Maailm

Uudist täiendatud 15.02 kell 8.19

USA-s Florida keskkoolis toimus koolitulistamine, hukkus 17 inimest (32)

Toimetas Greete Kõrvits, Piret Kütt, 14. veebruar 2018 22:10
Koolitulistamine FloridasFoto: AFP, Reuters /Scanpix
Florida keskkoolis toimus kolmapäeval koolitulistamine, vahendab Miami Herald. Hukkus vähemalt 17 inimest.

Kohalik telekanal Fox 6 Now kirjeldab, et päästjad andsid kooliõuel mitmele inimesele esmaabi. Tulistamine toimus vahetult enne koolipäeva lõppu Marjory Stoneman Douglase keskkoolis Parklandi linnas kohaliku aja järgi enne kella kolme pärastlõunal. Politsei palus inimestel piirkonda seni vältida, kuni kurjategijat pole tabatud.

7 News Miami raporteeris, et kell 15:40 lubas politsei kooliperel järk-järgult hoonest lahkuma hakata. Üks õpilane ütles reporterile, et tulistaja oli koolipoiss, kes oli alati relvadest huvitunud.

Hiljem selgus, et tulistajaks oli Marjory Stoneman Douglase endine õpilane, 19aastane Nicolas de Jesus Cruz, kes oli kunagi koolist välja visatud. BBC andmeil tulistas ta kolme inimest koolimaja õuel, ülejäänuid aga siseruumides. Tema motiividest pole hetkel midagi teada.

Kell 16:11 tuli politseilt teade, et tulistaja on kinni võetud. Kurjategija oli pärast tulistamise algust jooksus üle tunni aja. See õnnestus tal tänu sellele, et ta teeskles põgenejat.

Kaks tundi pärast Cruzi vahistamist vahendas Miami Herald, et hukkus 17 inimest. See on USA ajaloo kolmas ohvriterohkeim koolitulistamine ja kõige ohvriterohkem tulistamine keskkoolis.

14 haavatud inimest toimetati haiglasse. Neljapäeva hommikuse seisuga oli kolm tulistamisohvrit kriitilises seisus. Kuigi hukkunud on veel tuvastamisel, kirjutavad meediaväljaanded, et üheks ohvriks oli jalgpallitreener.

Tulistamine kui iganädalane nähtus

Seoses juhtunuga on sõna võtnud ka president Donald Trump, kes avaldas Twitteri vahendusel kaastunnet ohvrite lähedastele. Ta lisas, et mitte ükski õpetaja ega õpilane ei tohiks end USA koolis ebaturvaliselt tunda. 

Samal teemal

20.04.2018
KÜMME TAPETUT - Texase koolitulistaja karjus: „ÜLLATUS!“
07.02.2018
Donald Trump vibutab vägivaldsete videomängude suunas tusaselt sõrme
21.01.2018
Florida koolitulistamise ellujääja relvalobistide rahast: „Kas inimelu on väärt 5800 dollarit?“
19.01.2018
Austraalia parlamendiliige poseeris relvaga