Maailm

Kuula, kuidas jedeki keel kõlab!

Malaisias avastati seni tundmatu keel

Ohtuleht.ee, 16. veebruar 2018 12:22

3 KOMMENTAARI

n
No/ 16. veebruar 2018 18:23
seal tundub paradiis olema jah.
K
???/ 16. veebruar 2018 16:35
Keel näitab elulaadi? Et paljud meie tsivilisatsioonile ning elukorraldusele olulised ning vajalikud mõisted üldse puuduvad? Huvitav.
Filoloogia näib olevat huvitav asi, kuigi minu enda haridus ning töö on hoopis teisest vallast. Nii 25-30 aasta eest sattusin kord ühes seltskonnas kokku mingi filoloogiga. Ja tema juhtis meie tähelepanu meile kõigile sealviibijatele üsna hästi tuntud vene keelele. Et kummaline küll, selles puudub omaette sõnatüvi TÖÖ tähistamiseks. Ja tõepoolest, ma ei olnud seda ise varem märganudki. Kuigi räägin seda üsna ladusalt. Mis on kasutusel, on tuletised teistest sõnadest. Näiteks RABOTA tuleneb sõnast rabstva ehk orjus. Seega, töö on orjus? Prorab ehk töödejuhataja siis vist midagi orjasundija taolist. Teine levinum tööd tähistav sõna TRUD näib pärinevat vist sõnas trudno ehk raske. seega töö on raske kohustus ja ei mingit töörõõmu?
e
elektritsaabtasutablogspotcom/ 16. veebruar 2018 13:11
Oh maailm on imeline,nii ilus rahvas seal. Nende maailma ei mahu pahed... Loodetavasti nende keel ja meel vallutab maailma. Saagu neid palju !!!