Eesti uudised

Põhja Konn viisistas Betti Alveri „Tähetunni“ 

Linnaleht, 15. veebruar 2018 14:10
Põhja Konna laulja on hiljuti näosaate võitnud Valter Soosalu. Foto: Tiina Kõrtsini
Rokkansambel Põhja Konn esitleb reedel kell 20 Tallinnas Vabal Laval ja laupäeval kell 20 Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis vinüülplaati „Põhja Konn“.

2015. aastal viisistas Põhja Konn kaheksa luuletust Betti Alveri 1966. aastal ilmunud luulekogust „Tähetund“, et tähistada selle 50. aastapäeva. Algselt kirjandusteadlase Mart Velskri valitud kaheksa poeesi asemel jõudis 2016. aasta lõpus ilmunud plaadile neli („Selle ilma igav kainus“, „Pigilind“, „Tähetund“ ja „Hulkuv laev“), millele lisandus seitse lugu bändi varasemast loomingust.

Vinüülplaadiga viiakse idee lõplikult ellu ning uuele kauamängivale jõudsid lisaks juba ilmunud loomingule poeeside „Mitte viirastus, meeltepett“, „Hääled“, „Külm puhang lõõtsub“ ja „Suurest haardest“ viisistused. Viimased neli said veidi teistsugusema muusikalise kuju – luuletused on plaadi jaoks sisse lugenud näitlejad Anu Lamp, Andres Ots, Lauri Kaldoja ja Karmo Nigula ning selle juurde on bändi laulja ja klahvpillimängija komponeeritud muusika, mis on sündinud nende lugemisviisist.