Eesti uudised

PRIAT petta üritanud ettevõtjad vaidlustasid vangistuse (13)

Siim Randla, 19. veebruar 2018 21:46
Eero MikenbergFoto: Aldo Luud
PRIA-lt üle kahe miljoni euro välja petta üritanud ja Tartu maakohtus vangi mõistetud ettevõtja Egrit Viitkini ja omal ajal Pere Leiba juhtinud Eero Mikenbergi (pildil) kaitsjad esitasid apellatsiooni Tartu ringkonnakohtule. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi panid Egrit Viitkin, Kadi Viitkin, Eero Mikenberg ja Erki Aniott toime soodustuskelmuse, esitades eri ettevõtete nimel investeeringutoetuse saamiseks PRIA-le teadvalt valeandmeid. Soodustuskelmusega püüdsid süüdistatavad välja petta üle kahe miljoni euro, kuid välja jõudis PRIA maksta ligikaudu 33 000 eurot. Kuriteokahtluse ilmnemisel edasised väljamaksed peatati.

Samal teemal

Süüdistuse järgi töötas Viitkin koos Mikenbergiga toetuste taotlemiseks välja ebaseaduslikke skeeme. 

Kuna Viitkinile kuulunud kontserni AS Ekso ettevõtted OÜ Ekso Agro ja OÜ Ekso Farm ei vastanud mitme meetme tingimustele, võtsid Viitkini kontrolli all tegutsenud isikud üle ettevõtted OÜ Setu Veis, OÜ Megarunner ja OÜ Veskivilly, mille kaudu toetusi taotleti. 

Tartu maakohus mõistis Egrit Viitkini detsembris süüdi soodustuskelmuse katses ja karistas teda kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, millest kohe tuleb ära kanda kaks kuud, ülejäänud on tingimisi. Mikenbergi mõistis kohus ühes soodustuskelmuse katse episoodis õigeks ja ülejäänud süüdistuse osas süüdi soodustuskelmuses ja karistas teda kolme aasta ja kümne kuu pikkuse vangistusega, millest kohe tuleb ära kanda kaks kuud, ülejäänud on tingimisi.

Kadi Viitkini mõistis kohus neljas episoodis õigeks ja kahes episoodis süüdi soodustuskelmuse katses ja karistas teda rahalise karistusega 640 eurot. Aniotti üks episood aegus ja menetlus lõpetati ning ühes episoodis mõisteti ta soodustuskelmuse katses süüdi ja karistati teda rahalise karistusega 2700 eurot. 

Praeguseks on Tartu ringkonnakohtule esitanud apellatsiooni nii prokurör kui ka Erki Aniotti ja Kadi Viitkini kaitsja ning Viitkini ja Mikenbergi kaitsja. 

Samal teemal

28.05.2018
PRIA andis raha esoteerikakeskuse kristallitoa sisustamiseks
07.01.2018
Kohus saatis PRIAt petta üritanud ettevõtjad vangi