Eesti uudised

FOTOUUDIS | Politsei võttis Pärnu tänaval kinni julmades peksmistes kahtlustatava mehe (64)

Marvel Riik, 18. veebruar 2018 10:33
KINNIPIDAMINE: Brutaalsetes peksmistes kahtlustatav mees peeti kinni otse Pärnu peatänaval Riia maanteel.Foto: Lugeja foto
Reedel pidas Pärnu politsei Riia maantee bussipeatuses kinni 22aastase mehe, keda kahtlustatakse jõhkrates peksmistes möödunud aasta oktoobris ja tänavu jaanuaris. Mõlemal korral tungiti ohvrile kallale mitmekesi ja teda peksti nii käte, jalgade kui ka nuiataolise esemega.

Kinnipeetud noort meest on varem kriminaalkorras karistatud nii vägivallategude kui ka röövimise eest ning mehel kehtib eelmise kohtuotsusega mõistetud katseaeg.

Samal teemal

Laupäeval võttis Pärnu maakohus mehe Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla. „On ilmne, et talle mõistetud eelnevad karistused  ei ole täitnud oma eesmärki ja meest on alust kahtlustada uutes kuritegudes,“ ütles prokurör Pille Juhkov kohtule vahistamistaotluse esitamisel. „Seega on vahistamine ainus piisav meede kahtlustatava õiguskuuleka käitumise tagamiseks.“

Lugeja fotolt on näha, et politsei pidas kahtlastatava kinni mitmekesi. Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Lennart Pulga sõnu tegutseti nii, et välistada kahtlustatava igasugune pääsemine„Politseil pidas esialgu kinni sõiduki ja sellistel puhkudel tuleb arvestada, et autos võib viibida rohkem inimesi,“ rääkis Pulk. „Alati võib toimuda vastuhakk või põgenemine ning politseil tuleb reageerimiseks valmis olla."

Kõik autos viibinud inimesed viidi isikute kindlakstegemiseks politseijaoskonda  ja neist üks võeti kuriteos kahtlustatavana vahi alla.

Ülejäänud inimesed, keda kahtlustatakse samades brutaalsetes peksmistes, on praegu vabaduses, kuna vahistamisteks ei ole piisavalt alust. Kui mitmes inimesest käib jutt, ei soostunud Lääne ringkonnaprokuratuur pressiesindaja avaldama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee