40
fotot
Koolitulistamine Floridas (AFP, Reuters /Scanpix)

Florida keskkoolis toimus kolmapäeval koolitulistamine, vahendab Miami Herald. Hukkus vähemalt 17 inimest.

Kohalik telekanal Fox 6 Now kirjeldab, et päästjad andsid kooliõuel mitmele inimesele esmaabi. Tulistamine toimus vahetult enne koolipäeva lõppu Marjory Stoneman Douglase keskkoolis Parklandi linnas kohaliku aja järgi enne kella kolme pärastlõunal. Politsei palus inimestel piirkonda seni vältida, kuni kurjategijat pole tabatud.

7 News Miami raporteeris, et kell 15:40 lubas politsei kooliperel järk-järgult hoonest lahkuma hakata. Üks õpilane ütles reporterile, et tulistaja oli koolipoiss, kes oli alati relvadest huvitunud.

Hiljem selgus, et tulistajaks oli Marjory Stoneman Douglase endine õpilane, 19aastane Nicolas de Jesus Cruz, kes oli kunagi koolist välja visatud. BBC andmeil tulistas ta kolme inimest koolimaja õuel, ülejäänuid aga siseruumides. Tema motiividest pole hetkel midagi teada.

Kell 16:11 tuli politseilt teade, et tulistaja on kinni võetud. Kurjategija oli pärast tulistamise algust jooksus üle tunni aja. See õnnestus tal tänu sellele, et ta teeskles põgenejat.

Kaks tundi pärast Cruzi vahistamist vahendas Miami Herald, et hukkus 17 inimest. See on USA ajaloo kolmas ohvriterohkeim koolitulistamine ja kõige ohvriterohkem tulistamine keskkoolis.

14 haavatud inimest toimetati haiglasse. Neljapäeva hommikuse seisuga oli kolm tulistamisohvrit kriitilises seisus. Kuigi hukkunud on veel tuvastamisel, kirjutavad meediaväljaanded, et üheks ohvriks oli jalgpallitreener.

Tulistamine kui iganädalane nähtus

Ameerikas pole koolitulistamine paraku harv nähtus. BBC vahendas, et see on tänavu vähemalt 18. koolitulistamine USA-s. Alates 2013. aastast on Ühendriikides teada antud 291 koolitulistamisjuhtumist. Seega toimub USA-s keskmiselt üks taoline intsident iga nädal. Viimane ohvriterohke tulistamine oli 24. jaanuaril, kui Kentucky keskkoolis sai kaks inimest surma ning 17 vigastada.

Seoses juhtunuga on sõna võtnud ka president Donald Trump, kes avaldas Twitteri vahendusel kaastunnet ohvrite lähedastele. Ta lisas, et mitte ükski õpetaja ega õpilane ei tohiks end USA koolis ebaturvaliselt tunda. 

Jaga artiklit

32 kommentaari

  /   17:52, 15. veebr 2018
Ameeriklased tapavad ju oma relvadhulluses ise oma lapsi.
Obama proovis mitmeid kordi teha seadust, et vähemalt keelata automaatrelvade müüki ameerikastele.
See seadus läks isegi läbi, aga uus ja samuti relvahull president nullis relvaärimeeste suureks rõõmuks selle seaduse jälle ära ja nii käivad lõputud kooli- ja muud tulistamised ja lastetapmised Ameerikas täie hooga aga edasi.
See oli selle aasta pooleteist kuuga 18-kümnes koolitulistamine!
Õudus kuubis!
T
Taat  /   12:18, 15. veebr 2018
Ilmaelu on täiesti sassis,inimelu ei maksa midagi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis