Enamus Eestis müüdavatest vingugaasianduritest ei sobi kasutamiseks niisketes ruumides. Kui ma ei eksi, siis vaid üks sobib. Gaasiboileri puhul on tegemist puuduliku ventilatsiooniga ehk siis valesti paigaldatud seadme või tüüpilise euroremondiga
2 asja meeles pidada seoses vannitoa ja boileriga 18. veebruar 2018 13:44
Gaasiboiler vajab põlemiseks õhku ja boilerist on väljatõmme korstnasse. Peale selle on vannitoal tavaliselt ka tavaventilatsioon liigse auru väljatõmbeks. Kokku tähendab see, et vannitoast on õhu väljatõmme aga kusagilt peab väljatõmmatava õhu asemele ka värske õhk ligi saama. Ja uute remonditud vannitubade vigadeks ogi see, et sissepuhkeava ei ole. Kui värske õhk juurde ei pääse, tekib vaakum ja väljatõmmet ka enam ei ole - tulemuseks põlemisgaaside (sh vingugaasi) kogunemine vannituppa. Sama efekt tekib soojustatud-tihendatud puuküttega majades, kus pliit enam ei tõmba ja hakkab suitsu sisse ajama. Boileril suitsu ei ole, on põlemise jääkgaasid - vingugaas. Vanadel veneaegsetel vannitubadel oli umbsuse vältimiseks paigaldatud ukseavast lühemad uksed, nii et ukse alla jäi 3-5 cm kõrgune pilu. See oli sissepuhkeks piisav ja boileril väljatõmbega probleeme ei tekkinud. Kontrollige oma väljatõmbe ja sissepuhkeavade olemasolu ja nende töötamist.
tegelikult 6 asja - gaasiseadme hoolduse käigus peaks vead välja tulema seda siis iga 3a tagant/ soovitus korstnapühkija kutsumiseks, vähemalt 300cm2 suurune ähu sisseimemisava, soovitus mitte kasutada köögikubu gaasiboileri töö ajal. korstnapühkija peab korrusmajas kus on gaasiseadmed käima kord aastas ja korstnapühkija soovitab lisaks öhukindlasse korterisse välisöhuklapid. ja veel - vaakumi korral teie korteris tuleb sinna läbi pragulise naabri suitsulööri (heal juhul süsihappegaas, halvemal juhul vingugaas ja täielikult pölemata gaas ehk gaasi hais).
Probleem on eraomanikega kes ei raatsi süsteemi korrasoleku eest maksta.Maksta tuleb spetsialistile ja probleeme enam pole.Gaasil pole iseenesest häda midagi.
Ja mis variante pakud?Kui kõik on õigesti ehitatud ning kord aastas tehakse katlale hooldust,on kõik OK! Gaas onüks puhtamaid kütte allikaid võrreldes diiselkütte ja isegi puiduga-kõik mis põleb vajab ka õhku ja kui on puudulik õhu pealevool,siis tekibki vingugaas ning ka tahm.Kõik ei saa elektriga kütta,lihtsalt maja võimsust ei ole kõigil nii palju.Ja pole neil gaasikateldel häda midagi,automaatika juhib,aga jah kord aastas hooldus.Tean mida räägin,olen 16 aastat katlamajade ja soojasõlmede hooldusega tegelenud.
KOMMENTAARID (16)