Eesti uudised

Abikaasa vägistamises süüdi mõistetud pagulane õpetab nüüd rahvatantsu (172)

Liis Vaksmann, 15. veebruar 2018 16:48
"Saame tuttavaks!" projekti avalöök Viljandis Foto: saametuttavaks.ee
Teisipäeval toimus Viljandis kohtumisõhtu Eestis elavate süürlastega, kus sai mekkida nii ehtsat süürlase valmistatud hummust kui viia end paremini kurssi araabia kultuuriga. Kõik see toimus projekti „Saame tuttavaks!“ raames, kus üks osalejatest oli ka läinud aastal kriminaalkorras süüdi mõistetud Süüria pagulane Samer Khtabi.

Projekti „Saame tuttavaks!“ käigus korraldavad MTÜ Eesti Pagulasabi, Johannes Mihkelsoni Keskus ja Ethical Links koos partneritega kokku 45 ühisüritust üle Eesti, kus kohtuvad rahvusvahelise kaitse saajad (ehk pagulased), Eestisse hiljuti elama asunud välismaalased ja kohalikud inimesed. See aitab luua keskkonda, kus pagulased, uussisserändajad ja siin elavad inimesed omavahel paremini tuttavaks saavad.

Samal teemal

Humanitaarabi koordinaator ja sisserändajate lõimimisega tegelev Nastja Pertšjonok ütles, et Samer Khateb oli üks kolmest vabatahtlikust Viljandi üritusel. Ta õpetas teistele osalejatele Süüria rahvatantsu dabke’t.

„Tegemist ei ole ühegi korraldava organisatsiooni töötaja ega muul kujul palgalise inimesega. Tema minevik, mille eest teda on kriminaalkorras karistatud ja ta on vanglas istunud, ei sea talle piiranguid sellises kultuuritegevuses vabatahtlikuna osalemisel. Leiame, et pärast vanglast vabanemist on inimeste taasühiskonnastamine ja sotsiaalne rehabilitatsioon väga olulised ning tema mineviku väljatoomine olukorras, kus ta viib ühe ürituse raames läbi ühte tegevust, ei ole asjakohane,“ ütles Pertšjonok.

„Me konsulteerisime ka pädevate isikutega, nagu näiteks tugiteenuste pakkujaga, kas sellise osaleja puhul on põhjust arvata, et ta ei peaks avaliku ürituse läbiviimises osalema. Vastuseks saime, et nad ei leia, et Samer avalikul üritusel teistele inimestele mingitpidi ohtu võiks kujutada.“

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja mõistis läinud aasta 25. mail Eestisse pagulasena saabunud süürlasest Samer Khtabi oma naise süütamisega ähvardamises ja temaga vägivallatsemise eest kolmeks aastaks vangi, millest tal tuli reaalselt ära kanda üks aasta. Karistuse ülejäänud osas mõistis kohus talle tingimisi kolmeaastase katseaja.

Nimelt teipis mees omavahelise tüli käigus naise käed kinni, tarvitas tema kallal vägivalda ja kallas talle peale süütevedelikku ning ähvardas ta põlema panna. Pärast vahejuhtumit teavitas naine toimunust pere tugiisikut, kes kaasas seejärel politsei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee