Tuludeklaratsiooni esitamine (ARNO SAAR)

Kodanikel ja maksuametnikel on nüüd kibekiire aeg, sest juba eile õhtul sai hakata tulusid deklareerima. Oma deklaratsiooni oli ennelõunaks esitanud juba ligi 100 000 inimest ning see arv kasvab iga sekundiga.

Maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Uku Tampere ütles Õhtulehele, et kella 11 seisuga oli deklaratsioone esitatud 83 639. "Tagastamisele kuuluv summa on 17,2 miljonit eurot ning juurdemaksmisele läheb 0,5 miljonit eurot."

"Seni on peaaegu kõik deklaratsioonid laekunud e-maksuameti/e-tolli vahendusel ning nutitelefoni kaudu esitamise osakaal on praegu umbes 20%," lisas ta.

Kas purustatakse ka rekordeid ja mida see aasta toob, on veel raske öelda. "Esimesed tunnid ju alles, järeldusteks on vara," märkis MTA esindaja.

MTA serverite kokkujooksmist ei pelga. "Süsteemid on pidanud väga hästi vastu. Aeg-ajalt oleme lühikeseks ajaks pidanud piirama esitama pääsevate inimeste hulka, et liigne koormus ei seaks ohtu nende deklaratsioonide esitamist, mida on juba täitma asutud," sõnas Tampere.

"Märkimisväärseid jõudlusprobleeme ei ole e-MTA-l olnud juba üle 10 aasta. Selleks, et e-maksuametisse/e-tolli sisenenud kasutajad saaks mugavalt ja kiirelt deklaratsiooni esitatud, on tulnud mõnel aastal erandkorras e-maksuametisse/e-tolli kasutajate arvu piirata, aga see ei tähenda, et  süsteemidega oleks olnud sisulisi probleeme," selgitab ametnik.

Jaga artiklit

21 kommentaari

S
seda et  /   21:35, 15. veebr 2018
eelmine aasta olid numrid samad koos saime 200 midagi tagasi nüüd ei muhvigi( 8000palgaraha pealt)
E
Endine maksumaksja  /   20:01, 15. veebr 2018
Valdavalt on riik inimestelt rohkem raha sisse kasseerinud, kui ette nähtud. Seega inimesed esitavad deklaratsioone, et saada tagasi enammakstud tulumaks. Raha saamisega on kiire siis, kui raha on vähe. Seega on Eesti inimestel raha vähem kui varasematel aastatel. Täiesti uskumatu, kuidas sotsialistlik valitsus on aastaga riigi majanduse p'erse keeranud. Loodetud aktsiise ei laeku, samamoodi ei laeku enam pappi autode erisoodustusmaksust, tulumaksu laekub 2018 oluliselt vähem, sest kõik väikeettevõtjad hakkavad teenima täpselt 500 eurot kuus jne. Küll aga oskab valitsus hästi kulutada. Pakun, et aasta pärast on asi nii pekkis, et ka riigiametnike palkade väljamaksmisel tekivad probleemid.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis