Eesti uudised

Rahandusministeerimi blogis: alkoholiaktsiisi laekumisest kainelt ja analüütiliselt

Toimetas Silja Ratt, 19. veebruar 2018 11:32

23 KOMMENTAARI

u
ussr/ 19. veebruar 2018 18:03
Oss keeras jama kokku, tekitas Eestile suure kahjumi, ja nüüd üritatakse rahvale vabandusi välja mõelda, millest üks rumalam kui teine. Ma ei ei saa aru, kes on Eesti peaminister ja valitsuse juht, kas Ratas või Ossinovski? Hetkel tundub küll, et Ossinovski ja Ratasel puudub igasugune kontroll oma valitsuskabineti liikmete üle. Kuna Ossinovski poolt välja töötatud alkoaktsiisitõusu kahjulikus Eestile oli juba ammu teada, siis iga normaalne peaminister oleks oma tööga mitte hakkama saava ministri/Ossinovski töölt vallandanud ning uue inimese asemele pannud.
S
../ 19. veebruar 2018 17:35
Sellise shokipoliitika tõttu joovad hoopis Eestlased ogaraks ennast Läti alkost, mitte ei hakka tarbimist piirama. Selle asemel, et kümneid miljoneid kahjusid tekitada riigile oleks võinud mõnesaja tuhande eest teha mingi normaalse ja informatiivse reklaamkampaanja teha alkoholi liigtarbimise kahjulikkusest. Siis ehk oleks siseriiklik tarbimine reaalselt vähenenud ja Soome sissetulek alles jäänud. See mis praegu toimub on täiesti arusaamatu ja nende õigustused ja loogika absurdsed.
m
mell/ 19. veebruar 2018 17:16
Aetakse mingit kämarajura rahvale et aksiis toob ikka midagi riigikassasse,tglt ei taha keegi lolliks jääda ja ka keegi ei anna alla enne kui see asi kraavis on
r
riigikukutaja Ossinovski kohtu alla/ 19. veebruar 2018 17:02
Mees vangi ja las maksab Eesti riigile, majandusele ja rahvale tekitatud miljonid tagasi!
l
19. veebruar 2018 16:12
Laupäeval sai siis ka koos naabrimehega sellel aastal esimest korda Iklas käidud. Ega nüüd ennem Jaanipäeva sinna asja ole. Ega ma vist suur tarvitaja olegi, tööpäevadel ei võta, vahest jääb mõni nädalavahetus ka vahele, aga võimalusel teeme naabriga laupäeviti sauna, grillime liha, võtame mõned pitsid ja loputame õllega alla.
Praegune aktsiisipoliitika tekitab inimestes trotsi. Usun, et kui arvestada alkoholi kõrvale veel söögid, kütuse, ehitusmaterjalid ja palju muud, siis on eestlased ja soomlased sadumiljoneid meie lõuna naabritele kinkinud. Mida kõike selle raha eest teha võiks. Mitte üks lapspoliitik ei tule mulle ütlema millal ja kui palju mina joon. Kas poisikestel pole tõesti muud teha, kui toimivat riiki lõhkuda. Kui vanker liigub sujuvalt ja normaalselt, siis leidub ikka ja jälle mõni tark kes tahab vankrile kandilised rattad alla panna, sest nii on ju äkki parem, vist või kuidas.
r
Rudolf./ 19. veebruar 2018 16:43
Aga meie riik on kõigerohkem loonud töökohti-ametnikele!
r
random / 19. veebruar 2018 16:04
Bla Bla ei klapi need numbrid 🔢
t
T.Mets / 19. veebruar 2018 14:32
Lugesin toda rahandusministeeriumi niinimetatud analüüsi. olin sügavalt pettunud. Arvasin, et selles asutuses peaksid ikka targemad koos olema, aga võta näpust.Analüüsi asemel oli totakas filosoofiline targutlus, mis on kaugel tegelikkuses toimuvast. Rahandus ministeeriumi ametnikel oleks ikka aeg pilvedelt maale laskuda
a
AA/ 19. veebruar 2018 14:13
Kas terve eesti rahvas on rumal mõistes, et see katsiisi poliitika ei paranda mitte midagi. Inimesed ostavad endale koju Lätist varusid. Selle asemel, et osta poest paar pudelit õlut, et see õhtul peale sauna ära juua, ostetakse Lätist 3 kasti ja juuakse ära 5 pudelit, sest need on ju kodus olemas. Samamoodi kange alkoga. Kui kodus varud, suured siis ei piirduta paari pitsiga vaid läheb ikka nõrkemiseni. Pealegi kõige rohkem mõjutab see hinnatõus asotsiaalsemaid ja madalamapalgalisi alkoholiprobleemidega inimesi. Saas, kui hinnad nende jaoks juba liiga kõrged on, hakatakse ise mingit rämpsu villima ja kindlasti on see tervisele veel kahjulikum ja kohati isegi eluohtlik kraam. Tavakodanik jõuab ikka pidupäeva puhul selle pudelikese osta. Ma olen kindel, et see aktsiisitõus reaalselt ei muuda midagi paremuse poole meie joogikultuuris ka siis, kui Läti kõrvalt ära kaob. Soodsam hind meelitas siia pigem Soomlasi ostlema ja seetõttu ka meie rahakotti täitma. Ühesõnaga see kõik on igale lollile ka selge aga millegipärast mingid tüübid valitsuses arvavad teistmoodi, kui miljon inimest.

t
Tigedik/ 19. veebruar 2018 14:02
Normaalne oleks kui sellise jama ajaja homme enam ses asutuses ei töötaks
õ
19. veebruar 2018 14:00
Õudne kuidas tõde moonutatakse. Kad tõesti arvatakse, et rahvas ei oska arvutada??? Ikka üritatakse musta valgeks rääkida. Küll jooma õnnetustega ja ei tea millega. Fakt on, et poliitikud eksisid aga tunnistada seda argpüsklikult keegi ei julge
k
kõik on paremas korras,/ 19. veebruar 2018 13:27
raha on lihtsalt teel, küll ta ükskord ikka kohale jõuab.
k
Kaine/ 19. veebruar 2018 13:09
Lätlased on sama kainelt ja analüütiliselt omi numbreid pakkunud ja vaevalt alkoholitootjad purjus peaga numbreid kokku löövad. Need miskipärast erinevad ministeeriumi pakututest.
m
Mõhk ja Tölpa/ 19. veebruar 2018 13:00
Punavalitsus sisendab endale, et kõik on kõige paremas korras. Riigi hävitajad sellised.
s
sinu refid/ 19. veebruar 2018 19:09
kantisid samamoodi raha riigist välja, võttes vaesemate taskust ja andes käputäiele rikastele, kellel polnud Eestis sellega midagi teha, ostsid soojal maal villasid, kaatreid, kortereid ja siis kogu suguvõsaga lõid seal raha läbi, Eesti riik jäi maksudest ilma. Kuna neid oli vähemus, aga rahasummad palju suuremad, siis ei hakanud vaesematele silma.
a
absurdikud/ 19. veebruar 2018 12:59
püüavad näidata kadu väiksemana. Iga aasta kordub ju aastavahetusel sama, see ei puuduta ainult 2017 aastat!
k
Kuulge "analüütikud"/ 19. veebruar 2018 12:27
Minge kooli tagasi ja õppige arvutama! Mis asja te siin jahute, ega rahvas pole rumal.
a
anatüütik/ 19. veebruar 2018 12:53
No kuidas te ometi aru ei saa. Varusid osteti 5a tagasi, viie aasta jagu ette ja neid nüüd müüakse. Eelmise aasta aktsiisi tõusude laekumist näeme viie aasta pärast, kui eelmisel aatal keskel soetatud varusid müüma hakatakse. Saage aru, kaupmeestel on meeletud laoruumid ja meeletult raha varude soetamiseks.
b
Bean/ 19. veebruar 2018 11:55
Kainelt ja analüütiliselt kuid ikka hämades. Laovarusid on ette soetatud igal aastal kui aktsiisi on tõstetud ja seega on ka varem igal aastal osa laekumisest langenud erinevasse aastasse.
i
ikka hämades,mr.Bean,/ 19. veebruar 2018 12:09
lätlased arvavad hoopis midagi muud-et nende kasum on 100 miljonit,pluss käibemaks,pluss kütuse ja muu kaubaga sisse toodud kasum,seega mõtlevad nad varianti,et ei tõsta lätis aktsiisi üldse.

o
onu/ 19. veebruar 2018 11:53
Kolm reklaamitahvlit linna servas.
v
Viinaralli asemel ajagem metsakohinat/ 19. veebruar 2018 11:59
puskarit,hundijalavett,samagonni.
j
järgmisel aastal/ 19. veebruar 2018 13:41
sellel aastal loeme retsepte ja teooriat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee