Galeriid

GALERII | Toomas Hendrik Ilves jõudis üle pika aja Eestisse (237)

Ohtuleht.ee, 19. veebruar 2018 08:01
Tooma Hendrik Ilves lennujaamasFoto: Robin Roots
Pühapäeva õhtul saabus Eestisse president Toomas Hendrik Ilves, kes lendas kodumaale Münchenist. Samal lennukil oli ka praegune president Kersti Kaljulaid.

Üks lennukis istunud reisija rääkis, et samal ajal kui Ilves istus esimeses klassis uhkel toolil, mis oli eraldatud kardinaga, reisis Kaljulaid lihtrahva seltsis. Samuti väljus Ilves Tallinna lennujaama VIP teenindusega osast, kus tal autojuht vastas oli ja pagasit tassida aitas. Kaljulaidi VIP sektoris märgata ei olnud.

Ilmselt tõid Ilvese Eestisse Eesti vabariigi 100. aastapäeva pidustused, kuna president on andnud teada, et kavatseb neil osaleda. Mullu Ilves vabariigi aastapäeva pidustustel ei osalenud, tuues põhjuseks tööülesanded Ameerika Ühendriikides Stanfordi ülikoolis.

President Ilves pühkis Eesti tolmu jalge alt kohe pärast riigipea ametikoha vabastamist, ehk 2016. aasta oktoobris. Sellest ajast peale pole ta Eesti pinnal avalikkuse ette astunud. Viimati nähti Ilvest n-ö Eestimaal mullu novembris, kui ta osales lühivideo vahendusel Tallinna lobitöökonverentsil.

Samal teemal

23.02.2018
EESTI ON IME! Euroopasse naasev president Ilves tahab kasutada Eestit suurte muutuste käivitajana
12.02.2018
ARMAS PEREPILT | Toomas Hendrik ja Ieva Ilves viisid lapsed kunstinäitusele
09.02.2018
President Ilves väisab vabariigi juubeli puhul Eestit