Eesti uudised

Välisminister mõistab hukka Venemaa valitsuse küberründe NotPetya Ukraina vastu (4)

Ohtuleht.ee, 15. veebruar 2018 17:20
Sven MikserFoto: Martin Ahven
Suurbritannia välisministeerium teatas täna, et Suurbritannia valitsus peab NotPetya küberründe eest vastutavaks Venemaa valitsust ja sõjaväge. Välisminister Sven Mikser sõnas, et Eesti mõistab hukka Venemaa küberrünnaku Ukraina vastu ja kutsub Venemaad üles käituma küberruumis vastutustundlikult ja rahvusvahelise õiguse kohaselt.

”NotPetya küberrünnak, mis oli suunatud Ukraina valitsus-, rahandus- ja energiasektori vastu, näitas lugupidamatust Ukraina suveräänsuse vastu, kahjustas Ukraina toimepidevust ja põhjustas olulist majanduslikku kahju ka paljudele teistele riikidele. Eestile on väga oluline, et säiliks avatud, stabiilne ja turvaline küberruum ja selleks peavad riigid käituma vastutustundlikult ning järgima rahvusvahelise koostöö reegleid ja rahvusvahelise õiguse norme, mis kehtivad küberruumis samamoodi kui kõikjal mujal,” rõhutas välisminister Mikser.

Briti ministrite sõnul oli möödunud aasta suvel Ukrainat tabanud pahatahtliku küberrünnaku taga otseselt Venemaa. Briti kaitsesekretär Gavin Williamson ütles, et Venemaa "rebis puruks reeglid" ja Suurbritannia on kohustatud vastuse andma.

Venemaa eitas seotust NotPetya rünnakuga, mis läks erinevatele ettevõtetele, sealhulgas Briti firmadele, maksma üle 1,2 miljardi dollari. Kremli väitel ei saa nad rünnaku taga olla, kuna sellest said kahju ka mõned Venemaa firmad.

Samal teemal

25.09.2017
Ukraina lennujaama ja metroo ning Vene meedia arvutid on nakatunud lunavaraga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee