Eesti uudised

JÜRGEN LIGI: valitsuse otsustest jääb mulje nagu Eesti oleks end ise okupeerinud (58)

Toimetas Denes Kattago, 15. veebruar 2018 07:39
Jürgen Ligi ja Jüri RatasFoto: Martin Ahven
Riigikogu liikme Jürgen Ligi sõnul on valitsus viimasel ajal teinud ridamisi otsuseid ja avaldusi, mis seavad kahtluse alla Eesti õigusjärgluse ning veeretavad Eestile vastutuse okupatsioonikahjude eest, justkui oleks Eesti end ise okupeerinud. 

“Sellega on võetud Eestile justkui NSV Liidu õigusjärglasele kohustusi heastada tolle tekitatud kahju,” selgitas Ligi ja lisas, et fraktsioon esitab sel teemal justiitsministrile arupärimise. 

Samal teemal

“Justiitsministri läbiv roll valitsuses on tagada selle seisukohtade ja otsuste õiguspära nii sättes kui mõttes, kõnes kui kirjas. Reinsalul on see jäänud tegemata ning ta on selles protsessis olnud mitte tõe ja õiguse jalule seadja, vaid sisepoliitilise kasu taotleja. Me väidame, et seejuures on justiitsminister nõustunud ka otsese seaduserikkumisega raha kasutamisel,” ütles Ligi.

Plaanis on küsida justiitsministrilt põhjalikke vastuseid korduva okupatsioonikahju tekitamise omistamise kohta Eesti riigile. Küsitakse, millise on õigusliku alusega käsitletatakse Eestit iseenda okupeerijana ja okupatsioonikahju tekitajana nii kirikute toetamise, Vnešekonombankis konfiskeeritud raha kui omandireformi küsimustes. 

Samal teemal

10.09.2018
Reinsalu: Eesti riigil pole õigust loobuda Venemaalt okupatsioonikahjude väljanõudmisest
07.05.2018
Kuus keskerakondlast nurjasid valitsuse plaani kirikutele raha anda
07.05.2018
Heimar Lenk: miks ma hääletasin valitsuse eelnõu vastu?
08.02.2018
Õiguskantsler pöördub kirikutele okupatsioonikahjude kompenseerimise pärast kohtusse