Eesti uudised

Tallinna kesklinnas sai 4aastane laps vingumürgituse (16)

Marvel Riik, 18. veebruar 2018 12:31
VAJAB KAASLAST: Mitmeid inimesi on boileri vingugaasi mürgituse tõttu viidud haiglasse. Hoidmaks olukorral silma peal, tuleks boileri lähedusse paigaldada vingugaasiandur. Pilt on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Reedel kukkus Tallinna kesklinna kortermajas kokku 4aastane laps. Sündmuspaika saabunud kiirabi tuvastas lapsel vingumürgituse, mis päästeameti sõnul tulenes vannitoa boilerist.

„Esialgselt reageeris sündmusele kiirabi, aga kuna nemad tuvastasid vannitoas vingugaasi, käisid kohapeal ka päästjad, kes ruumi ventileerisid,“ ütles Põhja päästekeskuse pressiesindaja Kristjan Otti, kelle sõnul oli kannatajaks 4aastane laps, kes viidi ühest Liivalaia kortermajast vingumürgituse tõttu haiglasse.

Esialgse info järgi tulenes mürgitus vannitoas paiknevast boilerist. Päästeamet nõustas korterielanikke ning soovitas vannituppa paigaldada vingugaasianduri. „Kus iganes ruumis on mingisugune kütteseade, siis seal võiks olla ka vingugaasiandur,“ soovitas Otti.

Alates 1. jaanuarist 2018 muutus vingugaasiandur kohustuslikuks seadmeks eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade.

Samal teemal

17.00.2018
Vingugaasiandur päästab sinu elu
04.00.2018
Kus on viimase kahe aasta jooksul toimunud vingugaasiga seotud õnnetused?
04.00.2018
JÄRJEKORDNE VINGUGAASIMÜRGISTUS: Kokku kukkunud 15aastast poissi aidanud meedikud vajasid samuti abi