20
fotot
Kollase maakoera aasta tähistamine (Robin Roots)

Täna, 17. veebruaril tähistati Vabaduse väljakul traditsiooniliselt Hiina uut aastat: jälgiti koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, uudistati vabaõhunäitust ning külastati hiina toidu- ja käsitöötelke. Meeleolu lisasid Pekingi artistid.

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulid Eestisse Pekingi Hiina orkestri muusikud hiina traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskunstide artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlesid Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Lisaks kaugetele külalistele sai Vabaduse väljaku laval näha Eesti Wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tuleshow'd. Maitsti Hiina roogasid ja uudistati Hiina kaupu.

Teist aastat järjest valmis pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid loomulikult koeri.

Ürituse avasid Tallinna linnapea Taavi ning Hiina Rahvavabariigi suursaadik Eestis Qu Zhe.

Vaata meeleolukat galeriid!

Jaga artiklit

11 kommentaari

U
urmas  /   23:25, 17. veebr 2018
Aga ma tähistan Eesti ja Läti Vabariigi 100-ndat sünniaastapäeva nii Eestis kui Lätis. Miks peab mingit Hiina aastat tähistama?
E
Eesti!  /   19:58, 17. veebr 2018
No ma ei tea, Lasnakal on vene pidu, vabakal on hiinlased, me, eestlased, hakkame nüüd IGALPOOL pidutsema, k.a Lätis

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis