Eesti Vabariigi 100. juubel

KÜLMAKRAADID AASTAPÄEVAL: kas paraadi ähvardab ärajäämine?  (33)

Anett Rannamets, 19. veebruar 2018 17:43
Paraad toimub igal juhul, ka krõbeda pakasegaFoto: Jörgen Norkroos
2007. aastal jäi Eesti Vabariigi 89. aastapäeva tähistamiseks kavandatud kaitsejõudude paraad liiga külma ilma tõttu ära. Tänavuseks juubelipäevaks ennustatakse samuti krõbedat talveilma, mis paneb küsima: kas paraad ikka toimub?

Üksteist aastat tagasi jäi Tallinnas Vabaduse väljakule planeeritud paraad pakase tõttu ära. Toona oli ilmaprognoosi järgi paraadi hommikul kella kümne paiku külma -17°C kuni -18°C, kuid õhuniiskust ja tuulekiirust arvesse võttes oli see tajutav kui 24 külmakraadi.

Samal teemal

Omariikluse sajanda aastapäeva tähistamiseks planeeritakse sel aastal paraad samuti Vabaduse väljakule. Ilmatargad prognoosivad rohkem kui 12kraadist külma. Kaitseväe garnisonimäärustiku punkti 434 järgi madalama kui -12°C õhutemperatuuri korral paraadi harilikult ei korraldata. Mitmel aastal on madala temperatuuri tõttu paraadi muusika tulnud helikandjalt, kuna puhkpilliorkestrite vaskpillide mehhaanilised osad jäätuvad alla –12°C.

Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem major Arvo Jõesalu kinnitab selgesõnaliselt, et vabariigi aastapäeva paraad toimub 24. veebruaril Vabaduse väljakul iga ilmaga.

Väga külma ilma korral peetakse paraad lühendatud kujul. "Lühemaks jääb siis presidendi ringkäik ning kaitseväe juhataja ja kaplani kõne," selgitab major Jõesalu ja kinnitab, et kui ilm peaks nii külm olema, et orkestrid mängida ei saa, mängitakse vajalikud muusikapalad helikandjatelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee