Pilt on illustreeriv (Vida Press)

Õhtuleht kirjutas, et praegune elatise maksmise süsteem tekitab võlglasi ning alampalgaga seotud elatusraha muutunud absurdselt suureks. Lapse ülalpidamine olla aga vaid ühe, lahus elava vanema õlul. Kolme lapse isa räägib aga oma kurva loo, kus lahutuse järel tuleb sisuliselt ülal pidada nii lapsi kui ka eksnaist.

(Lugejakiri muutmata kujul täispikkuses):

Mõtlesin, et kirjutan teile minu reaalsusest, mis on ilmselt paljude teiste vanemate reaalsus samuti.

Nimelt on täna seadusandlus selline, et kui lastega perekond laguneb ja lapsed jäävad n-ö võrdselt elama (nt kaks nädalat ühe vanema ja kaks nädalat teise vanema juures), siis lapsetoetusi saab ainult 100% ulatuses laste ema.

Minu olukord on selline, et mul on eksnaisega kolm last. Perekond lagunes naise soovil, sest tema enam pereelu ei tahtnud. Mina olin pere elukvaliteedi tagaja. Naine võis tööl käia, kui soovis. Olin laste kasvatamise juures igapäevaselt. Olen väga oma laste eludes kohal. 

Perekond lagunes naise soovil. Lapsed elavad kaks nädalat ühe juures, kaks nädalat teise juures. 

Tänane olukord on aga selline, et mina maksan jätkuvalt kõik lastega seotud kulud (huviringid, riided, side, kooliasjad, laagrid, sünnipäevad jne). Laste ema kulusid ei kanna, ta lihtsalt võtaks lapsed huviringidest ära, laagrisse ei paneks jne. Küll aga saab laste ema iga kuu riigilt 500€ lastetoetust. Minuga laste ema koostööd lastetoetuste kasutamise osas ei tee. Lastetoetus kulub laste ema riietele, kosmeetikale jms'le. Laste ema teab, et hoolin lastest ja ei jäta neid ilma riietest, huviringidest, laagritest jms.

Ainus võimalus mul saada 50% lastetoetusi on minna kohtusse. Kohtuskäigu maksumus on aga ca 6000-10000€, sellist raha mul ei ole. 

Minu ettepanek on, et lastetoetused jagatakse võrdselt mõlema vanema vahel. Miks on siin sooline eelistamine? Kas siis isad ei olegi võrdväärsed lapsevanemad?

Hetkel on kõik ringkaitses. Räägitakse, et meestel on kõrgemad palgad ja mida iganes kuidas naistele liiga tehakse. Samal ajal maksab riik osadele naistele 500€ palgalisa. Mina isana kulutan lastele ca. 700€ kuus ja riigilt toetusi ei saa. Lapsed riigi poolt makstavast lastetoetusest mingit kasu ei saa.

Lahutuse ajal andsin eksnaisele kaasa kogu ühisvara, sest ta oli nii hale, et kuidas ta nüüd oma elu elamisega hakkama saab.

Kolme lapse isa

Jaga artiklit

234 kommentaari

M
Meedia poolne ajupesu !!! Olge valvsad !  /   11:52, 18. veebr 2018
Ärge uskuge seda artiklit !! see pole mingi lugeja kiri ! kohalik ajakirjanik imes selle büroos pastakast välja selleks et on antud käsk meedial avalikku mainet kujundada nii et üksikvanem on oinas ja loll ja ise süüdi ning andke endast maksimum et eesti riiki rohkem lapsi ei sünniks, sest see maa on vaja rahvast tühjaks saada, mitte siia lapsi juurde sünnitada !! Vaadake neid kommentaare valve-kommentaatoritelt ning vaadake neid miinuste hulka asjalikke kommentaaride juures . See räägib köik ühte keelt - matertage lapsevanemaid ning öhutab järglasi mitte muretsema !!
K
Kaidu  /   14:28, 17. veebr 2018
Tundke oma õigusi palun! Alati kôik pangaülekanded selgitusega “laste elatisraha” , kôik maksud, ostmised!! Kui on ebaöiglane siis kohtusse! Kasvôi alusta lastekaitse poole pöördumusega ja saad riigipoolse advokaadi. Nôua lapsed endale!!! Ei ole seadust et emmedega vôsukesed elama peavas

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis