu kohtunike täiturite armee põrmustab võlgniku. Sõidetakse "tankiga" üle... enne võetakse load, reisida ei saa, sest rekvireeritakse pass, su arve tehakse tühjaks, kui juhtub mõni autoront olema siis ka see kistakse käest kui peaks politseile vahele jääma. Ühesõnaga mees pane ennast põlema! Üleskutse, mehed ärge tehke lapsi!! Kui naised soovivad lapsi, las lähevad viljatuskliinikusse (Sõritsa juurde) ! Pealegi saab naine seal valida erineva doonori vahel. Ja sulle jääb su elu alles!!!
3
3-lapse ema / 20. veebruar 2018 22:57
Tegin kiired arvestused. Ühes kuus on ca 720 tundi. See 250.- euri teeb tunnitasuks emale 0,347 eurot. Turuhind lapsehoiuteenusel on 5 eurot tunnis. See issi peaks olema õnnelik, et leidub turul emme, kes on nõus 15x alla turuhinna teenust osutama. 3 väikse lapse kõrvalt pole võimalik normaalselt 9-17.00 ni tööl käia, kui sa just Riigikogus ei tööta.
i
irw/ 20. veebruar 2018 23:18
kas sa töötad ka öösel ja 24h ööpäevas? irw!! ja kolme lapsega pole enam vajagi tööl käia, sest elada võib ka lastetoetustest + elatisrahast... irw!!
3
3-lapse isa/ 21. veebruar 2018 02:01
to 3-lapse ema
Nii lolli juttu annab ikka ajada. 3 lapse kõrvalt kui nad pole just imikud, saab vabalt tööl käia. Eelkooliealised saavad olla lasteaias 7:30'st 17:30'ni. Kooliealiselt on kool 8'st vähemalt 14:00'ni ja kella 17:00'ni peavad nii täiesti vabalt omaette vastu. Ja lisaks palgale oleks siis sissetulekud 500.- euri riigilt ja 750.- euri lahutatud mehelt. Oletagem, et keskmine lastega tegelemine algab 15:00 ja kestab 22:00'ni (lapsed lähevad magama) ja nädalavahetusel 12 tundi (sest lapsed magavad siis kaua), teeb see kokku kuus 250 tundi. See on maksimaalselt, sest tegelikult on seda märksa vähem, sest vahepeal tegelevad lapsed koolitööde, arvutimängude, trenniskäimise, telekavaatamise jne. Kuid 250 tunni korral oleks tunnitasu riigitoetuse ja alimentide pealt (1250/250) 5 euri tunnist. Hind, millega saab turuhinnaga lapsehoidja.
Mina ei ole lahutatud, olen õnnelikus abielus, kuid oletagem, et oleks juhtunud nii, et oleks suhted purunenud ja ma oleks sellises situatsioonis nagu hetkel Eestis tuhanded mehed, kellelt nõutakse võimatute kohustuste täitmist ja võlgnikuks jäämine või siis näljapajukil elamine oleks ainukesed võimalused, siis... ma lahkuks kohe kindlasti siit riigist alatiseks. Loobuks tõenäoliselt ka kodakondsusest, sest see, mis toimub on täielik sigadus.
t
to 3-lapse isa/ 21. veebruar 2018 09:52
Esiteks ma ei usu, et sa õnnelikus abielus oled, muidu sa ei kommenteeriks antud teemat. Ja teiseks tea, et isegi loomariigis hoolitsevad isased oma poegade eest.
21. veebruar 2018 16:41
tea, et isegi loomariigis hoolitsevad isased oma poegade eest.
Seda küll väga harva, laste kasvatamine ongi emaste rida.
k
Kodanik/ 3. aprill 2018 21:08
Kas oskad kõike ainult rahas näha?
Kas saite kokku ja saite lapsed ning nüüd pakud teisele turuhinnapõhist teenust?
Kui see on teenus, nagu väljendate ennast, siis kuidas seda teenust võiks nimetada, kas enne "ostmist" oli hinnakiri väljas?
s
seadus/ 20. veebruar 2018 22:22
on kogu maailmas 99,9% naise poolel selles asjas ja ka Eesti pole ega tule olema mingi erand !
l
lihtsalt / 20. veebruar 2018 22:31
Eesti mehel läheb nats aega ennem kui mõikama hakkab et enam nii lihtsalt ei pääse nigu vanasti et laseb jalga ja asi ants!
t
to lihtsalt/ 21. veebruar 2018 02:11
Nüüd laseb see mees lausa riigist jalga. Ja muuseas, kes sulle pähe pani, et mees just mees on see n.ö "jalgalaskja"? Minu tutvusringkonnas on 3 juhtumit, kus lahutuse põhjustajaks on naine, mitte mees. Kaks leidsid uue armastuse ja kolmas kasvas n.ö lahku. Kaks neist jõudsid tsiviliseeritult kokkuleppele, nii et see on mõlemale poolele vastuvõetav ja lapsi hoitakse kordamööda. Ühel juhul aga arvas naine, et lisaks uuele suurele armastusele võiks eelneva korralikult tühjaks pigistada ja kui võimalik, siis tema vanemad ka. Viimase tegevuse vastu jõuti ennetavad meetmed võtta ja kinnisvara kanti lähisugulaste nimele. Muus osas pakkus mees igasuguseid kokkuleppeid, kuid ei... kõik või mitte midagi. Mees pakkis asjad kokku ja lahkus hiljuti Eestist, sest muud võimalust tal ei jäänud, sest kui ta maksaks igakuiselt nõutud summa, siis jääks tal endale 200 euri kuus, mille eest tuleks tasuda üür, kommunaalid, süüa ja riided osta. See aga on võimalik ehk Vietnamis või Indias, kuid mitte Eestis.
j
Jah/ 21. veebruar 2018 19:34
n
no/ 21. veebruar 2018 20:23
l
lõpuks/ 20. veebruar 2018 22:07
ometi on Eesti astunud esimesed sammud õiges suunas sest kes veel tahaks üldse Eestis hakata lapsi saama ja kasvatama vastasel juhul ? Super !
k
Kui naise süül.../ 20. veebruar 2018 21:59
kooselu laguneb,keelab mehel lastega suhtlemise,ühesõnaga täielik mõrd, mehel ei ole võimalik maksta elatisraha, miks siis minnakse mehe vanemate vara kallale. see on ikka täielik absursus kuubis mis seadus on välja mõeldud.Mida need vanemad saavad teha,aru ma ei saa.Arvan et ,nii mõnigi vanem võib saada siis veel vanas eas kurjategijaks.
i
irw/ 20. veebruar 2018 21:44
oota kuidas naistele öelidgi- et ise süüdi, oleks pidanud ikka vaatama kellega voodisse ronid ja kummi tuleb ka kasutada kui paljuneda ei taha.
m
Millest ei ole veel räägitud?/ 20. veebruar 2018 21:08
Nii Õiguskantsleri kui kohtute arvates kuulub lapse vara hulka nõue, et mõlemad vanemad on kohustatud last võrdsel määral üleval pidama. Lapse vara kahjustamiseks loetakse seda, kui vanem ülalpidamise kohustust ei täida samal määral, kui teine vanem. Seega on enamik emasid, kes lapse isalt ülemäära suuri summasid nõuavad, lapsele võlgu samaväärse summa, mis peab olema eraldi hoiustatud, kui selle kasutamist ei ole dokumentidega tõendatud. Selle olukorra puhul saavad isad kohtule lapse nimel nõude esitada.
Lapse emad unustavad ära, et lapse raha eest ostetud asjad on lapse asjad ja lapse vara müügist saadav raha on samuti lapse vara, mida lapse ema ei tohi põhjendamatult enda tarbeks kasutada, vaid peab samuti eraldi hoiustama.
Et asi veel keerulisem oleks, toon välja ka selle, et lapse raha eest makstud koolituskuludelt (nt lasteaiamaks) tagastab riik osa raha. Ka see tuleb eraldi hoiustada.
Kokkuvõttes kasutavad emad lapse raha väga suurel määral enda tarbeks. Tegelikult peaksid isad selle võrra vähem elatist maksma.
v
vaata kallike/ 20. veebruar 2018 21:43
emad kompenseerivad selle tööga. issi tavaliselt argimuredega ei tegele vaid tuleb puhkepäeval ja käib heal juhul lapsega kohvikus ja loomaaias mitte ei istu haigevoodi kõrval, tee süüa, aita õppida või muud sellist.
t
to vaata kallike/ 21. veebruar 2018 02:18
Aga teeks nii, et isadel oleks vaba valik, et soovi korral jaguneks see vahetustega tegevuseks. Miks sa arvad, et isad ei saa sellega hakkama või nad ei taha seda teha? Ja kohvikutest ja loomaaedadest rääkides - praeguse alimentide summaga 3-lapse puhul ei jää keskmist palka saaval mehel enam raha endagi kulude katmisest, rääkimata lastele lisakulutuste tegemisest. Tegelikult on nii, et 3-lapse puhul saab ema 500.- euri kuus riigilt (või siis isa kui tema kasvatab) ja see on täiesti piisav tasu selle töö eest. Nii et, kallike, lastekulud tuleks ikkagi võrdselt tasuda.
k
Kuula kallike/ 21. veebruar 2018 07:17
Kinuga juhtus nii, et naine tegi teise mehega teise tite ja minul jäi maksmise rõõm. Kohtus öeldi aga, et olid abielus, siis on see sinu oma ja sina maksa! DNA st keelduti ja last ei ole siiani näinud. Midagi on siin riigis aga si tas ti.
j
Jah, m---kas/ 21. veebruar 2018 11:44
tuleb tasuda võrdselt, aga mitte nii, et mina, lapse ema, tasun koguaeg 100% ja isa mitte midagi ja riik selles kuriteoskosseisu ei näe!
u
20. veebruar 2018 18:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kasuta kondoomi/ 20. veebruar 2018 19:45
siis pole vaja parast halada kuidas morrad sind vaesekest sisse on vedanud. jumala eest, arge tehke lapsi eesti meestega, parast ei joua rahadega ara rotitada.
t
to kasuta kondoomi/ 21. veebruar 2018 02:22
Muidugi, kallid eesti naised, tehke ikka lapsi välismaalastega. Kusagilt Itaaliast või Kongost on palju "lihtsam" alimente välja nõuda. Veel parem, kolige sinna ja peale lahutust tulete tilla-tölla ilma raha ja lasteta tagasi.
m
Mees/ 21. veebruar 2018 07:18
Õige, last tõmbavad lapsi netist ühe sõrmelibistusega alla. Neil telefon ju kogu aeg käes ja pildistavad oma pruntis huuli.
k
kalev/ 21. veebruar 2018 08:48
u
Urrr/ 21. veebruar 2018 06:42

k
kalev/ 20. veebruar 2018 17:25
enamik naisi näeb mehes ainult elatisallikat. Niasena sa endale enamasti ise raha ei suuda teenida. Ainuke alternatiiv ongi see, et laste tegemine on lihtne ja tulus äri. Kui rahakott hakkab kitsaks jääma, siis esimene mõte on võibolla, et tuleks teha teine laps või kolmas jne. Sellised naised ju ei mõtle sellele, et kas see laps on ka mõlemapoolselt tahetud ja kas seda suudetakse ka täisväärselt üles kasvatada. Naisel peab olema ainult nutti, et leida õige mees üles leida, kellel on potentsiaali varanduse näol. Kahjuks paljudel meestel latt liiga madalale lastud ja langevad tihti ilusa näolapi ohvriks. Ühesünaga palju jama on tulnud ka sellest, et mehed ei oska endale õiget naist valida ja lasevad endaga manipuleerida. Niipalju naisi ainult sellest elatubki. Ausaltõeldes on juba kõrini sellest, kuidas nad alati ennast ohvriks teevad. Paljudel juhtudel on mehed ohvrid ja kui lugeda seda, kuidas naised laste kaudu meestega manipuleerivad, mees maksab korralikult alimente, aga last talle ei anta kohtumiseks. Seni, kuni neid asju ei hakata ka meeste õiguste seisukohalt sisuliselt arutama, seni ei ole selles asjas ka õigust. See jama tuleb ükskord ära lõpetada ja mehed peaksid
rohkem oma õiguste eest seisma hakkama.
k
kalev/ 20. veebruar 2018 17:22
Pole näinud, et keegi oleks seda mütet välja käinud, aga minuarust on alles siis meeste suhtes õiglaselt käitutud ja oleks asi võrdõiguslik.
mehed peavad maksma elatisraha 230 v6i 240 lapse pealt ja nt kui kolm last siis summa juba päris suur
seaduses on kirjas, et m6lemad peavad panustama sama summaga!!!
siit ka m6te...kuna meestel tekib v6lg, kui maksta ei suuda..kohtunik käratab veel...otsi endale tasuv töö jne
load v6etakse ja kinnisvara jne...
seega.... kui naine ei suuda t6estada, et ta panustab samamoodi lapsesse...rahaliselt...
naine peab ka 240 lapse kohta panustama, siis peab ka tal v6lg tekkima!!!!
Nii oleks asi võrdõiguslik!!!
k
kalev/ 20. veebruar 2018 17:36
kui ta tööl ei käi, siis ongi tõestatud, et ta ei suuda samamoodi panustada. ja kui tal väike palk, siis samamoodi. õiglane oleks näha, kui kolme lapse ema samamoodi ca 750 lastele paneks.
e
eesti mees/ 20. veebruar 2018 19:45
on ikka jube rehepapp. emad panustavad koige muuga kui eemalelav isa kyla peal kovatab.
j
jajah/ 20. veebruar 2018 19:52
Aga isegio sad viirused oskavad toimida nii, et peremeesorganism ellu jääks – ikka nende endi heaolu nimel. Kirjeldatud emmed aga hävitavad mehe, kes peaks nende lastel aitama toime tulla. Kas see on tõeline lapsearmastus?
k
kalev/ 21. veebruar 2018 08:53
ei maksa endast tulla siia rääkima. jajaaa....tüüpiline naiste jutt, et panustavad küige muuga ja seda ei suuda üldse rahasse arvestada jne....aga seaduse ees peavad küik vürdsed olema!!!...kui naise panus on tüesti hindamatu, siis poleks ju meeste poolt toetus vajagi. asi ongi selles, et seaduse järgi peavad RAHALISELT VÕRDSELT PANUSTAMA. see emotsionaalne ja misiganes panustamine on hoopis teine teema!!! head kõvatamist!
m
Minu palk on ka napilt 700/ 21. veebruar 2018 11:48
kuid lapsele panustan iga kuu üle 1000 (laenude arvelt) , et ta saaks välismaal ülikoolis õppida. Nii et ära tule ütlema, et emad ei panusta, kui palk väike on. Lapse isa saab pensioni üle 400, kuid ei panusta midagi. Vahepeal oli lapsele otsekorraldus 4 (just õige, loe neli!) eurot kuus, kuid sedagi pidas paljuks ja tühistas otsekorralduse.
p
Peavad panustama võrdselt?/ 21. veebruar 2018 11:56
Huvitav, sain kohtult kirja, kus niimoodi küll ei arvatud ja et isa ei panusta üldse, selles ei leitud midagi kuritegelikku.
o
oo/ 21. veebruar 2018 06:42
naine, kes kasvatab üksi, lapsi, peaks panustama sama palju kui mees - see on õige mõte, aga siis peaks olema võimalus tal palgata lapsehoidja.
Kui peres on kolm last 2, 4 ja 8 aastane, siis saab naine töötada vaid õises vahetuses, et lastele jätkuks hoolitsust ja
toetust, kui nad on ärkvel. Nii lihtne see ongi - panna üksi lapsi kasvatav ema korrlikku palka teenima, kaua ta laseb liugu isa raha eest.
s
Scaramanga/ 20. veebruar 2018 16:24
"progressiivses" USAs pannakse selle eest juba mehi vanglasse feministliku kohtusüsteemi poolt:
Naised on sisuliselt abielus riigiga.
https://www.youtube.com/watch?v=ur8RPVU8sT0
https://www.youtube.com/watch?v=NpJJZKgM3tk
https://www.youtube.com/watch?v=lwQR76v1ySk
kas soovolinik on meil selle asjaga tegelenud ? Miks lapsed enamuses osas ikka emaga elavad, miks mitte isaga ? Võrdselt peaks see jaotuma ju ?
e
Ema/ 20. veebruar 2018 16:23
Väga läbimõtlematu seadus! Miks antakse naisele õigus otsustada lubade saatus? Mõni n.n. naine laseb lihtsalt õelusest load võtta ja miks peab mees maksma 750 eurot kuus, kuhu jääb naise osalus? Siis on lastele isa vaja, kui pappi voolab, muus mõttes....Olen näinud küll, kuidas neid alimente kulutatakse, kunstküüned, meik j.n.e. Kõigepealt endale hilbud, siis kaltsukast lastele. Tõepoolest, eesti riik toodab võlgnikke! Ülimalt haige värk
m
mees/ 20. veebruar 2018 16:16
Koos elades ei kulunud me kolmele lapsele pooltki nii palju kui see praegune nõme seadus ette näeb ja kõik olid õnnellikud. Nüüd ühtäkki on kõik kohe 2-3 korda kallimaks läinud mingite riigikogu tolvanite otsuse pärast.
k
kalev/ 22. veebruar 2018 14:13
reinsalu ja IRL on selle taga. Saage omati aru, kui palju nad s on keeranud
a
Aegu/ 20. veebruar 2018 15:51
Enne polnud elu,oli iive,nüüd pole elu ja iivegi kaob.
Pagendage Reinsalu,tema loodud kriminaalide ja võlgnike vabrik eesti elu edasi ei aita.
Enamus paare lahutab,niiet ei tasu hakata jamamagi.Seaduseid,sanktsioone ja makse nii palju,et
ära välja mine.
m
Mari/ 20. veebruar 2018 15:00
Kolme lapsega naisel on raske uut kaaslast leida, sest pole palju mehi, kes tahaksid võõraid lapsi kasvatada. Samas on mees, kellel on eksiga kolm last, ja nendele lastele tuleb maksta korralik summa alimente. Miks üks naine peaks endale sellise pagasiga mehe võtma? Äkki oleks olnud parem omavahelised jamad ära klaarida ja ühekoos oma lapsed üles kasvatada. Kolm last suudeti ühiselt valmis teha, kuid äkki avastati, et ei, oi, enam ei kõlva koos elada! Miks küll? Igas suhtes on omad head-vead, tuleb need üheskoos üle elada. Kasutage kaitsevahendeid, kui pole endas kindlad. Lapsed on siin kõige suuremad kannatajad!
d
Daniel/ 20. veebruar 2018 15:52
Jutt õige. Kõige kurvem selle asja juures see, et tulevased lapsevanemad ei adu isegi räägitud juttude põhjal, mida toob kaasa lapse saamine. Sellepärast nad ei tea ka ise kui kindlad või ebakindlad nad tegelikult on ja kummita pannakse edasi...
Keskkoolis peaks perekonnaõpetus olema, kus selgitatakse ka sellised olulised asjad ära, et nii kui eostad - on sul rahaline kohustus. See paneks ehk mõne mõtlemisvõimelisema nooruki/nooriku tõsisemalt järgi mõtlema kas kasutada kaitsevahendeid.
t
To mari/ 20. veebruar 2018 18:19
Kui teil naistel on nii palju õigusi,siis soovitus meestele ärge võtke naisi,ärge looge perekonda.las naised elavad omaette
t
tead/ 20. veebruar 2018 19:47
ara arva, et neid vaeseid ja ylbeid eesti mehi nii vaga endale abikaasaks ihaldatakse. naised abielluvad laande, voetakse kahel kael vastu, sest riigid saavad aru, kust tulevad uued maksumaksjad. hakka endale aegsasti mahkmevahetusraha koguma.
j
jajah/ 20. veebruar 2018 19:54
loomulikult oodatakse teid, kauneid ja tarkasid eesti neide, läänes süli avali. osadel võetakse isegi pass saabumisel käest ära.
k
kade / 21. veebruar 2018 06:36
ja nome eesti mees oled. eestlannadega abiellutakse meelsasti. seda passi aravotmise juttu void ju endale lohutuseks raakida.
j
Jüri/ 20. veebruar 2018 20:33
Iga külajoobar aitab emmel alimente kulutada...
k
Kohutav, ja me räägime võrdusest! / 20. veebruar 2018 14:54
Eesti ühiskonnas levivate traditsiooniliste soorollihoiakute järgi tehakse selget vahet meeste ja naiste rollidel. Viimase järgi peetakse lapse peamiseks hooldajaks ema ning isa käsitletakse pigem ema abilisena, sest usutakse, et ema ja lapse vahel on eriline side. Kui lastekasvatamine on naiste ülesanne, siis meeste kohustus on perele majandusliku kindlustunde pakkumine – seda ka lahutuse või lahkumineku järgselt. Eestis on levinud nn „puhta lahkumineku“ mudel, mille järgi vanemad omavahel ei suhtle ning lahuselava vanema - kelleks reeglina on isa – ja lapse omavahelist suhtlemist püütakse hoida minimaalsena. Mehelt oodatakse peamiselt elatise maksmist ning ema otsustada on see, kas ja kui palju lahuselav isa saab lapse elus pärast lahkuminekut muul viisil osaleda. (Lahuselavad isad Eestis – isa ja lapse vahelise piiratud suhte kontekstis. Magistritöö. Mari-Liis Huul. Tallinna Ülikool 2013)

õ
õnnitlused!/ 20. veebruar 2018 14:40
Ajakirjanikud on leidnud kullasoone. Hädapasunatest "mehed", kellel lapsed segavad uusi seiklusi otsimast. "Kui ma oma lapsi toidan siis jääb palgast liiga vähe üle. Hakkan parem töötuks ja lasen lastel näppu imeda! Lihtne ja geniaalne!" Ja ongi selline "mees" kohe päriselt olemas?
l
lust ja lõbu/ 20. veebruar 2018 15:20
Imelik, et kuurija pole seda teemat käsile võtnud???
p
PPV/ 20. veebruar 2018 23:28
Juba enne seda seadust oli selliseid mehi ja kohtunik ütles, et leppige omavahel maksegraafikus kokku. Maksuamet nõudis saamata elatisraha pealt tulumaksu ka veel.
Pensioniaeg hakkas lähenema, siis nõudis laste emalt laste eest antavad staaziaastad ka endale kuna temal pole piisavalt tööstaazi.
b
bobek/ 21. veebruar 2018 08:40
"Hädapasun"? Siin ei ole tegu laste näpuimemisega vaid teadliku jorsi tuleviku hävitamisega. Proua on põhikoolis matemaatikat õppinud, teab väga hästi, et peale paari kuud pole võimalik sellist elatistempot taguda olemasoleva palga eest ning midagi peab murduma, kui sinna lisada intressid, kohtutäiturite tasud etc.... Oleks olnud võimalik kokkulepe a la 400-500 eurot kuus koos väikese andestusprotsendiga, mis oleks jätnud ka taadil eluvaimu sisse ja mingigi motivatsiooni edasi rabeleda. Praegusel juhul lootusetu. Antud härra on muudetud "palkamatuks". Ametlikult pole võlgnikul endal mõtet, kuna jäägi eest ei osta isegi vorsti leiva peale... Mitteametlikult ei võeta, kuna sul liiga paljude riigiametnike silm kuklas, kes su elustiili VÄGAGI hoolsalt jälgivad. Seega : parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Ning lapsed teadaolevalt ei kannata, kannatavad antud lontrus ja pikemas perspektiivis maksumaksja, kes selle sihiliku ja väiklase finantsmõrva kinni tambivad.
k
Kaie/ 20. veebruar 2018 14:27
Ise tegid nii palju lapsi. Ise võiks paremini läbi saada
k
20. veebruar 2018 14:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kaak/ 20. veebruar 2018 20:27
Käin mööda Eestit pidudel ja elan juhusuhete peal, oma nime kohta valetan ja teist korda sama naisega ei kohtu. Nii pole erilisi probleeme, ei mina tea lastest midagi.
n
nüüd/ 20. veebruar 2018 22:12
on olemas DNA testid kulla kaak !
k
Kaie/ 20. veebruar 2018 14:25
d
Daniela/ 20. veebruar 2018 15:55
Tuletan sulle meelde, et igas suhtes on kaks poolt! Alatu on nii väita..
k
20. veebruar 2018 16:11
Kaie, võta rohud ära!!
k
Kät/ 20. veebruar 2018 13:39
Jah ja emad võlgades-pankrotis- et lastel midagi hamba alla panna oleks, see pole midagi- vaesed isad küll
t
T/ 20. veebruar 2018 14:06
Tõesti ,öige,ärgu halagu, mingu väljamaale tööle.Saab vähemalt oma lapsi korralikult aidata.Lapsed ei ole mänguasjad .Nad on kaitsetud ja vajavad abi.Ise kasvatasin lapsi uksi ,sest nende isa oli hädapätakas .Nuud on ta vana ja nutab keegi ei tule vaatama.Selle peale ütleks ,et enda vitsad peksavad.Mis ta vahetab neid naisi kui aluspukse?😀
d
Daniela/ 20. veebruar 2018 15:59
Kas see on sinu meelest lahendus - minna väljamaale tööle? Ehk avalik üleskutse eesti tolm jalgelt pühkida?
p
20. veebruar 2018 19:39
Paljud mehed on sellepärast läinud välismaale tööle, et oma 3 lapsega perekonda üleval pidada. Ja nii need pered võõraks ongi kasvanud, mehed rabavad Soomes-Norras ja naised löövad Eestis licci. Mitte kõik, loomulikult mitte kõik. Aga on peresid, kus ema süül on aetud pere puruks, isa samal ajal rapsimas välismaal, et emmekese ja laste vajaduste tarbeks raha teenida.
n
nõges/ 20. veebruar 2018 12:32
Ühepoolne seadus on nii paljudesse peredesse katku külvanud, et see on lihtsalt andestamatu. Äkki Reinsalu peataks "elatisvõlgnikule" ka igasuguse arstiabi andmise!? Hirmus, mees peaks kiiremas korras tagasiastuma.
u
Ups/ 20. veebruar 2018 12:08
Eks iive saab sellest üsna ilusa paugu. Sakslased on heaks eeskujuks. Suurem keelekeskond paneb kauem vastu. Meil saab üsna kiirelt asja ühele poole. Juubeli aastal muuseumis peetav tähtpäev saab paraku olema märgiline.
m
Mnjah..../ 20. veebruar 2018 12:07
Kõiki isasid mudiugi ühte patta panna ei saa. Ise naisena ja lahutatuna 2 lapse emana on väga kurb seda lugeda. Nii see kahjuks eestis kipub olema,et enamus emasid teevad seda kiusu ja kibestumise pärast. Mudiugi ka sellepärast,et oma seljatagune rahaliselt kindlustada mitte lapse. Kui hetkese teksti põhjal saab naine kätte 2000 kuus kas see tõesti ei aita,et eestis hakkama saada. Jultumus on minna eksmehe vanemate vara kallale. Ema teeb kõik ja loobub kõigest nagu siin enamus naisi kirjutab. Jah naised nii see enam jaolt on ja see on emaks olemine. Sellepeale oleks pidanud siis mõtlema kui see laps tehti mida see nõuab naiselt ja mida ohverdad.Kui sellist kohustust pole valmis oma õlgadele võtma pole vaja ka neid lapsi teha. Neid komentaare lugedes tuleb pähe ainult küsimus: kas lapsed tehakse tõesti ainult raha pärast? Et siis kui lahku minnakse see ema/isa rahast tühjaks pumbata.
d
Daniela/ 20. veebruar 2018 16:03
Siin selle seaduse võlu peitubki - naine saab oma rahad riigilt kätte, riik aga läheb mehe vanemate vara kallale võlgade katteks. Naisel piisab vaid elatisnõue teha, ei muud. Mis eriti kurioossne - elatisnõue tehakse laste nimel, nagu nõuaks lapsed isalt raha, mitte naine.
m
Mnjah/ 20. veebruar 2018 17:00
See on täielik absurdsus. Ma ei ole küll meeste poolel ja ole seda meelt,et vastutuse peavad võtma mõlemad vanemad. Ja nagu ütlesin tavaliselt rohkem vastutust jääb tahest tahtmata emale. Aga tundub,et enamus naistele see laste kasvatamine on piin ja sund kohustus. Ei ole aega,ei saa,ei ole raha jne. Ei ole lahendamatuid asju ja alati saab hakkama. Mida rohkem loen neid kommentaare nii vabandust väga väljenduse eest aga need kõige suuremad kajakad kes siin kriiskavad on just need naised kes elavad sellist elu. Teeme mehe rahast tühjaks ja siis istume iga teine nädal juuksuris,ripsmetes,küünehoolduses,ostame kokku nn"firma riideid" ja see nimekiri on lõputu. Ja see paistab eestis eriti silma.
m
mine kooli tagasi/ 20. veebruar 2018 19:32
kui loetud tekstis aru ei saa,see laste ema ei saa ju 2000 eurot kuus,
m
Mnjah/ 21. veebruar 2018 07:04
Aru saan paremini kui arvad. Kätte saab reaalselt 1000 € nii kui nii ja see on eesti jaoks luksus aga vaja on saada see 2000. Omakasu peal väljas.

k
Kommentaarid/ 20. veebruar 2018 12:02
Kaovad sest mode on odrat....s
s
salliv/ 20. veebruar 2018 11:39
Krt, maksa kogu oma palk ära rssk!
k
kojamees/ 20. veebruar 2018 11:35
Argol on üks olulisemaid asju meelest läinud,et need on tema lapsed,mitte riigi kellegi teise või võõrad lapsed.
k
kõu/ 20. veebruar 2018 11:45
Laste emal on võimalus mastaabisäästu teha. Väljapressija elagu oma võimete ja võimaluste piires.
k
kojamehele pesunaiselt/ 20. veebruar 2018 12:05
Argol ei ole see meelest läinud. Ta maksab ju oma võimaluste piirides lastele. Naisel on aga meelest läinud, et need on ka tema lapsed ning ka temal on kohustus panustada rahaliselt. Naine arvab, et on töövõimetu invaliid, keda peavad kõik teised üleval pidama, alates Argost ja lõpetades Argo suguvõsaga.
e
eesti mees/ 20. veebruar 2018 19:51
on toeline rehepapp, kes tahab alati kasudega kaubelda. lapsi teha meeldib, siis kai ka pappi valja, ara mogise. kurb kyll kui uute pruutide jaoks raha vaheks jaab. yksikemad panustavad nii, et neil mingit isiklikku elu polegi.
s
Sull/ 21. veebruar 2018 19:05
Üksikemad panustavad üle oma võimete--kus siin naeru koht on?? Näidake mulle sellist üksikema...!!
h
20. veebruar 2018 12:31
Huvitav, kas Argo läks teise naise juurde ja jättis oma vana naise ja lapsed maha? Või leidis eksnaine hoopis uue mehe, ja elab nüüd uue mehega ja nõuab eksmehe käest lastele alimente? Kas Argo saaks ka ise vajadusel laste eest hoolitseda või naine ei luba lastega kohtuda? Natuke nagu poolikuna avaldatud lugu.
S
?/ 20. veebruar 2018 12:52
Soovitan Argol ise lapsi kasvatama hakata, saab raudselt hakkama palju väiksema summaga. Aga kuna laste ema peab hakkama sama raha ise maksma Argole, siis elu on edaspidi lust ja lillepidu.
T
.../ 20. veebruar 2018 13:49
Täiesti seaduslik alus on hagi esitada ja ümber vaadata laste elukoht kuna ema ei saa laste kasvatamise ja hooldamisega hakkama.
d
Daniela/ 20. veebruar 2018 16:08
Jube keeruline on seda tõestada.. Nõuab häid advokaate, mis omakorda jälle palju raha! Ja nii tavaliselt maetakse see mõte eos. Kurb.
n
20. veebruar 2018 16:26
Nendel lastel pole ema vaid on mingi monstrum, kelle ahnusel pole piire!
s
20. veebruar 2018 16:56
See+eest saab *ema* väljapressimisega hästi hakkama, küll lapsukesed ise kasvavad!
a
20. veebruar 2018 19:14
Arvan ka, Argo võtku oma lapsed ja olen täiesti kindel, et isaga on neil palju parem. Ehk suudab isa neile peale raha lugemise midagi palju olulisemat ka õpetada! K
j
Jüri/ 20. veebruar 2018 11:03
Sellised rahaahned eksnaised, kes lahkumineku pealt teenida tahavad peaksid kohtu alla minema. Ja seadused, mis karistavad ühte osapoolt nii julmalt tuleks ära muuta. Lahkuminek on mõlema vanema süü, aga millegipärast tehakse isadest alati süüdlased. Ja riigijuhtidel on ükskõik,kuidas see inimene nüüd hakkama peab saama.
e
ei maksa/ 20. veebruar 2018 19:52
siis lapsi teha kui hiljem hakkab kapp varisema kui peab rahakopika oma lastele valja kaima ja olleraha vahemaks jaab. soovitus naistele, arge tehke lapsi eesti rottmeestega.
1
12332/ 20. veebruar 2018 10:49
Kui nüüd veidi mõelda. Võtame näitena isa. Tal on eelneva naisega 3 last, kellele ta on kohustatud maksma 750 eurot(jääb mõistetamatuks, kas või mida see teine lapsevanem ehk ema üldse lastele panustab kui mees peab katma põhimõtteliselt kõik), võibolla see mees loob teise kaaslasega ka pere, sest uus naine võib ka lapsi tahta ja ei pea ju üksi kuskile kudema jääma peale lahkuminekut. Oletame et saavad 2 last, reaalselt peaks nende peale siis ka 500 eur kuus kuluma. Peale selle peab mees osaliselt eluaseme kulud katma. Kui pole isiklikku kinnisvara, siis minimaalselt saab pooleks makstes umb 300 euroga hakkama. Nii, peale selle vajab mees ka süüa, hügieenitarbeid, riideid vahel. Paneme selle kuluks nii umbes 200 eurot. Enamus inimesi omavad veel autot, tänapäeval on see täiesti elementaarne. Minimaalsed kulud autole 200 eur kuus. Kokku teeb see ümmarguselt 2000 eurot kuus. Kust peaks keskmine eesti inimene leidma sellise palgaga tööd? Ja samas reaalselt iga lapse peale ei kulu 250 eurot kuus. Siis jah kulub kui on vaja uusi tahvleid ja nutikaid osta või pidevalt firma dresse jne. Aga ei pea nii hooplevalt elama. Ja samas, kas teine lapsevanem paneb niisamuti 750 eurot kuus laste kassadesse? Vaevalt. Miks peab siis seda ühte eemalolevat inimest sedasi nurka suruma? See kellele lapsed jäävad, peab elama nagu kuningas ja kes ei ela lastega enam koos, see on eesti seaduse silmis rämps.
s
sass/ 20. veebruar 2018 10:52
Kolme lapse puhul on riigi toetus juba 500 € kuus.
j
jah sass/ 20. veebruar 2018 12:20
Kui ma oleksin fertiilses eas veel, siis teeks samasuguse äriprojekti. Vehiks kolm last jutti valmis silmagi pilgutamatta. Isalt või isadelt peksaks 750 euri välja, riigipoolt tuleks 500+kolme puhul soodustused (lasteaed, koolitoit, toidupank jms) Kokku 1250. Kui mõni issi jätaks elukoha ka, siis elaks nagu kuninga kass. Noh, poole kohaga võiks ennast vahelduse mõttes liigutada kah.
j
Jah/ 20. veebruar 2018 12:52
Ja need kolm last kasvaks ise, ei vajaks õpetamist, hoolitsemist ?
t
Tundub / 20. veebruar 2018 13:29
Lapsed ja nende kasvatamine ei tundu siin kedagi huvitavat, kogu sõda käib ainult raha ümber.
n
Nii ongi./ 20. veebruar 2018 14:04
Kui emad ütlevad, et last ei näe, kuid miinimumi maksma pead ikka, siis on ju raha olulisem, kui laste kasvatamine ja suhted.
Samas on emad lahked kohtumise ja lapse kasvatamise aega müüma. Kui isa maksab miinimumi arvele ja ostab kõik asjad ning maksab väljas käimise kulud, siis on isal juba võimalik natuke last näha. Loomulikult ei esita ema nõudmisi viisil, mida saaks kohtus tõendina kasutada. Lastekaitse aga kiidab veel ema ja kirjutab kohtusse seisukoha, et lapsel polegi vaja isaga suhelda.
a
Aga / 20. veebruar 2018 15:54
Mis põhjusel peaks ema keelama lapsel normaalse ja hooliva isaga suhelda? Emal oleks ju ka kergem, kui teine vanem lapse kasvatamises osaleks.
e
Ema jahib raha./ 20. veebruar 2018 16:11
Seni ei ole muud kuulda olnud kui, et isa maksab liiga vähe. Kahjuks sööb just selle isa laps, kellelt elatist nõutakse 4x suurema raha eest, kui teine laps. Näidustused puuduvad.
t
20. veebruar 2018 16:31
Tunnen sellist n.n. ema.
v
V/ 20. veebruar 2018 16:41
Üks laps sööb neli korda rohkem kui teine, näidustused puuduvad ja ema jahib raha ?
v
20. veebruar 2018 19:17
a
20. veebruar 2018 19:20
Argo 3 last kasvavad ka ilmselt ise, millal sellel nõial on aega neid rahapumpamise kõrvalt kasvatada?
j
jumal tänatud/ 20. veebruar 2018 19:35
et sa pole enam fertiises eas,nii rumala jutuga inimene ei peaks nii palju lapsi sünnitama
S
Aga / 15:54, 20. veebr 2018 Mis põhjusel peaks ema keelama lapsel normaalse ja hooliva isaga suhelda? Emal oleks ju ka kergem, kui teine vanem lapse kasvatamises osaleks. / 20. veebruar 2018 19:44
Sest siis on tal võimalik nõuda lapse kohta 250.- eurot elatist kuus.
§ 100. Ülalpidamise andmise viis
(2) Alaealise lapse vanem täidab lapse ülalpidamise kohustust elatise maksmise teel eeskätt juhul, kui ta ei ela lapsega koos või kui ta ei osale lapse kasvatamises. Lapsega koos elav vanem peab elatist kasutama lapse huvides.
Ehk siis kui isa osaleb lapse kasvatamises, siis võib olla põhjendatud elatise mittemaksmine või maksmine mingis osas :)
t
To Aga / 15:54, 20. veebr 2018/ 20. veebruar 2018 22:12
Vastus sinu küsimusele on kommentaaris "Millest ei ole veel räägitud? / 21:08, 20. veebr 2018" ja ühe ema vastuses sellele.
Emadel on majanduslikult väga kasulik isasid tõrjuda ja raha nõuda. Üks ema seda ka tunnistas.
Kõik emad ei ole sellised ja on valmis asjad isadega läbi rääkima. Kohtumenetluste ja elatisvõlglaste arv näitab, kui palju on tegelikult kiuslikke naisi, kelle armastus lapse vastu on kaheldav. "Salomoni kohtumõistmisel" laseks need emad oma lapsed hukata.
r
Reaalsus on see, / 20. veebruar 2018 12:46
et neid 2-te last uue naisega paraku ei sünni. Esiteks peab sellises olukorras mees, kes maksab 3-le lapsele elatist, järgmisi lapsi saada julgedes olema hull või süüdimatu. Teiseks, ma arvan, uus naine ei riski. Nii suur see armastus ka ei ole, et uus naine enda kanda kõik kulud võtaks. Ja need 2 last oleks majanduslikult halvemas olukorras kui need 3, kellele isa elatist peab maksma. Ehk siis esimesele 3-le lapsele selles loos mees PEAB maksma, 2-le uue naisega saadud lapsele aga VÕIB maksta.
h
He/ 20. veebruar 2018 10:34
Tostke palka ja asi korras,palgad on Eestis ülemõistuse paigast ära ja nii tekivadki sellised probleemid???
k
?/ 20. veebruar 2018 10:54
kui tõstekase palka, siis suureneb ka kulu (millegi arvelt ju tõus peaks tulema).
Seega ei mingit võitu!
ä
äkki/ 20. veebruar 2018 11:32
ettevõtja ülisuure kasumi arvelt, leidub niisuguseid.
7
:::/ 20. veebruar 2018 10:30
700 eurot on niivõrd väike raha, et kui mees maksis sellest eluaseme/auto ja ehk oma sokikulu, siis järelikult naine kattis täielikult laste ja toidukulud. Kole lugu küll, kui naisele tundus mõistlikum iseseisvalt majandama hakata, pluss ka omaenda isikliku kinnisvara eest ise maksta.
Mis imeettevõtted need on, kus 700 bruto (või neto?) makstakse.
h
He/ 20. veebruar 2018 10:44
Sellised ettevõtted tuleks pankrotti saata kes pole võimelised 2000 eurot maksma palka inimesele kuus.Palgaskaala on Eestis paigast ära .
r
rakvere rupskitehas/ 20. veebruar 2018 10:53
näiteks ja 700 on isegi kõva palk eestis.
h
He/ 20. veebruar 2018 10:55
n
Neid ettevõtteid/ 20. veebruar 2018 11:06
on palju. 700 bruto oli eelmisel aastal netona 861 eur. See on pisut üle mediaan palga. Tallinnaski ei saa kõik sellist palka, väikelinnadest rääkimata. Näiteks on linnaliini ( va Tallinn) bussijuhtide palk ilma ületundideta sinna kanti. Turvameestel palk 500 koos ületundidega. Kas sa tõesti arvad, et Rakvere lihatööstuse töötajad alustasid streiki puht igavusest?
b
bussijuht/ 20. veebruar 2018 11:34
minu brutopalk pole üle 700 olnud, aga vastutus kui suur, inimeste elud ja kallis buss minu vastutada.
o
opakas/ 20. veebruar 2018 13:12
See imeettevõte on Rakvere lihakombinaat, kus isegi kõige rängemat tööd teev lihunik saab kätte ( ei ole muidugi bruto!!) 700 euri, nagu raadio lõpuks teatas. Palju nad ennem palka said, et muudkui pasundati, kuidas isegi aasta tagasi 5% tõsteti.
j
ja nii/ 20. veebruar 2018 10:29
kõlabki mõnitusena õilis reklaam - iga laps on kingitus

n
naine lastega/ 20. veebruar 2018 10:28
Kui pere elas veel koos, oli mehe sissetulek 700 eurot, sellega elas 5 inimest (tehti neid samu kulutusi). Mindi lahku ja isa peab ainult 4-le ära andma 750 eurot (ehk siis rohkem kui iial seal peres olnud) ja ise jääma tühja rahakotiga. Kui eelnevalt oli tulu 1 isiku kohta 140 eurot/kuus, siis nüüd tahab lastega jäänud ema (või lollid ametnikud), et see tulu oleks 188 eurot/kuus. Mille arvelt, huvitav, nüüd siis kulutused suurenenud? Elukoht on sama, toitu kulub nüüd 1 isiku kohta vähem, samuti hügieeni, riideid, vett jms. Mis argumendid veel esitada? Kas lahkuminekuga suurenesid ema kulud eluasemele, veele, toidule, laste riietele, bensule vms? Vastus on EI, seega pole mitte millegagi põhjendada sellises suuruses alimente. Kui arvestada, et varem mees panustas 140 eurot isiku kohta ja lahkuminekuga ei tohi laste olukord halvemaks muutuda, siis õiglane alimentide suurus on 140 eurot lapse kohta ehk siis kokku 420 eurot. Aga eksnaine küsib 750 eurot, seega kõik alates 421 eurost kuni 750-ni tuleb lugeda naise "ärituluks".
Ja nüüd palun vastake (ausalt), kas tõesti kulub eesti tavalises peres lapse kohta 500 eurot kuus?
Kas ainult lahus elav vanem peab edaspidi kõik kulutused kandma? Miks naine enda poolt ei lisa üldse raha. Ma julgen väita, et enamus peredes ei kulu ühele lapsele isegi mitte 250 eurot ja need elavad täitsa normaalselt ära. Naine peab panustama sama palju, kui mehelt alimente nõuab. Kahtlen, kas naine üldse kas või 1 sendi panustab, sest 250 eurot peaks piisama, kui mitte arvestada ekstreemseid olukordi (nt ema valib spetsiaalselt lapsele selliseid kulutusi, mis rahakoti tühjaks jätavad).
Meeldetuletuseks, lahus elav mees ei pea eksnaise kulutusi kandma - seadusega tuleb oma lapsi toetada, seega naine tasugu oma elamiskulud, enda osa bensust, ilusalongidest jms ikka ise!
Muutke see süsteem läbipaistvaks ja kooselus kehtinud olukorrast sõltuvaks!
v
Vastan ausalt/ 20. veebruar 2018 11:04
Päris kindlasti kulub mul iga kuu lapse peale 500 eurot ja sellest 70% katan mina, isa panustab siis 30% ulatuses. Kui laps oli väiksem, olid kuludki väiksemad aga ka siis oli minu rahaline panus isa omast suurem. Aga olgu pealegi, vähemalt tuleb elatis iga kuu korrektselt pangaarvele ja saan raudselt selle summaga arvestada. selles suhtes kiitus lapse isale.
n
naine lastega/ 20. veebruar 2018 11:18
muidugi kulub, võib isegi mitu tuhat kuluda, aga tavapäraselt ei kulu! Ma ei rääkinud eranditest!
l
Lapsevanem/ 20. veebruar 2018 11:24
500 eurot lapse kohta on väga suur summa. Mul on teismeline poeg, kes sööb mitme mehe eest ja elame maal, sõita tuleb päris palju, poeg tegeleb paljude huvidega aga 500 eurot ma temale iial ei pea kulutama, tuleb õigesti majandada .Aga kui raha laialt käes siis kulub ära kindlasti.
k
ka ausalt/ 20. veebruar 2018 16:55
täpselt nii on ka minul. lastele kulub minu rahakotist rohkem aga isa maksab regulaarselt oma summa,mis talle on sobinud. (üks kindel summa kahele lapsele-320) kuna lapsed son suured on ka kulutused suuremad aga oleme saanud hakkama. minu osa läheb kahele julgelt üle 500 . ei ole viitsinud aga selle-pärast kohtusse hakata ronima,on nagu on. lihtsalt vale on arvata, et naised ei panusta, teevad ikka seda küll ja tihtipeale enda arvelt.
o
20. veebruar 2018 17:00
Oma viga, kui rikud oma võsukest kõuge kallimate asjakestega. Oota natsa veel, siis nõuab sinult maseratit!
h
He/ 20. veebruar 2018 11:07
250 euri on 3-4 korda poes käia süüa ostmas?Andke andeks .Paljast pudrust ikka ei ela küll ???Tahaks ikka normaalselt mitmekesiselt lastele toitu pakkuda.Imestan kuidas ikka ei saa Eesti palgaskaalat viia sellisele tasemele kõigile inimestele ,et ei pea näppu imema.Imestan ,et selline mõttemaailm ikka istub paljude inimeste peas kinni -kitsarinnaline mõttemaailm ?
n
naine lastega/ 20. veebruar 2018 11:22
Minul ei kulu lapsele 250 eurot kuus, sööme kodus tehtud mitmekesist toitu (mida ise igapäevaselt valmistan), Lisaks maksan noorema lapse lasteaiamaksu, mis on 60 eurot kuus. Sõidan autoga ja elan majas. Poleks probleemi kulutada ka tuhat eurot, aga seda ei saa nimetada normaalsuseks, pigem ülevõlli elamiseks.
Ja kui sinna veel lisada mitu igaaastast soojamaareisi, siis muidugi ei tule välja.
Ja auto ei pea olema ka kõige uuem mudel, majagi ei pea asuma merevaatega krundil. Elage vastavalt oma võimetele, mitte naabrist parem mentaliteediga.
k
ka naine/ 20. veebruar 2018 12:36
Kuule He! Äkki loed siin ülesse, mida ja kui palju sa igapäevaselt lapsele poest süüa ostad, et 250 eurost tuleb puudu. Mitu kilo viinamarju, maasikaid, mustikaid päevas lapsele söögiks ostad? Veiseliha? Sea välisfileed? Angerjat? Kalamarja? Lõhet? Forelli? Kammkarpe? Pean silmas konkreetselt lapsele minevat kogust ja toiduainet. Igapäevased toiduained ei maksa nii palju. Liiter korralikku piima päevas lapsele maksab 30 eur kuus ja üle liitri päevas on lapsele sege liialdus.
ü
20. veebruar 2018 16:37
Ülekaaluliste lasteaed!
v
vanaema (töötav)/ 20. veebruar 2018 11:57
Ma ostan igal aastal lastelastele korralikud soojad üleriided. Lapselapsi on kokku 5 ja kulu on 500 eur aastas. Selle raha sisse mahub lisaks kombele või talveriiete komplektile müts ja kindad. igale lapselapsele. Ostan kas Lennet või Hubbat ja need pole mitte kõige odavama otsa tooted. Tegelikult on see priiskamine, sest laps saab ühe komplektiga paar aastat läbi+jääb järele ka järgmisele. 500 eurot kuus väikelapsele ei kulu kohe mitte kuidagi, kui just eriliselt ei priisata. Teismelise puhul on kulud suuremad, kui väikelapsele, kuid mõistlikult kulutades ei ole ka need 500+lastetoetus kuus
s
Sooviks veel täpsustada/ 20. veebruar 2018 20:18
Ja nüüd palun vastake (ausalt), kas tõesti kulub eesti tavalises peres lapse kohta 500 eurot kuus? TÄPSUSTUS:250+250+55(riigi poolt=555
n
No palju õnne eesti vabariik 100!/ 21. veebruar 2018 16:35
Hea nali! Aga pole tegelikult üldse naljakas see asi, see on lihtsalt masendav.
Aga siit õppetund, et kui sa just mõni kõrgepalgaline töötaja või muidu mingi jõukur või rikkur ei ole siis hoia naistest või meestest selles mõttes eemale ja kasuta alati kondoomi, sest nii on ikkagi kindlam muidu võib juhtuda, et saadakse veel soovimatult isaks või emaks ja pärast tuleb alimente maksta.
See on ju tegelikult juba ammu teada, et laste saamine on tänapäevases moodsas kapitalistlikus halastamatus süsteemis, kus kehtib üldiselt raha võim liiga suur luksus.
Ja kes selle luksusliku kohustuse endale teadlikult kanda võtab, et teistele tõestada, et kui võimeka mehe või naisega on tegu, siis tuleb tal seda kohustust ka kanda. Ei maksa võta ega kaela tõmmata endale mingeid ülejõu käivaid kohustusi.
Laste saamisega kaasnevad ju ka kõik muud suured rahalised kohustused nagu seda on suurem ja parem korter või maja, et lastel oleks hea ja turvaline olla, igasugused rhuviringid, mis kõik midagi maksavad, erakoolid kus on parem hariduskvaliteet, siis head ja turvalised autod jne.
Kui sul ikka piisavalt hea palk ei ole ja kui sul ikka piisavalt jõukust ja varasid pole kogutud, siis ei ole hea selliseid suuri kohustusi endale kanda võtta ehk kõigepealt saa ikka edukaks ja rikkaks ja siis hakka lapsi tegema. Sellest on ju küll juba räägitud.
Ega siin mingi Etioopia ei ole. Siin on ikkagi heaolu ühiskond ju, mitte arengumaa ja sellega tuleb arvestada. Kui ei suudeta piisavalt teenida ja rikkust ning vara koguda, siis pole mõtet omale siia ilma lapsi juurde virelema muretseda.
s
21. veebruar 2018 17:04
Sellise asjaga peab enne laste tegemist ja saamist arvestama. See kui palju tuleb elatist maksta on ju juba teada ja tasub enne seadustega tutvuda ja vaadata millised on sissetulekud ja võimalused ja milline on rikkuse tase jne. Oma asi kui ei suudeta piisavalt ette mõelda ja selliste asjadega arvestada, sest alati eksisteerivad sellised võimalused, et minnakse lahku jne. See ei tohiks ju olla enam kellelegi uudiseks.
v
Vana mees/ 20. veebruar 2018 10:22
Nii et noored mehed mõelge enne järgi hoolega kui lapsi tahtma hakkatte.
ü
Üksikisa/ 20. veebruar 2018 10:20
Kuulun selle väidetava nn. " vähemuse 9 % meeste " hulka kellele ema maksab lastele elatist. Oma kogemustele toetudes saan väita et kohtud ja kogu seadusandlus on kallutatud soosima ainult naisi. On ainult väheseid erandeid kus kohus, lastekaitse teeb otsuseid laste heaolu silmas pidades. Need oleksid elamistingimused, sissetulekud, laste sõbrad, kool, lastaed jne . Täiesti üle mõistuse on otsused kus naine jookseb kodust ära vedades kaasa lapsed mingi suvalise uue " armastuse " juurde kus pole isegi min. elamistingimusi neljale liikmele. Naine võtab lastelt kodu, tehes lapsed sõna otses mõttes kodututeks ja lihtsalt tulu allikaks. Aga kui kohus otsustab laste saatuse mehe kasuks lõpeb ka jooksiku " armastatu suur armastus " tavaliselt lastega naise vastu. Mis edasi ? Pole eksnaisel kuskilt seda 500 eur võtta mida lastele elatiseks maksta, võtame juhiload ja veel mingid " load " ja inimlikud õigused. Inimlikult saab neid rahaasju kokkuleppe teel vormistada kohtus, notari või lastekaitse juures. Eks naine maksab praegu lähemad kolm aastat 120 eur lapse kohta. Miks lahkuläinud naised, mehed omavahel mõistlikes rahanumbrites kokku ei lepi, milles asi !? Selge on see, et praegune süsteem soosib ainult kergemeelseid naisi kes ei hooli oma lastest ega pereelust. Elatissumma lapsekohta peaks olema mingi protsendiühik naise, mehe siistulekunumbrist. Näiteks ühe lapse elatis 15-20 %, kahe 40 %, kolme ja enama lapse pealt 50 %. Kindlasti panead need numbrid naisi ja mehi mõtlema enne kui kodust lapsi kaasa võttes või maha jättes oma " uue armastatu " juurde jooksevad.
L
./ 20. veebruar 2018 10:31
Lisaks kergemeelsetele naistele soosib see seadus ka teatud sorti mehi, kes näevad selles kergemeelses lastelt kodu ja isa võtvas naises kerget saaki ja äraelamisvõimalust. ( Väide elust enesest )
ü
Üksikisa/ 20. veebruar 2018 10:50
Täiesti nõus sinuga. Tean isegi selliseid mehi, kes otsivad " rikast " pruuti.
e
Ega siis/ 20. veebruar 2018 15:58
Vahel on nii, et suure rahakotiga mees arvab, et ainult temal on õigus otsustada, mida naine ja lapsed peavad tahtma ja kuidas elama. Kui siis naine ära läheb, kohe paha ja ringitõmbaja.
k
Kaie/ 20. veebruar 2018 16:58
Kui ikka vahel nii on nagu jutustad siis peaks selline naine raviasutuses tabletti võtma. Sellist ema ei tohi üldse laste ligigi lasta. Ja vaevalt lapsedki sellisest emast vaimustuses on. Eks kohtus ütlevad oma sõna lapsed kelle juures nad elada tahavad, rahaga pole seal midagi teha.
s
See on täielik jama/ 20. veebruar 2018 10:20
Kas valetab mees või ajakirjanik
m
Mõtlik/ 20. veebruar 2018 10:19
Kas ongi tõesti nii, et mehe palk on 700 eurot ja elatiseks tuleb maksta 750 eurot? Kas see on võimalik? Kui see on tõsi, siis ma vist hakkan nendest nutvatest meestest tasapisi aru saama.
k
Kirilind/ 20. veebruar 2018 10:37
Jah, see on nii, elatis on pool miinimumpalka ühe lapse kohta, isa sissetulekust see ei sõltu, olgu või töötu. Kolme lapse puhul tuleb maksta 750 euri ka siis, kui maksev vanem teenib miinimumpalka.
N
./ 20. veebruar 2018 12:42
No tegelt ikka päris nii ei ole. Minu eksmees ei maksa miinimumi kuna tal ei olnud tööd ja tal oli ka eelnevalt 2 last. Kohus määras alla miinimum elatise.
v
vähe sellest/ 20. veebruar 2018 13:21
Kui laste isa on näiteks raskelt invaliid või voodihaige, oma vanemate ülalpeetav-hooldatav, siis silma pilgutamata peavad vanavanemad selle 250 euri maksma või käsib kohus minna vanavanemate või isa ulualuse kallale + kohtukulud.
j
Juulia/ 20. veebruar 2018 10:19
Lahutasime üle 10 aasta tagasi. Siis mõisteti välja tolle aegne elatis. Mis praegu eurodeks ümber arvutatuna on veidi alla 200 euro kahe lapse peale. Isa siis ei maksnud kadus täituri teda kätte ei saanud. Tekkis võlg. Mingi aeg ilmus maksis väga väikesi summasid.nt mõni kuu 50 EUR kahele lapsele. Nüüd kui on tõesti leidnud töö,et saab maksta lastele seda mis tol korral nõutud. Ja võlga nõuab tšekke. Kas peab talle siis tõestama sind selle elatise ulatuses või ka kokku koos võlaga mis kahe lapse peale on mõni kuu 500 ehk siis 200 elatis ja 300 võla summa. Kui mõni kuu varasemast ei maksnud midagi tolle aja kohta ei küsi üldse kuidas hakkama saadi. Mina ja kaks last. Lastele minevad kulutused on ju märkimisväärselt väärsed. Aga kas tõesti peab talle tõestama tšekidega.
r
Rumal jutt/ 20. veebruar 2018 10:24
Elatist ära võta sulas ja ära maksa sulas. Selleks on pangakonto, seaduse silmis loevad ainult summad mis kantud pangakontole märksõnaga " elatis lastele"
s
sass/ 20. veebruar 2018 10:55
Kust sa sellist lollust lugesid?
r
Rumal/ 20. veebruar 2018 12:55
n
Nips/ 20. veebruar 2018 10:19
No see on küll fantaasia ja väljamõeldis! Juhilube ei saa küll mingi väega alimentide katteks "tühistada". Peab olema äärmisel juhul tõsine liiklusrikkumine, joobes juhtimine näiteks. Kas pole siis alimentide osas mingit normi olemas? Vene ajal oli vist mingi osa palgast, pool või kolmandik. Olgu siis mingi normaalne miinimum, näiteks 200€. Ega lahutatud mees naist ülal pea pidama, ikka ainult lapsele toetusraha maksma....
k
Kirilind/ 20. veebruar 2018 10:38
Saab küll, "ELATISVÕLGNEVUSE SISSENÕUDMISEKS ON KASUTUSEL UUED MEETMED: 1.märtsil 2016 jõustus täitemenetluse seadustiku muudatus, mis annab võimaluse kehtestada lastele elatist mittemaksvatele vanematele mitmeid piiranguid nagu näiteks sõiduki juhtimisõiguse ja jahipidamisõiguse peatamine, kalastuskaarti, relvaloa ja relvasoetamisloa kehtivuse peatamine. Kohtutäituritele on seevastu antud täiendavaid võimalusi elatisvõla sissenõudmisel koos lisakohustustega elatisnõude sissenõudmisel. Lisaks on justiitsministeeriumis väljatöötamisel veel mitmeid teisi meetmeid. Muudatused seadusandluses olid hädavajalikud, kuna elatise sissenõudmiseks kasutusel olevad meetmed ei ole efektiivsed, elatise koguvõlgnevus ei ole aastatega vähenenud ning võlgnike suhtes algatatud nii täite- kui ka kriminaalmenetlused pole andnud tulemust. Kokkuvõttes on seeläbi paljude laste elustandard langenud ja laste vaesus süvenenud." http://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2016/07/13/elatisvolgnevuse-sissenoudmiseks-on-kasutusel-uued-meet...
t
Tark/ 20. veebruar 2018 16:13
Teil on autojuhiload? Teil on oht sõiduõigusest ilma jääda utoopilise seaduse pärast? Vahetage oma juhiluba mõnes teises riigis seal välja antud loa vastu tuues põhjenduseks, et plaanite antud riigis tööd otsida. Palju õnne Eesti hullude seaduste väljamõtlejad! On veel probleeme? võta ühendust cb777@hot.ee aitan iga kell. (PS! ise maksan elatist rohkem, kui seadus ette on kirjutanud, aga mul on see võimalus ja tegemist on minu enda lastega)
t
tibu/ 20. veebruar 2018 10:16
huvitav, kas need inimesed, kes seadustega sellise KÄKI kokku keerasid ka kunagi selle eest vastutama pannakse???
ü
Üksikisa/ 20. veebruar 2018 10:26
Need noored lastetud tibid ja kuked kes neid seadusi tegid lähtusid oma riigikogulase palgast või lihtsalt harimatusest.
k
Kas/ 20. veebruar 2018 12:36
jälle see lobasuu Reinsalu?

n
Naine 48/ 20. veebruar 2018 10:15
Mehe palk €700? Meisterdada veel 3 last ? Sellest palgast ei saa üksik inimenegi isegi söönuks!
n
naine 55/ 20. veebruar 2018 10:50
Laste meisterdamisest võttis ikka naine ka osa. Eks lapsed tehti ühisel nõusolekul ja teadmisel. Ilmselt mees teenis 700 ja naine sai vanemahüvitist+ laste toetused. Kui need sissetulekud kokku liita, siis saab kodus söönuks küll. Vaevalt, seal peres oli igapäevaseks toiduks kaaviar ja püütoni liha ning käidi ainult väljas söömas. Vaevalt sa isegi neid igapäevaselt sööd või käid iga päev 3x väljas söömas.
j
20. veebruar 2018 10:11
Just hilja aegu oli uudised ja reklaamid maatuleb täita lastega!
j
james/ 20. veebruar 2018 10:54
mis hilja aegu iga poolev tunni takka
h
Hei, mees!/ 20. veebruar 2018 10:04
ÕPI, MEES, JA TÄIENDA OMA TEADMISI! Kui otsustasid pere soetada, siis ära virise, kui vastutust pere eest kanda ei suuda. See käib muidugi ka naiste kohta, kes enda elu lastest kõrgemale seavad. Vastustus algab eostamisest ja sünnitamise hetkest. 5 minutit mõnu ei anna õigustust, et lapse kasvatamise kohustuse peab partner üksi või riik kandma. Tööd ei ole? Miks? Vaata tööpakkumiste nimekirju ja leiad piisavalt, kuhu kandideerida. Kui tuleb ümber või lisaks õppida, siis tee seda. Kõige lihtsam on süüdistada riigiseadusi ja teisi! Koolis nühitakse niisama aeg maha ja virisetakse, et ei jõua, ei taha , ei suuda... Vastustus on vastutus! Iseenda elu tuleb ENDAL elada!
h
hei, naine!/ 20. veebruar 2018 10:49
Kõik see sama kehtib ka naise kohta. Kas väidab, et vaid ema juures on lastel hea elada? Naine andku lapsed mehe kasvatada ja maksku sama raha hoopis ise alimentideks. Usu mind, laste elu ei pruugi üldse muutuda, aga ehk isegi muutub paremaks kui emaga elades. Kas teete ära?
Süsteem peaks oleme õiglane: alimente peab maksma (üldjuhul) isik, kes pere juurest lahkub ja kelle nt lastekaitse spetsialist pika "testimise" järel n-ö vähemsobilikumaks tunnistab (hinnates laste elutingimusi, vanema psüühikat, vanema elustiili jms).
Naine ei ole automaatselt parem lapsevanem, paraku praegu kehtib kohtus selline reegel, et ema saab üldjuhul lapsed ja isa saab rahalised kohustused.
j
20. veebruar 2018 12:30
Just sama mõtlen.Täiskasvanud mees sai küll lapsi teha, aga kui vastutada siis kohe peitud. Mine otsi paremat tööd, et sinu krt lapsed saavad normaalselt süüa ja riided selga panna. Millegi pärast peale lahkuminekut mehed arvavad( ei üldista), et lapsed ise kasvavad ilma rahata saavad hakkama. Aga naine peab siis mõtlema, et terve elu peab siis tööl käima ja mitte midai endale lubada. Olen selliseid mehi näinud, kes teevad lapsi ja siis ütlevad, et noh mis mina. Mis mehed te olete, et tulete hädaldama. Mine krt 2-le kohale TÖÖLE, et SINU lapsed saaks paremat elu! Mõned üksikud emad, kes ei saa alimente teevad 3es kohas tööd, et ülalpidada oma lapsi.
q
qq/ 20. veebruar 2018 09:57
"Lisamärkusena mainis ta, et tekkinud võlg ei puuduta enam ainult teda, vaid mõjutab juba ka vanemate elu. Kuna Argolt enam midagi võtta ei ole, on tema ekskaasa algatanud protsessi, et võtta võla katteks Argo vanemate maja. "
Appi kui haige naine, vot see on kättemaks. Nõuda nii palju, et mees ei suuda (ja ei saagi suuta arvestades ka kooseluaegseid sissetulekuid), ja siis minna mehe vanemate maja kallale.
S
!!!/ 20. veebruar 2018 10:31
See ongi täiesti haige, et seadus seda lubab. Ei ole ju Argo vanematele seda maja soetanud ega ostnud. Seda on vanemad ise teinud. See pole ju Argole kuuluv vara, mida nüüd nõutakse. Vanemad ei pruugi seda maja üldsegi ainuisikuliselt Argole pärandada. Argol võib olla õdesid, vendi, kes on samasugused pärijad. Milles nemad süüdi on, et ka nende tulevane päranduse osak pannakse sunniviisiliselt müüki vastu nende tahtmist.
m
Mart/ 20. veebruar 2018 10:51
Süsteem nõuab, et naine sellise nõude esitaks. Kui naine ei nõua kõike, mis võimalik nõuda, siis ei maksa ka riik elatisabi 100€ lapse kohta.
S
!!!/ 20. veebruar 2018 13:52
See lollus tulebki ära muuta. Kuidas on antud võimalus nõuda inimeselt, kes ei osale otseselt nende laste tegemisel. Kui seadus paneb vastutama ka vanavanemad, siis peaks sedusega andma neile vanavanematele ka õiguse sekkuda pidevalt oma täiskasvanud laste ellu, vanavanematel peaks olema siis õigus oma lastele partnerit valida, korraldada nende suguelu ja vajadusel need isehakanud sobimatud elukaaslased kohtusse kaevata.
m
20. veebruar 2018 16:40
Miks seda naist hullarisse ei panda?
s
20. veebruar 2018 19:34
Seda nõida nutab hullumaja taga, südantlõhestavalt!
u
Urrr/ 20. veebruar 2018 09:55
See pole enam naine vaid kiuslik vanamutt kes kiusu pärast mehe vanematele tahab ka koha kätte näidata...
j
ja milles need/ 20. veebruar 2018 13:57
vanemad siis süüdi on? Kas vanemad käisid poega talle vägisi jalge vahele upitamas ja otsa sisse toppimas? Või nõudsid ähvarduste saatel pojale laste ja endale kolme lapselapse sünnitamist? Kui nad on seda teinud, siis muidugi tuleb miniat ja lapselapsi toetada.
t
Tänapäeva feministlikus võrdõiguslikuse maailmas/ 20. veebruar 2018 09:38
peaks mehed, naised igas mõttes võrdsed olema. Vähemalt nii on tahetud. Seda on näha ka naiste ja meeste käitumises. Mõlemad sugupooled on truudusetud, mõtlematult kergemeelsed, samal ajal halastamatud oma laste suhtes, kelle huvid tulevad meelde neile viimases järjekorras või siis kättemaksutööriistana. Kuid süsteem võiks olla selline, et lahutatud paar maksab laste hoolduskontole elatisraha, seda nii isa kui ema. Võrdselt nagu feministlikule maailmale kohane. Ainuke kokkuleppe küsimus võiks olla summa suurus. Seda võiksid vanemad ühiselt määrata tingimusel, et mõlemapoolne panus on võrdne. Summa võiks olla kasutatav ainult läbi kaardisüsteemi, et ostudest jälg maha jääks ja raha kulutataks laste hüvanguks. Kui osapool takistab teise poole kokkusaamist lapse- või lastega, tuleb arutluse alla takistatud osapoole maksete vähendamine.
a
Ahsoo/ 20. veebruar 2018 09:48
Et kui võrdsus, siis tingimata feministlik ja tähendab hoolimatust ja kurjust. Kui naised oleks ebavõrdses seisus ja õigusteta, siis oleks kohe lastel ja meestel hea ja keegi poleks enam vägivaldne ega truudusetu?
k
Kõrvalt vaataja/ 20. veebruar 2018 10:13
Huvitav, kui läheb jutt järglaste võrdsesse panustamisse, siis algab kohe kullakaevurite kisa. Miks sa Ahsoo kardad seda hoolduskontot nii väga? See oleks üks parimaid variante, et makstud elatis läheks tõesti elatise saajale. Meesterahva kõrvu ära nüüd sellest kirjutisest küll otsi. Olen 55a vana, 35+ aastat abielus, 5 lapselapse kärgperetu vanaema.
a
Ahsoo to kõrvalt vaataja/ 20. veebruar 2018 10:37
Tundub, et kõrvalt vaataja arvab, et ta on veel ka selgeltnägija. Enne meelevaldsete järelduste tegemist võiks eelnevad kommentaarid uuesti läbi lugeda, loodetavasti on siis kommentaari mõte arusaadavam.
k
Kas on / 20. veebruar 2018 11:04
Kas Ahsoo jutus on sõnagi hoolduskonto vastu kirjutatud? Ehk on jutt hoopis sellest, et sõnu feminist ja võrdsus ei kasutataks vales kontekstis.
a
Ahsoo/ 20. veebruar 2018 13:12
Inimesed võiksid arendada funktsionaalset lugemisoskust ja võimet näha käsitletavat teemat ka natuke teise nurga alt. Aga raha pimestab kõiki niivõrd, et ei suudeta ka seda teemat teemat mittekäsitlevast kommentaarist midagi muud välja lugeda.
j
Jah/ 20. veebruar 2018 14:01
Suurem osa siin ainult raha teema peale reageeribki, neil ükskõik missuguses kontekstis see esineb.
i
Idee/ 20. veebruar 2018 09:49
Sellisel juhul võiks Eestis esineva palgalõhe lihtsalt kokku koguda ja ära jaotada kõigi üksi last kasvatavate vanemate vahel. Võrdsus majas.
i
Iff/ 20. veebruar 2018 09:35
Riik pangu sellistele lahus peredele järelvalveametnikud-kelle ülesandeks on anda objektiivset infot kes kuidas elab,teenib ja toime tuleb.Arvan,et iga normaalne isa tahab aidata oma lapsi aga kui tõesti nälg majas ja võlakoorem kaelas..Süsteem on absurdne.
ü
Üleskutse / 20. veebruar 2018 09:27
Steriliseerime alla 5000 euro teenivad täiskasvanud ära. Laps ei soovi vaestemaja.
u
Urrr/ 20. veebruar 2018 09:53
Vaene rott oma 5000 euroga. Alla 50 000 euro pole mõtet üldse sul köhida.
m
milleks/ 20. veebruar 2018 10:14
Koli Soome ja ela normaalset elu. Eesti ahnel üksikvanemal Soome asja ei ole, elatismaks on kordades Eesti omast väiksem ja inimlikum. Samuti ei maksta Soomes 500 eur toetust.

k
kodanik/ 20. veebruar 2018 09:23
Uus täiteseadus on inimvaenulik!
p
pigem/ 20. veebruar 2018 09:29
üksikema olgu häbi asi.
t
to pigem/ 20. veebruar 2018 09:49
Mees läheb minema, hakkab jooma või muutub vägivaldseks ja naine peab häbenema, et üksi last kasvatab?
ü
üleöö/ 20. veebruar 2018 09:57
kas joomine ja vägivaldsus tekiva üleöö. Päike hakkab tõesti vahest solgiämbrist tõusma.
j
Jah/ 20. veebruar 2018 10:05
Vahel tulevad pahed ja pere juurest äraminek tõesti üleöö. Aga siin ju pidevalt kirjutatakse ka seda, et üleöö muutusid naised laiskadeks, baarisistujateks, hakkasid FB-s istuma, ei teinud enam süüa ega koristanud
k
20. veebruar 2018 10:58
Kas mehel on mingil moel keelatud süüa teha või koristada või muul moel kodutöödesse panustada? Eriti kui peres 3 last.
t
to // 20. veebruar 2018 11:09
Jutt käis sellest, et mehed võiksid naist natuke tundma õppida ja endale sobivaima välja valida, mitte esimesega kokku heita ja pärast halada, et naine nii ja naasugune
v
viimasele/ 20. veebruar 2018 14:14
Sama võiksid teha ka naised.
j
Jah viimasele/ 20. veebruar 2018 16:01
Teema sai alguse arvamusest, et üksikema olla oleks põlastusväärne.
n
nii/ 20. veebruar 2018 17:46
Olgem ausad, kui naine istub päevläbi kodus, laste eest enam hoolitseda ei viitsi, süüa teha ei viitsi, koristada ei viitsi, ja mees, tulles õhtul koju hakkab süüa tegema, koristama ja kantseldama, siis nii see kaua ei püsi, okei, kui naine võtab mõnda aega puhkust, on mõistetav, saab hakkama. aga kui nii on pidevalt, sis ega see asi kaua nii ei püsi.
t
to to pigem/ 20. veebruar 2018 19:02
Kui Teil nii juhtus, siis olete ilmselt ise endale ühe väga kehva mehe valinud. Keda sel juhul siis süüdistada?
o
oh aeg küll/ 21. veebruar 2018 19:44
inimesed ei suuda aru saada, milline kommentaar millisele vastuseks on. Vestlus sai alguse 09:29, 20. veebr 2018 kommentaarist.
i
Irw/ 20. veebruar 2018 09:20
Mõnes linnas pole niipalju mehigi kui elatisvõlglasi -reinuvader tegeleb aga dokumentide äravõtmisega . See on ju kindel tee et inimene ei saagi maksta . Järgmiseks võetakse ette vist avalikud hukkamised
h
hm/ 20. veebruar 2018 10:43
Reisikeeld peaks järgmisena jõustuma. Et kui ei ole raha elatist maksta, siis ärgu olgu võimalust ka soojamaareisideks. See tähendab muidugi ka seda, et ei saa reisida ka tööalaselt. Ehk siis tekitame võlgu juurde :)
i
Irw/ 20. veebruar 2018 09:20
Mõnes linnas pole niipalju mehigi kui elatisvõlglasi -reinuvader tegeleb aga dokumentide äravõtmisega . See on ju kindel tee et inimene ei saagi maksta . Järgmiseks võetakse ette vist avalikud hukkamised
n
niion/ 20. veebruar 2018 09:15
Tegelikult tuleks justiitsministeerium laiali lüüa aastaid kehvasti ja ebainimlikult tehtud töö eest. Ei kujuta ette, mida plaanib Reinasalu üksikemade ja ühepoolselt kasvatatud lastega ükskord peale hakata- istuvad pihta pandud varanduse otsas ja mängiva juhilubadega kaarte.
Reinsalu tegeleb ju ainult tagajärgedega, ühepoolselt.
a
allalastud kodukulud/ 20. veebruar 2018 09:36
või allalastud isamaalisus..
üks maail m üks unistus pugejast mehepojal
m
20. veebruar 2018 09:14
Ma üldse ei imesta, miks paljud mehed ei taha lapsi saada. Kunagi ei või teada, mis paari aasta pärast juhtub - leiab näiteks naine teise mehe, hakkab uue mehega elama, võtab lapsed endale ja hakkab eksmehelt alimente nõudma. Muidugi on ka vastupidiseid variante, et mees leiab teise, kuid sel juhul on mees eksnaise poolt varsti nii puupaljaks tehtud, et peagi kaob uus naine minema ja mees on üksikust üksikum, eriti kui eksnaine ei lase lastega kohtuda. Kurb, et suhted ei taha enam nii hästi toimida, nagu nad peaksid. Laste saamisel on kõik nagu ootusärevad ja õnnelikud, kuid mingi aja pärast...minnakse eri teid pidi.
m
mees/ 20. veebruar 2018 09:11
Kogu see süsteem on praegu naiste poole tugevalt kaldu. Kui koos elati oli isa hea, ja oskas lapsi kasvatada. Kui minnakse lahku, siis mehel enam pole ka oskusi, et osad lapsed isale jääksid. Seega süsteemi on kodeeritud jonn, et võtame, mis võtta annab, mõnitame meest nii palju kui annab. Ja kindlasti on ju lahku minekus alati süüdi mees.
m
Mofo/ 20. veebruar 2018 10:23
Kinnitamata statistikat:
50% ja enam juhtudest on lahkumineku algatajateks naised
Tugevalt üle 50% juhtudest saavad naised hooldusõiguse (eeldades, et mõlemad vanemad seda taotlevad´)
Eesti seadused ja kohtupraktika ON räigelt naiste kasuks kaldu - allikaks üks briti härrasmees, kes kohaliku kullaotsija hargivahele oli komistanud ja siinset kadalippu läbinud, ta tõi ikka väga palju punkte välja, kuidas Briti seadused on mehe vastu kordi leebemad, ei pane vaesusesse jne, Eestis samas laste emmel paar edukat lapseprojekti ning 1200+€ kuus garanteeritud, mille siis spade ja meikide peale laial sai lüüa.
m
mis raha/ 20. veebruar 2018 19:50
Peavad need Eesti mehed ikka tõesti könnid olema, kelle meelest 1200 erutuublit juba selge luksus on, mida spaade ja meikide peale laiaks lüüa!
k
Kas/ 20. veebruar 2018 09:11
elatisvõlglasteks saadakse läbi kohtu? Kui nii, siis arvan, et neid pahalasi on topeltrohkem kui teada. Paljud vaikivad oma lapsed lihtsalt maha ja elavad süüdimatult laia elu laste arvel. Seadused seadusteks, aga kui neid ei täideta, siis pole sellest mingit tolku.
v
vanainimene/ 20. veebruar 2018 09:32
Selliseid asju lahendatakse ühiskonnas, kus soovitakse, et rahvaarv ei väheneks, järgnevalt: Riik maksab igale lapsele seadusega määratu. Isalt võetakse niipalju, et ta ellu jääks. Samas ei vähendata teenimisvõimalusi lubade äravõtmisega. Ja riik kontrollib nö musta raha teenimist just nendel, kes maksta ei jõua. Kui laps saab 18, maksma ei pea, kuid maksuvõlglane peab riigile maksma, kuni võlg tasutud. Hundid söönud ja lambad terved.
j
JuSS/ 20. veebruar 2018 09:06
Jaotada saab kahjuks vaid olemas olevat. Ja inimesi on rikkaid ning vaeseid. See mis ühele on vaid saiaraha, on teisele lõviosa tema teenisusest. Ilmselt peaks too alimentide suuruse süsteem olema märksa paindlikum ja reaalsusi arvestav, mitte aga nii paindumatult jäik. Praegu käib mäng ühte väravasse. Näiteks ENSV ajal oli see piiratud 50%-ga. Ka mina ise kasvasin peres, kus vanemad lahutasid. Meid oli kolm last ja isa pool palka moodustas pärast tulumaksu maha arvamst nii 70-80 rubla. Mida polnud sugugi palju.
i
Irw/ 20. veebruar 2018 09:26
Sellest on juba üle 10 aasta räägitud ,tulemuseks on hoopis võlglaste arvu kasv . Kogu süsteem on ülesse ehitatud valedel alustel ja ei saagi toimida . Irl tegeleb aga jaburdustega -võtame ära juhiloa :90 %tähendab see töö kaotust ja raha ei saagi tulema . Üks sõber lahkus seetõttu kanadasse -tubli eesti riik :peletame aga oma kodanikke (ta kavatseb eesti kodakondsusest ka loobuda )
i
Irw/ 20. veebruar 2018 09:26
Sellest on juba üle 10 aasta räägitud ,tulemuseks on hoopis võlglaste arvu kasv . Kogu süsteem on ülesse ehitatud valedel alustel ja ei saagi toimida . Irl tegeleb aga jaburdustega -võtame ära juhiloa :90 %tähendab see töö kaotust ja raha ei saagi tulema . Üks sõber lahkus seetõttu kanadasse -tubli eesti riik :peletame aga oma kodanikke (ta kavatseb eesti kodakondsusest ka loobuda )

v
Vanaema/ 20. veebruar 2018 09:04
Andke andeks, aga see seadus on ikka jaburamast jaburam, kui võimaldab minna täiesti kõrvaliste inimeste vara kallale! Antud loos on mehe ekskaasa algatanud protsessi, et võtta võla katteks mehe vanemate maja...milles mehe vanemad süüdi on??? Mees on täiskasvanud inimene ja peaks nagu ise oma tegude/tegevusetuse eest vastutama, kuid tundub, et mitte. Kuigi sul on täiskasvanud laps(ed), pead ikka tema otsuste eest maksma, kuigi sinu käest ei küsinud keegi, kas valitud minia sulle meeldib või kui palju või kas üldse sa lapselapsi tahad. Võid veel pensionieelikuna oma kodust ilma jääda, sest lapselaste ema tahab vanavanemate kodu ära võtta ja nad kuuse alla saata elama. Mnjahhh. Ehk siis kellegi heaolu nimel tekitame kodutuid ja töötuid. Absurdne nagu pole või?
Muidugi on mehi, kes on täielikud si.ta.pead, kellega ei saagi koos elada, kuid miks sellise mehega kolm last tehti?. Muidugi on ka naisi, kes on võimukad, manipuleerivad ja teadlikult sünnitavad lapsed, et siis nende pealt raha teenida. Eelkõige on kurb lastest, kes peavad kõige selle jama keskel üles kasvama. Miks küll ei suudeta koos elada? Või kui nii läks, et tuli lahku minna, miks mitte ei võiks mees kasvatada lapsi, eriti kui ta tööl ei käi? Igatahes kurb, kui täiskasvanud ei suuda oma probleeme lahendada ja tuleb seadustest abi otsida, mis alati ei pruugi normaalselt toimida.
s
seadus / 20. veebruar 2018 09:40
ei anna abi,vaid võimendab viha inimesi koorides...
su jutt on pigem parastamine teemal..miks ollakse hoolimatud ja sõidetakse kulunud rehvidega.
m
20. veebruar 2018 10:04
Mul on tekkinud kuri kahtlus, et osad naised kasutavad seadusi ära ja võtavad lapsesaamist nagu mingi äriplaanina. Kolme lapse pealt saad riigi käest toetusena 500 eurot + issi käest 750 eurot ehk kokku puhtalt kätte 1250 eurot. Selleks, et 1250 eurot puhtalt kätte saada, peaks brutopalk olema 1540eurot, kuid naistel on sellise töötasuga kohti üsna raske leida, nii et omaette äriplaan kohe. Nojah, muidugi on raske selliseid mehi leida, kes selle 750 eurot suudaksid iga kuu välja käia. Aga siis saab ju minna eksmehe vanemate rahakoti kallale ;) Huuhhhh, vaesed mehed ja vaesed lapsed, kes kõige selle jama keskel peavad olema. Kuid pole välistatud, et selline naine ka ise kunagi samasse auku kukub ja peab oma lastelastele elatist hakkama maksma...what goes around comes around!
s
Samuti vanaema/ 20. veebruar 2018 10:15
Alates vanusest 18.a. vastutab inimene ise oma tegude eest, täiskasvanud laste otsuseid ei ole vanematel enam võimalik mõjutada. Jätkem vanaemad-vanaisad oma kodudesse, neil on omad tervisemured ja kulutused. Pole vaja neid veel "raputada".
s
20. veebruar 2018 11:09
see on tõesti haige lugu, et minnakse asjasse mittepuutuvate inimeste kallale. Mehe vanemad ei osalenud ju lastetegemise juures ega saanud oma sõna sekka öelda, kui palju lapselapsi nad tahaksid, samuti ei saanud ju nemad endale miniat valida. Üks asi on näha, et poja abielu puruneb ja lapsed ei kasva koos oma mõlema vanemaga, kuid kui nüüd eksmehe vanemate kodu kallale minnakse...see on küll juba liiast, eriti arvestades, et vanavanematel võib teisigi lapsi olla, kellele oleks tahetud oma kodu pärandada.
e
Ex-soomlane/ 20. veebruar 2018 09:03
Lääneriikides, ohoi noored mehed, olge ettevaatlikud. MGTOW, naine ütles et jah võtame juhiloa ära? Kes sellise süsteemi on leiutanud? Kõlab ülikoolist kommunistiks lõpetanud naise ideelt.
l
20. veebruar 2018 09:00
Lapse kulude alla ei kuulu ainult riided söök ja lastead ja trennid, kuuluvad ka osa üürist, osa söidu kuludest, osa remondi kuludest, osa apteegi ja hügieeni tarvikute kuludest, teater, väljas käigud, laste sünnipäevad, kelgud, suusad, jalgrattad, arsti kulud, jm
v
vaeseke/ 20. veebruar 2018 09:09
Püüa lapseba koos mastaabisäästu teha. See on nagu söömisega tarbi vähem.
Kas isa peab Soome vargile minema, et sinu poolset utoopiat rahuldada!??
t
To vaeseke/ 20. veebruar 2018 09:12
Harjuta õigekirja, siis oled minevam ka siin.
a
..../ 20. veebruar 2018 09:28
N
???/ 20. veebruar 2018 09:10
Nii mõnigi korralik isa tahaks last enda juurde, kuid emad on millegipärast risti vastu. Tean paari sellist juhust. Kui see kasvatamine kõik nii hirmraske ja kulukas on, miks emad siis last loovutada ei taha? Vaid ainult raha kasseerivad.
a
Aga / 20. veebruar 2018 09:24
Kasvatamine raske jah, aga kas see ei tule pähe, et lapsi armastatakse ja seepärast ei taheta loobuda?
k
Küsimus küsijale?/ 20. veebruar 2018 09:35
Mina näiteks oma tutvuskonnas lahku läinud paaridest ei tea küll ühtegi isa,kes sooviks lapsi enda juurde võtta. Parimal juhul tuleb vaid lapse sünnipäev meelde. Miks siis lahku minnakse kui on perre soetatud juba 3-4 last . Üks sõber kurtis teisele,et kodus pole muud kui laste kisa ja lärm,ei saa ööselgi korralikult magada! See on tõesti kergemeelsuse tipp,et kui ollakse koos ja muretsetud perre juba kolm last ja ikka lahku.Kas siis juba esimese lapse sünni järel ei saadud aru,et ei sobi kokku,milleks siis vastastikkuse leppe alusel veel neid juurde sünnitada.Samuti arvan,et kolmelapselise pere emal pole küll aega ega tahtmist hakata pere kõrvalt endale uut kaaslast leidma!Ja süü ei ole kunagi ühepoolne. Tänapäeval võib sõrmedel lugeda üles paare,kes koos elavad,ümberringi kuuled aina,et lahutasid,lahutasid. Enne kui raha pärast vinguda,vaata oma isapanus üle ja mõtle edasi.
a
Aga / 20. veebruar 2018 09:51
Tundub, et laste armastamine ei ole inimeste meelest üldse võimalik variant +0/-4
m
Mofo/ 20. veebruar 2018 10:16
Pigem tundub, et osa seltskonda armastab ennekõike raha ja prioriteediks on uue mehe poolt tehtud laps ja siis jälle uue.
k
Küsimuse küsijale? / 09:35, 20. veebr 2018 / 20. veebruar 2018 11:27
"Kas siis juba esimese lapse sünni järel ei saadud aru,et ei sobi kokku,milleks siis vastastikkuse leppe alusel veel neid juurde sünnitada" - küll oleks tore kui lapsed sünniksid vastastikuse kokkuleppe alusel. Eestis on väga palju lapsi, kes on sündinud ema lohakusest või pahatahtlikkusest. Kuidas aru saada olukorrast, kus oli kokkulepe, et ei mingeid lapsi niipea, aga siis selgus, et titt tulemas ja naine pole juba 3 kuud pille võtnud, sest "tema tahtis last"? Mehele andis sellest ka teada alles siis kui aborti teha enam võimalik ei olnud. Meest saab karistada kui ta ei soovi sellisest lapsest midagi teada- kohus, dna analüüs, elatis. Aga naist? Naised võivad niimoodi pahatahtlikult toimetada, teise inimese elu sisuliselt ära rikkudes? Lapse saamine peaks olema siiski kahe inimese kokkulepe.
M
?/ 20. veebruar 2018 11:30
Miks arvad, et teine vanem last ei armasta ja seega peab laps jääma "armastava" vanema juurde?
m
Ma / 20. veebruar 2018 12:17
Mind hirmutab see, kui paljud inimesed siin arvavad, et emad tahavad lapsi ise kasvatada ja nendega koos olla raha, mitte armastuse pärast.
a
Aga / 20. veebruar 2018 12:20
Kus on arvatud, et teine vanem ei armasta? Aga pigem talutakse raskusi, kui lapsed enda juurest ära saadetakse.
K
?/ 20. veebruar 2018 13:02
Kes talub raskusi? Isadele ju ei anta võimalustki last kasvatada, sest kohus hoiab üldjuhul naise poole!
Lapsed tuleb anda kasvatada sellele vanemale, kel reaalselt paremad tingimused. Hetkel püütakse neid tingimusi kunstlikult luua emadele (jättes isadele vaid rahalised kohustused ja puudulikud õiguses seoses lapse elus osalemisega/kasvatamisega/otsustamisega).
L
./ 20. veebruar 2018 13:35
Lapsed TULEB anda? Jälle jäetakse lapsed kõrvale ? Ehk küsiks laste käest ka kus nad TAHAVAD olla, mitte, kuhu nad PEAVAD minema ?
a
Ah, et ainult/ 20. veebruar 2018 14:47
ühe vanema armastust loed ainukeseks võimalikuks variandiks. Kui isa ikka tahab lapsed enda kasvatada võtta, siis ju armastab ta samuti oma lapsi. Aga sinule ei mahu see variant pähe, et on ka niipidi võimalik.
j
Ja-jah/ 20. veebruar 2018 16:04
Sai väidetud, et naised ei hoia lapsi enda juures üldjuhul mitte rahaahnusest, vaid armastusest. Kas eelnev väide välistab kuidagi, et ka isa lapsi armastab?
t
to Aga/ 20. veebruar 2018 18:43
Aga kui isa kah samuti armatab? Miks siis just ema tahtmine peab peale jääma? Mitte alati ei ole lahku mineku süü just isa peal. Onaka juhuseid,us lahkumineku tingib see, et mõni emalööb l##si.
t
tead/ 20. veebruar 2018 19:59
sa kasuta siis kondoomi,kui kardad,et pahatahtlikud naised sind ära kasutavad.
m
mis sa nende/ 20. veebruar 2018 20:00
teiste meeste tehtud laste parast muretsed, maksa enda omadele alimendid ara, rott.
h
20. veebruar 2018 09:28
Huvitav, jah, et kuigi paljud isad tahaksid samuti last kasvatada, on naine vastu ja tahab iga hinna eest ise last kasvatad ja alimente saada.
Mul ühel sugulasel oli selline juhus, et sai ühe naisega 2 last ning mingi aja pärast tahtis naine lahutust. Lapsed jäid muidugi naisele kasvatada ja natukese aja pärast hakkas eksnaine elama teise...naisega. Meest oli siis laste jaoks vaja... Eks meil ole igasuguseid inimesi.
e
elada/ 20. veebruar 2018 11:18
tuleb vastavalt võimalustele. Kui sissetulek on väike, ei saa lubada kõiki trenne, teatreid, ekskursioone.
m
mimmi/ 20. veebruar 2018 14:51
Teise rahakoti peal võib kõike tahta.
t
to 09.00/ 20. veebruar 2018 18:52
vaata kommentaare ja sa näed,et isad ei ole sellest huvitatud,et ema peab üüri ka maksma,mis keskküttega kahe toalises korteris maksab kahesaja euro ringis.Sellega peakski ema panus antud olema. Samuti ei tea isad,mis maksavad laste huviringid,bussipiletid jne. On jäänud ainult viha laste ema vastu,sest nende arvates ei maksa nad mitte seda laste ülalpidamiseks vaid ema lõbustuste tarvis.
e
Ehk siis.../ 20. veebruar 2018 22:49
... kui see emme elaks üksi (tal ei oleks lapsi) maksaks ta sinu loogikat järgides vähem üüri?
j
jurist/ 20. veebruar 2018 08:59
Oi olen kohtus palju sellega võidelnud ja on mitmeid õiguslikke aluseid, kuidas vanemad on oma kohustustes laste eest võrdsed (sel aastal kahe vanema ja riigi toel 555 eurot kuus). Kahjuks olen oma kohtuteedel kohanud vaid üht kohtunikku Harju Maakohtu Kentmanni kohtumajas ja see oli tänavu jaanuaris, kes soostus arutama, et millistel alustel toimub lapse ülalpidamisel võrdsuse printsiip. Ja paika pani see kohtunik, et lahuselav vanem, kes saab ka lastega kohtuda panustab ka rahaliselt vähem nende kordade eest, mil laps on temaga... Ja matemaatiliselt tuli see ikkagi päris hea summa, lapse peale 150 eurot kuus...
v
vaadates/ 20. veebruar 2018 08:54
neid rahanumbreid,sain aru,et etem on naisel üksinda lapsi kasvatada,kui mehega.kui sellise summa peab isa lastele maksma,millega ta siis ise elama hakkab.elu ju ei lõpe lahutusega,on ju vaja edasi elada ja uut suhet alustada,aga millega sa alustad.kui autojuhi load ka veel võetaks käest,mis siis teha,kui liikumisvõimalust ka ei ole.maal ilma autota ei saa ju hakkama.kui tõesti selline olukord tekib,siis on mehe elu otsas.
i
Irw/ 20. veebruar 2018 09:56
Millega sa seda suhet alustada plaanisid? Lubadega? No siis on küll seadusega lootust su silmaringi avada, mida kõike meie maal veel on...
t
20. veebruar 2018 08:52
Tegelt on mure hoopis selles, et me üksikemad ostame nüüd 19 sendise saia asemel 54 sendist saia ja alla hindlus lorvist saia ei vöta
m
Miks meil on kaup nii kallis?/ 20. veebruar 2018 08:59
Hiljuti Warssavis käinuna, selgus, et seal on näiteks leiva-saiatooted Eesti omadest 4x odavamad.
Kunagiste võimurite loosung oli, et meil pole oma tootmist vaja, sest kõike saab poest?
s
See/ 20. veebruar 2018 08:52
on natukene imelik värk jah.Kui selline pisikest palka saav mees elaks pere juures,siis oleks pere selline vaesem.Nüüd kui on lahus ,siis tahetakse saada raha mida lihtsalt pole.Kui isa on vaene siis ei saa midagi teha ning seda tuleb ütelda ka lastele,olgu see siis nii kurb kui tahes.Kui sellisel tegelasel sulgeda pangakontod,load ära võtta jne. ,siis raha teenimine muutub võimatuks.
t
Toh kurrat./ 20. veebruar 2018 08:44
Olan ka sattunud võlglaseks ja praegused seadused ajavad küll s... Keema. Kas kunagi on ka kontrollitud raha saava emme tausta enne kui võlg määratakse. Enne lahkuminekut tallasin ma aastaid kaugsõote ,teenisin ausat palka ja kogu rahaläks pere kassasse ehk siis eksi kätte. Ise ta tööl ei käinud ja ei käi ka praegu kuna väidab tetvise kehva olevat(suhkrujaigus). Nüüd saan samuti kätte 250.- eks saab riigilt,minult, jumal kus veel ja kordi rohkem kui eesti miinimum. Aga ikka ei jagu kuma kunagine hea elu pimestas silmi. Samas pole ükski kohtunik ega kohtutäitur minu käest küsinud et kuidas minul? Häbi olgu sellistel ja soovin et ka sellise elustiili harrastajad saaksid tunda elu kibefamat poolt. Pidagem vastu.

k
keegi/ 20. veebruar 2018 08:43
Tean paari emmet kes lausa pähe istuvad issidele.Laps haige issi võtku haigusleht, koolivaheaeg issi vaadaku,laupäev pühapäev issi juurde.Elatusraha maksmine issil täis raha vaja maksta muidu ähvardab jälle kohtusse.
u
Urrr/ 20. veebruar 2018 08:29
Mõnel isal võib õigus olla. Kiusu täis naine teeb kõik, et meest materdada. Aga mõni mees on ludri küll. Nagu ka naiste seas neid mittemaksjaid on ka meeste seas.
k
Kala/ 20. veebruar 2018 08:25
Kindlasti on ebaõiglaseid otsuseid ja olukordi. Kuid seadus on tehtud ju laste heaolu silmas pidades. See nutulaul mis praegu on näitab, et inimesed ei oska suhelda. Mul on tutvusringkonnas mitmeid peresid mos pmal ajal purunenud ja kus isas (või emad) on nö väljaspool. ÜKSKI nendest ei maksa max määras elatist - on läbirääkimised, kohtumiskorrad jne aga saadakse omavahel suheldud. Kes ON aga elatisevõlglane on minu eks -kes peaks kohtuotsuse järgi maksma 60!!! Eur lapse kohta ( lapsi on 2), aga pole seda aastaid teinud ( võlg üle 16 000 euri) - sest - ta niiii hoolib oma lastest! Nii ta igakord ütleb kui suhtleme. Abi vähe. Krim karistus ka ei paranda sellist. Vale valik oli - kuigi olime abielus ja puha - temapoolne nartsisstlik käitumine sundis ühel hetkel lahku minema ja nii ongi.
s
Sotsiaaltoetuste huviline/ 20. veebruar 2018 08:20
Oojaa, mina ka ei armasta reinsalu nimelist tola. Tööl pole samuti ammu käinud.... lihtsalt ei meeldi raamatupidajaid koormata kohtutäiturite teadetega
ü
Üks asi/ 20. veebruar 2018 08:07
Neil isadel on väga sageli aega kõikjal oma halejuttu rääkida ja tekitada mulje looduskatastroofist, samal ajal kui laste emadel sellist aega kuskilt üle ei jäã. Mis paneb mehi korrutama: laste ema peab panustama võrdselt!? Kas sa kolisid kokku elama mehega, et sellist võrdsust nõuad? Naine ja mees pole oma sünnieeldustelt juba eriti võrdsed, üks saab ehitajana töötada, teine mitte. Loodan, et sellest ei saa nüüd see mäng, kes kôvemini kisab, sel on ôigus. Ega ikka ole küll.
k
Kuule üks asi/ 20. veebruar 2018 08:24
Mine räägi seda mehe ja naise sünnieelduste juttu Pakostale, Meil on võrdõiguslikkus ja kohe kehtestab Pakosta kvoodi palju peab ehitusel naisi töötama.
n
No/ 20. veebruar 2018 08:46
Nii palju võiksid inimesed ikka aru saada, et võrdsus tähendab võrdsust seaduse ees, mitte ühesuguseid füüsilisi ja füsioloogilisi võimeid. Liiga keeruline jutt?
t
To no/ 20. veebruar 2018 08:57
Kellele need seadused sinu arvates tehtud on? To konnadele? Liiga keeruline? Astud lapsele ka niimoodi pähe või? Ole siis parem eemal.
Käi veits ringi veel, kasva suuremaks, tuleb tarkus ka järgi, füsioloogiale.
n
No/ 20. veebruar 2018 09:27
Mõnele on liiga keeruline isegi kommentaaride järjepidevust ja teemaarendust jälgida.
t
To No/ 20. veebruar 2018 09:44
Ja mõnel raske laiemat pilti ka üldse nãha. Inimesed ongi erinevad, juba ammu. Sinu kommentaaridest võib aga välja lugeda etteheiteid, pole nagu meeldiv.
M
.../ 20. veebruar 2018 10:41
Mõned inimesed ei suudagi arutelusid mõista ja siis solvuvad. Aga sellegipoolest on kõik inimesed võrdsed, isegi kui nad väga erinevad on.
T
.../ 20. veebruar 2018 11:11
Tajudes oma küündimatus, rumalust või valesid otsuseid, tuleb alustada iseendast, mitte puudujääkide esiletoojat süüdistada.
a
Aga/ 20. veebruar 2018 11:22
j
Ja / 20. veebruar 2018 12:23
Aga suudab ikka ainult teistele keskenduda, iseenda üle juurdlemine ei ole eriti meeldiv tegevus ?
j
Ja Sina/ 20. veebruar 2018 12:58
Keskendusid just endale? Ei pannud tähele.
o
oh jah/ 20. veebruar 2018 13:37
Ega siis endale keskendumine iseendast kirjutamist ei tähenda.
n
No le/ 20. veebruar 2018 15:07
Võrdsus tähendabki võrdsust seaduse ees. Ehk mõlemal vanemal tuleb panustada lapse peale 250 euri kuus. Ja ei maksa pugeda naisel nõrgemate füüsiliste ja füsioloogiliste omaduste taha.
m
MOTT/ 20. veebruar 2018 16:09
Mõni inimene suudab iga teema ainult rahale taandada, pole siis ime et seda ka lastest olulisemaks peetakse.
v
Vaata peeglisse/ 20. veebruar 2018 08:29
Mina olen kahe lapse ema ja teenin oma mehest rohkem. Ma olen suuteline oma kaks last ise üles kasvatama, mehe ees kätt väristamata.
j
Ja siis/ 20. veebruar 2018 08:49
Pead end vist võimsaks?
p
Peegel/ 20. veebruar 2018 08:51
Mida ma sealt vaatan? Sind või?
J
.../ 20. veebruar 2018 08:55
Ja kas siis ei ole või? Ainult nõrgad mehed ei suuda tugevaid naisi taluda.
v
Võimsamaks / 20. veebruar 2018 09:07
ja võimekamaks, kui neid inisevaid "emasid" sion :D
k
Kui / 20. veebruar 2018 09:08
sa peeglisse vaatad, siis sa näed seal ennast, s..h.da, kes ei ole suuteline ei ennast ega oma lapsi iseseisvalt üleval pidada.
t
To kui/ 20. veebruar 2018 09:17
Äkki harid end? On meeldivam vaadata ja kuulata, kui on. Vahel pole kasu.
ä
Äkki/ 20. veebruar 2018 09:48
harid end ise? Siis suudad ehk isegi loogilise lause kokku panna? Mille vahel pole kasu? Mida sul meeldivam vaadata ja kuulata on? Maga kaineks.
t
To äkki/ 20. veebruar 2018 10:02
Ei tahaks oma loogilisusega sinust väga kaugele eest ära minna. Siis ei saa sinust ju üldse enam aru. Sulle endale tuleks kainus kasuks.
m
Mofo/ 20. veebruar 2018 10:10
Aga selline naisterahvas, kes on ennast ja vajadusel ka oma lapsed majanduslikult kindlustanud ongi tegija.
t
To äkki/ 20. veebruar 2018 10:52
Loogilisusega :D :D pigem l*llusega. Aga ole uhke oma "loogilisuses", millest keegi aru ei saa. Vot sellised käivad ja kerjavad, ise aru ei saa, et targem oleks tööd teha. Minul nüüd lõuna läbi, lasen sul siin loogiline edasi olla :D
K
.../ 20. veebruar 2018 11:11
Kirjutad tihti endale? Ise said endast aru? Vahel oma emotsioonidega ka toime tuled?
t
to Peegel/ 20. veebruar 2018 11:15
Kas sinu peegel näitab veel teisi peale sinu enda? Vot imepeegel
e
Ei/ 20. veebruar 2018 11:47
Vaata peeglisse katab ju kogu peegli ja ääred Sina, mida mina siin pingutan.
i
Ilmselt loll/ 20. veebruar 2018 19:37
Naine saab ehitajana töötada.
a
ab/ 20. veebruar 2018 08:06
Mis siin ikka, see pole esimene ega viimane kord kus tõestatakse kui l.o.llid on meie kohtunikud ja seaduse vastuvõtjad!
k
kohtunik/ 20. veebruar 2018 07:57
Tegelikult tuleks justiitsministeerium laiali lüüa aastaid kehvasti ja ebainimlikult tehtud töö eest. Ei kujuta ette, mida plaanib Reinasalu üksikemade ja ühepoolselt kasvatatud lastega ükskord peale hakata- istuvad pihta pandud varanduse otsas ja mängiva juhilubadega kaarte.
Reinsalu tegeleb ju ainult tagajärgedega, suur isa, kes ühepoolse seadusepunktiga karistab. Aga selle peale ei tule, et põhjuste likvideerimsega alustada. Lisage õppeprogrammi algklassidest alates korralik perekonnaõpetus, kaasake haige elatisteema must-vagelt õpikusse trükituna.
Mehele meeldib kõvasti Soomet eeskujuks tuua, kuid Eesti ei saaks lubada endale nii arenenud ühiskonnaga võrdlust. Soomes on kordades turvalisem nii lapse tegemine kui ka kasvatamine. Panustatakse inimsuhetesse, üksikemad, ärge oodake absurdset elatisraha ja 500 eur. toetust samuti ole.
Ettepanek: Reinsalu peaks elatiseteemade asemel muret tundma, kuidas eesti numbris, eestlaste tekitatud liiklusväärteod Soomele tasutud saaks. Elatise asemel võiks riigitasandil muret tunda HIV statistika pärast, muidu peab varsti hakkama terveid inimesi sisse ostma.
k
kaaskannataja/ 20. veebruar 2018 07:55
Paljudele naistele on sisse programmeeritud, saaks parema mehe, saaks parema mehe! See ei lõpe kunagi!
a
Aga / 20. veebruar 2018 08:47
Muidugi tahab naine head meest, kas mehed head naist ei taha ?

m
Martin/ 20. veebruar 2018 07:55
Foucade on täpne ka väljaspool tiiru!
m
mitte / 20. veebruar 2018 08:09
n
Naine/ 20. veebruar 2018 07:40
Tean üht juhtumit, kus naine jättis mehe selletõttu, et mees oli kaitseväkke kutsutud ja ta pidi minema sinna. Kuna naine ei jõudnud lapsega oodata issi saabumist, sest oli vaja ju otsa peale saada, siis saatis mehe pikalt. Vot sellised on meie Eesti naised ja emad!
h
hm/ 20. veebruar 2018 08:37
Nii noored inimesed ei peakski perekonda mängima. Ning kui sa räägid nõuka armeest siis selline tüdruk peab lausa loll olema kes kolm aastat kodus koopas istub ja poissi tagasi ootab.
s
20. veebruar 2018 11:19
sa, hm, räägid ikka õige kaugest ajast või ei saanud loetust aru
a
Alla arvestust elatustase/ 20. veebruar 2018 09:01
Siin on jällegi süüdi meie kehv majanduslik olukord. Vastutavad omaaegsed poliitikud.
m
Mees/ 20. veebruar 2018 09:52
Tean mitut juhtumit,kus issi läks Soome tööle ja leidis endale uue kallima.Tema sõnul oli tal oma naisest ja kolmest virisevast lapsest kopp ees. Nüüd otsi või nööri,et peab kolmele lapsele elatist ka veel maksma!
n
naise ohver/ 20. veebruar 2018 07:37
Räägin kunagi lapsele, mida ta ema on isale teinud ja kuidas vanaema soovitas isa maha jätta. Tuleb aeg!!!
a
Ahsoo/ 20. veebruar 2018 08:58
Naise ohver? Naine jättis probleemideta abielu ja suurepärase, armastava mehe oma ema soovitusel maha? Millegipärast kõlab natuke uskumatult.
j
Jah/ 20. veebruar 2018 10:44
Huvitav, kas siin miinuse pannud 10 inimest tõesti jätaksid oma probleemideta abielu ja suurepärase kaaslase, kui ema seda nõuaks ?
o
Oh/ 20. veebruar 2018 13:02
Neid, kes üritavad seda väita, tuleb aina juurde.
i
Ilmselt loll/ 20. veebruar 2018 19:42
igas suhtes tekib vahest probleeme, mida peaks ka lahendada suutma.
n
Nipitiri/ 20. veebruar 2018 07:37
Kallid emad! Vaadake peeglisse millised lehtsabad ja L.... D te ise olete. Tean juhtumit, kus naine jättis mehe maha, sest mees pidi minema kaitseväkke. Naine ei suutnud oodata lapsega millal isa koju tuleb ja otsa peale saab, vaid jooksis uue mehe juurde. Vot millised eesti naised on!
n
Naika/ 20. veebruar 2018 18:51
Vaata ise peeglisse, ei maksa siin üldistada. Lapsed said lapse.
e
ema/ 20. veebruar 2018 07:23
kui isa jookseb paremat elu vaatama kolme väikse lapse juurest, kelle kõrvalt ei ole võimalik isegi tööl käija, või veel emal näiteks puuduvad ka nii auto kui load, või üks neist. kui isa ei käi lapsi isegi vaatamas, sest tal pole uue kireva elu kõrvalt aega, ei helista isegi neile, sest pole aega. aga emal on õnneks aega käija tööl teenida samaväärset palka kui isa, lapsi kasvatada ja uue mehega õnnes ja õnnistuses elada. kas ema peaks kolme väikse lapse kõrvalt jõudma teenida samaväärselt ja panustama rahaliselt samaväärselt, või kuidas ta peaks suutma seda teha? aeg, mis kulub laste kasvatamisele ja vedamisele on täispäeva töö, viia tuua trennidesse, lasteaeda, üritustele, süüa teha, koristada, pesu pesta, olla 24 tundi haige voodis kolme lapse kõrval üleval ja neid kraadida.. jne, isa õnneks ei pea muud tegema kui tööl käima ja õhtuti puhkama... ta ei viitsi ja ei tahagi nendega tegeleda jh.. vahest võtab nad viib välja näitusele sugulastele või mäkki... ja lapsed on õnnelikud...issi ostis kommi, korra kuus või kaks, ja kui pakkuda sellele isale vähendame elatist täpselt sama summa arvelt, mille ta lastega koos on või neid hoiab, siis ta arvab, et seda raha on selleks liiga vähe
t
20. veebruar 2018 08:16
Ta ei taha neid sest on vaja ringi tömmata ja ükski uus naine kellega ta on ei taha ka omale kolme last lisaks, maksaks ise hea meelega 750 eur elatist ei ole midagi nende kasvatamise körval
a
aga/ 20. veebruar 2018 08:45
kuidas sa annad, kui isa ütleb kohtus, et loobub oma kohustustest. Kui ema ei ole nõus võtma sellisel juhul eestkostele, siis jääb ju ainult üle lastekodu. Kas nii on tõesti parem?
m
Modeerijale küsimus/ 20. veebruar 2018 10:24
miks minu kommentaar läks modeerimisele? Kas tõesti lastakse läbi ainult vanematevahelisi solvanguid teineteise pihta ja kui on mingi nõu anda,siis selle kustutate.Te lausa õhutate vanamatevahelist vaenu!
v
Vanaema/ 20. veebruar 2018 10:21
muidugi on isadele see summa suur,mis elatisena tuleb välja käia ! Samuti ei saa alahinnata emade tööd ja vaeva laste kasvatamisel. Praeguses olukorras kaitseb igaüks ennast ja tegelikku süüdlast nagu ei märkakski. Kes on süüdi sellise olukorra tekkimisel? Jah,tihti juhtub,et kaks inimest lihtsalt ei sobi kokku,aga lapsed juba soetatud. Olen sada% kindel,kui meie riigis oleks paljud asjad teisiti,kaoks ka vaen ja tüli lahkuläinud vanemate vahel. Esiteks seal üleval istuvad kõrgepalgalised härrad ja daamid hakaku ükskord koostama ka lapsesõbralikke seadusi. Miks on laste bussisõidu piletid ,ka kuupiletid nii kallid? Miks on huviringid tasulised? Miks küsitakse suvelaagris osalejate eest suuri summasid? Miks maksavad laste mähkmed lausa ulmelisi summasid,jääb mulje,nagu saaks neid hällist hauani kasutada? Nii võiks loetelu jätkata. Hakaku nendest asjadest peale ja siis määraku ka isadele vastav elatisraha välja. Praegu jääb mulje,et elu on kuldaväärt kõrgete palkadega ja isad lihtsalt ei taha maksta. Ainult nende viha on vales suunas pööratud (lapsi kasvatava ema vastu) .Hakaku riik kõike eelpool mainitud asjadega tegelema,siis vähenevad ka isade elatisrahade summad ja emade summad kõigi nende asjade eest tasumisel.Pole nagu kellegi mure aidata kaasa vanemate rahule,sest oled lahus või mitte,laps vajab ikkagi mõlemat vanemat ja tunneb rõõmu nende suhtlemisest.Hakaku endid liigutama,mitte ainult summasid suurendama ja vähendama!
n
Naika/ 20. veebruar 2018 18:49
Meie issi jooksis pealinna rikkama provva juurde. Sõidab uhke autoga ja elab ilusas majas, peab väärikat ametit. Aga mida pole on raha elatise maksmiseks, laekub kunagi kuu lõpus korduva mangumise peale. Miinimumi ei jõua maksta, paar sotti venitab hädaga ära.
i
inimene/ 20. veebruar 2018 07:02
Kas see on normaalne,kui sünnib laps laseb isa kohe jalga tee ise oma lapsega mida tahad.Selline isa peaks veel topelt summa maksma lapse emale.
r
robot/ 20. veebruar 2018 08:33
Ei ole normaalne. Veelgi ebanormaalsem on põgusa tutvumise järel kohe lapsi vorpima hakata. Lahku minekul on alati mõlemad pooled süüdi. Ja ärge hakake seda nüüd eitama.
s
Selleks.../ 20. veebruar 2018 23:04
...on naisele antud Mõistus (kui on...).
s
Solei/ 20. veebruar 2018 06:55
Kui elatisvõlglane on lõpuks kohtusse pöördunud,kas elatise saaja on pidanud tõestama kirjalikult t,et tema suudab sama palju panustada lapsele?Lähedaasest kogemusest tean,et lapse ema ei saanud nii palju rahagi kuus mitte,kui ta panustas väidetavalt lapse kasvamisse.
e
ema/ 20. veebruar 2018 08:44
Mu poja sõbral 3 aastane laps. Lapseema panus lapse kasvatamisse piirdub lösutamisega teleka ees või atvutis klimberdades. Enamus ajast tegeleb lapsega isa. Samuti kõik kulutused kannab isa, sest ema ei suvatse tööle minna. Õigupoolest läheb ta peale kodust tüli tööle küll, kuid kaks nädalat töökohta pidada on selle naisterahva rekord.
a
Aga / 20. veebruar 2018 08:59
Kas enne lapsesaamist oli naine töökas ja tubli? Või miks selline naine oma lapse emaks valiti?
ü
Ütleksin emale/ 20. veebruar 2018 19:11
et su poja sõber on siis ise üks äpu,kes ei osanud paremat naist leida. Lapsega tegelemises pole ju midagi ülejõu käivat,siin kurdavad kogu aeg isad,et emad ei luba lastega kohtuda ja veel enam,kasvatada!
e
20. veebruar 2018 06:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Aga ma olen ka ema/ 20. veebruar 2018 08:45
MIDA TE OSTATE konkreetselt lapsele, et teil nii palju kulub? Mul on 2 last ja elame normaalset elu - mul küll ei kulu nii palju ( põhikulu on toit ja hobid, jalatseid ning riideid ju ei osta iga kuu ) Ja see on ju teada, et laste arvu suurus ei tähenda samakordset kulu suurenemist. Kui te laristate enda ja lapse peale, see on ju teie probleem. Ametnikud võiksid arvutada täpselt kui palju kulub ühele lapsele ning määrata minimumtasud. Matemaatika!!! Ja kellel on ulmepalgad - las maksavad vastavalt palgale ja soovile.
k
Ka ema./ 20. veebruar 2018 10:19
Aga Sinu vaba aeg,hobid,jne.Kas VASTUTUS oma laste eest igapäevaselt hoolitseda ei ole midagi väärt.Too viriseja elab kui linnuke oksal,ei vastuta millegi eest,ainult nõuab.Ikka arvatakse,et naine kulutab enda jaoks.Koguge siis laste edasisteks koolitusteks,elamise muretsemiseks nende iseseisva elu alustamiseks.Ei elata ju ühepäevaliblikatena.Või kuidas.Teie jutust paistis välja,ju ei ole Te tavainimene vaid kõrgepalgaline.
m
Minul on ka kaks last/ 20. veebruar 2018 19:54
ja minu kulutused algavad iga kuu viiendal kuupäeval üüri maksmisega.Elame kahetoalises korteris ja üüri summa küünib kahesaja euroni,olenevalt kütmisest,põhisumma moodustabki keskkütte tasu. Kuna poeg on juba neljateistkümne aastane,siis tema toidulaual peab ikka peale piimasupi ka midagi toekamat olema. Iga kuu tuleb mõlemale lapsele bussisõiduks kooli kuupilet osta (elame Pärnus).Alatihti nad tulevad koolist teatega,et homme peame kooli nii või naa palju eurot viima. Poeg käib kergejõustiku trennis ja tütar mängib tennist. Jah,kokkuhoiu mõttes võiksin nad trennidest ära võtta ja üldse panna kõikidest asjadest loobuma,mitte lubada kinno ega sõpradega teatrisse. Kuhu kulub raha? Tänapäeva hindade juures pole enam võimalik toidupoodides alla kümne euro päevas majandada. Samuti peab lastel ka taskuraha olema. Tütar ( 6-klassis) ütleb,et tema pinginaaber saab iga päev 5 eurot taskuraha,aga minu laps saab niipalju nädalas. Kui loll peab olema,et imestada,kuhu see raha kulub?Kui riik lastest hooliks,siis saaks laste heaks ikka väga palju ära teha,alates juba lasteaedade tasudest jne. See 55 eurot on kont koerale ja isadele määratud elatisraha suurus on vaenu õhutamiseks lahkuläinud vanematele. Võlglaste olemasolu teeb rõõmu kohtutäituritele,nemad võtaksid isadelt viimase,mitte last kasvatav ema. Laste ema ei määranud elatisraha suurust. Hoidkem ja armastagem lapsi!
t
to eluvõõras ema/ 20. veebruar 2018 19:19
ema-250, kulub peaaegu kõik üürile ehk küsite ka lasteaedadest,kui suur on lasteaia tasu.Üks isa soovitas siin,et polegi tarvis kinos,teatris ega ringides käia,kui majandada ei oska. Äkki soovib koolis käiv laps ka taskuraha,samuti peab tal kuupilet olema jne. Ei maksa targutada nime"ema" all kui ise nii eluvõõras olla!!!

i
Imestaja/ 20. veebruar 2018 06:28
Saab ju ka ühist hooldust nõuda.Kõik kulud ja koolitus ja huviringid jne.Miks ei kasutata seda võimalust.Lapsel oleks olemas mõlemad vanemad ja vanematel võrdselt kohustusi.Rahaliste kulutuste kohta on olemas tshekid.Kogu loost jäi kuidagi selline mulje,et isa on oma lastest eemale hoidmas.Ole oma lastele olemas.Ei ole naised ka rauast südamega.Kui lapsed kasvõi kuus paar nädalavahetust enda juurde võtad,nendega tegeled.Lastele oled hea isa ja naise nõudmised vähenevad.
a
Aga miks sa imestad?/ 20. veebruar 2018 06:55
Kui sellisest ühisest hooldusõigusest ei teata ja seda varianti välja ei pakuta. Läbi kohtu elatist nõudjale on see selgelt kahjulik ja seepärast hiilitakse sellest võimalusest tasa ja targu mööda, et maksimus ikka välja pressida.
x
xxx/ 20. veebruar 2018 07:00
Ütle, kuidas sa paned sellist isa oma lapsega suhtlema, kes on kohtus sulaselgelt välja öelnud, et las laps jääb ema kasvatada, sest ka tema esimest last kasvatas vanaema? (Isapoolne vanaema kasvatas ka tema tütre suureks.)
Kui last koolis ahistati ja kiusati, siis ei aidanud ta last mitte vähimagigi. Laps tahtis kooli vahetada ja isa juurde elama minna, siis öeldi, et pole kohta. Samas joodikust sõbrad elasid aastate viisi tasuta seal ja elasid tema kulul. Ise ta lapsega ühendust otsinud ei ole ega vaatamas käinud kuid nüüd kus tervis kehvem, siis ootab, et laps läheks kasvõi korrakski teda vaatama. Autot lapsel ei ole ja bussiühendus ei võimalda ka ühe päevaga ära käia, sest isa elab teises maakonnas. Peavarju isegi üheks ööks ei leita oma pojale. Nõudmised ja ootused on tal ainult kõrged. Sellistele tuleks igatahes küll täis rauaga kohtus elatist määrata.
t
to imestaja/ 20. veebruar 2018 07:01
See on teooria. Praktikas on piisavalt emasid kes seda ei võimalda. Olen ise käinud kohtus seoses kohtumiskorraga aga hetkeks on ikka asi sealmaal, et lapsega kohtusin viimati kaks aastat tagasi. Elatist ei pea enam õnneks väga kaua maksma.
x
xxx/ 20. veebruar 2018 08:49
Jah! Otsekoheselt nõu ja abi küsides ning avameelselt arvamust avaldades ei lastud kommentaari läbi. See näitab vaid, et siiski ei ole meie riigis sõnavabadust ja modekad rikuvad räigelt põhiseadust. Edu neile.
t
to xxx/ 20. veebruar 2018 10:30
ja nii ongi,sest neile ei meeldi rahulikud ja sõbralikud soovitused, meeldib tüli,solvangud ja vanematevahelised puremised!
h
helen/ 20. veebruar 2018 06:18
Seadust tuleks tõesti muuta. Ei ole sugugi normaalne, et selline asi üldse toimub praegu. Alati jäävad lapsed emaga, kui pere laguneb, isegi siis, kui lahkumineks tuli naise poolt. Ja isad ainult maksavad! Suur osa selliseid emasid istub kodus ja ootab rahasid, mis tuleb riigilt ja lapse isalt. Aga kas ema ise ka panustab sama summa? Ei panusta tegelikult. Siis kaagutatakse, et aga mina pean lapsega kodus olles kõik majapidamistoimetused tegema ja igasugune muu mure juurde. Ei pea ju, kui on nii ülejõu raske. Las laps elab siis teise vanema juures, kes saab hakkama. 3 last annab ka jagada, lausa peaks! Miks riik ei nõua, et kui isa maksab sellist summat, siis peab olema ka emal oma palgast sama suur osa lapsele? Igatahes midagi tuleks muuta, see on ajuvaba süsteem praegu.
j
Johhaidii/ 20. veebruar 2018 09:22
Tule maa peale tagasi!!! Suur osa emasid ootavad laste isalt 250.- eur lapse kohta ja elavad sellega ära? Ise lösutavad kodus? Suur osa emasid panustab lastele rohkem kui isa poolt makstav 250.- eur, lisaks ka aeg. Ma tunnen väga paljusid üksikemasid ja 100% nendest panustavad lastele rohkem kui 250.- eur kuus ja see on ka kohtus tõestatud. Vastupidiselt isadele, kes ainult kaagutavad, kui palju neil lastele kulub, aga ups, tšekke pole ette näidata. Mida siin üldse vaielda on. Kui isa ostab kõik asjad, siis mingu kohtusse, löögu paberid lauale ja saab hakata vähem alimente maksma. Emadel ka kergem, ei pea jooksma mööda poode, et selga-jalga, jalgrattaid, suuski osta. Millegipärast isad väga ei roni kohtusse. Pole vist midagi ette näidata, ainult suuga teevad suure linna!
k
Kui/ 20. veebruar 2018 14:53
ema pöördub kohtusse, on see tasuta ja võit 100% kindel. Isal aga vaja maksta ning võit pole tõenäoliselt terendamas!
m
Mare/ 20. veebruar 2018 09:30
Täiesti nõus. See seadus tuleb kiiremas koras muuta. Täiesti ebanormaalne on minna vanavanemate kallale. Kõik lapsi kasvatavad vanemad kasvatavad lapsi heas usus. Ka need elatise nõudjad. Mitte keegi ei kasvata last sihilikult sulleriks ja kurjategijaks. Ei ole ju mõeldav, et vanemad dikteeriks ja korraldaks täiskasvanud laste elu. See seadus aga sunnib selleks. Vanemate vara ei saa lugeda järglase varaks, kui seda ei ole pärandatud või kingitud järglasele. Selle vara tekkesse on panustanud vanemad ja seda ei saa lugeda automaatselt vanemate eluajal järglase varaks. Kui aga elatise maksmisest kõrvalehoidja on oma vara peitnud vanemate arvele, siis loomulikult tekib ka vanematel vastutus. Neid asu tuleb vaadata iga juhtumi korral eraldi ja mitte lajatada üheselt kõigile.
m
maalt/ 20. veebruar 2018 05:48
kohus mõistis mult 9000-euri ja pensioni tegi kolmeks..nii et igale ühele 53- 53-53- 2last ja mulle 53.- naine soomes oma firma .uus mees..nüüd elan soojakus ja soomeKELA nõudis mult veel 4600- kuidselle sain korda ..naine pidi ise tagasi maksma kelale
e
eesti nokia/ 20. veebruar 2018 05:46
ongi elajasvõlglane riigi ees...
palgast protsenti ei juleta teha,las lumpen maksab ja käib jala.
5000-esest palgast 2500 lapsele onilmselgelt palju,kuid 500-st 250 on parasIRW
7500 kuus või 750 kuus või 300 millega riik hindab lapse toimetulekut??
kogusee olemus peegeldab üldist rumalust.
l
20. veebruar 2018 05:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
ole mureta/ 20. veebruar 2018 07:59
kaudselt millegi ligilähedasega juba tegeldakse. Esmalt võimetus lapsi saada ja siis pole kaugel aeg kus ka lusikas nurka.
u
Urrr/ 20. veebruar 2018 08:33
Sa oma 5000€ mingi vaene rott oled või. Ikka 50 000€ kuus - alla selle kõik ära kastreerida.
k
keegi/ 20. veebruar 2018 02:44
Riik meelitas inimesed lõksu: kõigepealt tehti ahvatluseks vanemapalk ja hiljem juba ülevõlli alimendid + hunnik juriste jms asjapulki saavad veel omakorda vahelt teha alimentide pealt. Kui juba 24.veebruaril saab maksurahad Läti riiki viia miks siis mitte teha järgmine kampaania: SURETAME EESTI RIIGI VÄLJA J LAPSI EI TEE! Eesti 200 eestlastevabaks!
j
jah/ 20. veebruar 2018 20:22
sinusugune rumal ei peakski oma gene levitama
p
PD Reinsalu, kaua see jama veel käib?/ 20. veebruar 2018 01:30
Küsib ka 3 lapse isa. Lisaks ma tean paljulapselist isa, kes pere lõhkimineku järel ja osaliselt elatiste jandi tõttu OLAME NÖÖRI KAELA PANI!
p
pd/ 20. veebruar 2018 01:46
Vea parandus: OLAME>> OMALE
a
Ah ah haa/ 20. veebruar 2018 20:04
kooliõpetaja jälle kohal vigu parandamas,tema teab kuhu tuleb koma ja tühik ja...Kui midagi muud pole teha,siis ära siia roni!
t
tänu/ 20. veebruar 2018 04:52
reinsalule see veel hullemaks läheb.
t
Tegelikult/ 20. veebruar 2018 05:03
Valitsus, mis ei suuda tagada kodanikele elamisväärseid sissetulekuid, saadab noortele meeste sõnumi, et minge Eestist ära! Samas teenivad võõrpangad senini ülikasumeid.
m
mitte ainult/ 20. veebruar 2018 08:01
vaid ka lehvitab lahkujatele rõõmsalt järele.
i
iff/ 20. veebruar 2018 10:30
Lahendus on-et lollustest vabaneda-kuulutame Lätile sõja ja anname kohe alla ka...
m
Maali/ 20. veebruar 2018 00:31
Naiste jaoks on mehed alati lüpsilehmad olnud. Ja seda arvab ka riik, kui on seadused nii ebaõiglaselt kaldu teinud.
v
vaatleja/ 20. veebruar 2018 11:05
Aga nimet. seadus on ju naiste poolt välja mõeldud( juristid ses valdkonnas 99% naised)

h
Hmm/ 20. veebruar 2018 00:27
Ma olen kunagi käinud kohtus elatisraha küsimas, tean enamvähem kuidas asjad käivad. Siin see isa ka bluffib või jätab mingid asjad rääkimata. Meie juhtumi puhul jäi summa lõpuks alla miinimumi ja sedagi ta ei maksnud. Tegelikult peaks! Arvestama ka üksikvanema õlul olevaid kohustusi mida siis teine vanem ei jaga. Kasvõi haige lapsega kodus olemine, mis võib kehvasti mõjuda töösuhtele...
s
Sull/ 20. veebruar 2018 07:39
Siin kostab koguaeg läbi sõnum: haige lapsega kodus.... . Kui isa annab LAPSE elatiseks raha,peab see raha ka lapse peale kuluma ja ema peab igakuiselt suutma ette näidata ja tõestama,et laps on saanud need rahad,mitte halama ja kaebama,et isa poolt tulnud summad lähevad emale lapse hooldamiseks ...Siit kommidest kõlab läbi mõte,et isa peab maksma emale nn lapse hooldustasu....
h
Hmm/ 20. veebruar 2018 11:18
Mõnes mõttes on Sul õiguski. Kui ühe üksikvanema õlul on kõik tegemised ja teine on rongavanem ning esimene peab tegema kõik, alates hommikusest lasteaaeda viimisest kuni õhtuse unejutuni. Miks ma tõin näiteks haige lapsega kodus olemise, esiteks saan mina siis 80% palka, mitte teine vanem. See pole mingi hala, eriti kui lapsel on mingi krooniline haigus, nt kõrvapõletik. Meie puhul olin ma töölt eemal aastas kindlasti üle 60 päeva. Jagada haiguslehti aga pole kellegagi. Imelik mõelda, et rahalises mõttes olgu võrdsed aga kohustused las jãävad ühe vanema õlule...
e
20. veebruar 2018 00:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
abiratas/ 20. veebruar 2018 05:34
... nii läheb. Moslemimehed löövad korra majja. Kes alimente nõuab, pannakse lihtsalt põlema ja riigil on käsk moslemijuhtudel kõrvale vaadata.
s
See seadus on vildakas!/ 20. veebruar 2018 00:13
Mehed, ärge tehke lapsi. Kui litsakas naine jätab maha, siis võtab ta sinult lapsed ja saab veel nõuda ülisuuri elatusrahasid!!!
k
Kelly/ 20. veebruar 2018 08:30
Täitsa nõus, ka uus naine kes sigib sellise mehega peab vastutama ka endiste laste ees. S.T. võtsid teise mehe , maksa peale krt
a
Aga / 20. veebruar 2018 10:34
kuidas toimida litsaka mehe puhul?
l
Lihtne/ 21. veebruar 2018 20:33
Sel juhul tuleb kirjutada Mees suurte tähtedega.
a
aga kas "noku"/ 20. veebruar 2018 00:05
o
on,/ 20. veebruar 2018 00:11
aga "tll" on roppus... :DDD
m
ma eip teadnudki/ 20. veebruar 2018 00:04
et sõna "till" kuulub õhtulehes modereerimisele. palun häbenege silmad peast...
v
vähk/ 20. veebruar 2018 09:42
kirjuta aedtill e. maitsetaim siis ehk läheb läbi,sest vaevalt mode aiandushuviline on
m
Milleks luba?/ 19. veebruar 2018 23:59
Kui raha jääb nii vähe kätte ei jõua ju nagunii autot pidada ja bensiini ostaa?
m
merca/ 20. veebruar 2018 07:30
. luba vaja ka töö leidmiseks ja töötegemiseks
j
ja,kas,juga/ 19. veebruar 2018 23:58
kui teil midagi asjalikku pole antud artikkli kohta kirjutada,siis võiks kirjutamata jätta
j
Ja/ 19. veebruar 2018 23:48
Mis siis laiali ajasid kaht lehte!?

k
19. veebruar 2018 23:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
juga/ 19. veebruar 2018 23:49
Kas ei oleks võinud jalad koos hoida?
j
Juba Vilosius on ütelnud,/ 19. veebruar 2018 23:57
et sina ei pea üht siinses kommentaariumis modereeritud sõna ühte kohta toppima... :DDD
K
./ 19. veebruar 2018 23:57
Keskaegne rahvaerakond käseb lati alla lasta ja lapsi teha. Kõik vaesurid, saamatud ja äbarikud mehed peavad naise leidma. Naise asi ei ole jalgu koos hoida, vaid mehe sõna kuulata, kui härra tahab tittesid vorpida, siis nii ka saagu, kui härra tahab tited hüljata ja saba seljas metsa joosta, siis see on tema õigus. Seni naine sünnitagu, töötagu, kasvatagu ja maksku.
Küll musjöödele need hüljatud lapsed meelde tulevad, kui ühel päeval on vaja kedagi, kes vanadekodu arveid tasuks.
l
Läti/ 20. veebruar 2018 00:15
Kui muidu ei saa viige külaeided lätti poejuurde, küll seal käimapeale saavad, kui kõvem pidu käib
m
Meeldetuletus / 20. veebruar 2018 05:06
Kodanike ja vanade eest hoolitsemine on ju iga RIIGI kohustus!
l
Loll jutt suhu tagasi!/ 20. veebruar 2018 09:53
Mitte keegi ei saa, mitte kellelegi vastu tahtmist tittesid vorpida! Eriti vastu naise tahtmist, sest naistel on võimalik kasutada terve rida rasestumisvastaseid vahendeid. Neid on rohkem kui meestel. Rasestumisest hoidumiseks saab võtta tablette isegi nii, et mees ei tea. Kõik need vahendid on vabalt apteekides saadaval ja ei pea neid võtma iseoma tarkusest tervist rikkudes. Alati on võimalus arstiga nõu pidada ja leida sobiv.
h
hmm/ 20. veebruar 2018 10:24
mees peab tõesti 10x mõtlema enne kui poeb naisega voodisse.
m
mina ka ei saa aru/ 20. veebruar 2018 19:59
miks geid ikka veel tänapäeval mõnedele nii pinda käivad. kogu temaatikale paremat lahendust pole võimalik väljagi mõtelda. ja veel, kui tegemist ei olnud vägiustamisega ja magati ühisel soovil, kui lapse kasvatamise kohustus on mõlemal vanemal, siis peaks ka lapse saamise või raseduse katkestamise üle otsustamine olema kahepoolse kokkuleppe küsimus.