Rail Baltic pressikonverents 2016 (Stanislav Moshkov)

Riigihalduse minister Jaak Aab kehtestas Harjumaa, Raplamaa ja Pärnumaa maakonnaplaneeringud, mille eesmärk oli leida sobivaim asukoht kavandatava Rail Balticu raudtee trassi koridoridele.

„Tänasega on kehtestatud kõik kolm valitsuse algatatud maakonnaplaneeringut, millega kavandatakse mitmeid omavalitsusi läbivat Rail Balticu raudteeliini ning töö selles osas võib jätkuda,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Kui varasemalt oli maakonnaplaneeringute kehtestamine maavalitsuste ülesanne, siis peale nende sulgemist tuli see ülesanne rahandusministeeriumi lauale.“

Planeeringuprotsessi kaasati kõik kohalikud omavalitsused ja inimesed, kelle kinnistuid trassikoridor puudutas. Samuti kuulati protsessi käigus ära kõik esitatud arvamused, sh erinevate vabaühenduste omad, ning võimalusel neid arvestati. Kokku toimus maakonnaplaneeringute koostamise ajal kolmes maakonnas 86 avalikku arutelu, millest võttis osa 4214 osalejat.

Planeering on aluseks raudtee projekteerimisele. Raudteemaa ulatus ja Eesti Vabariigile omandatava maa täpne vajadus määratakse ehitusprojektiga. Kuni planeeringu elluviimiseni saab trassikoridori jäävaid maaüksusi edasi kasutada nende senise sihtotstarbe järgi ning senist maakasutust planeering koheselt ei kitsenda.

Rail Baltic on rahvusvaheline raudteeühendus, mis ühendab Eesti riigi Kesk- ja Lääne-Euroopa ning naaberriikidega, olles TEN-T põhivõrgustiku Põhjamere-Läänemere transpordikoridori osa. Kaherajaline elektrifitseeritud raudtee, rööpmelaiusega 1435 mm, on kavandatud marsruudil Tallinn-Pärnu-Riia-Kaunas-Leedu/Poola piir.

Jaga artiklit

2 kommentaari

J
Jaak  /   19:45, 14. veebr 2018
Ja seal Leedu-Poola piiril see hullumeelsus ka lõpeb. Paneb vaid pisut imestama, mis hea pärast leedukad selle nõmedusega üldse kaasa jooksevad. No mõelge nüüd natukenegi: kes hakkab rongiga heast peast sõitma Šeštokai (või mujale sinnakanti) jaama? Kesk- ja Lääne-Euroopasse sõidetakse nagunii lennukiga ja kust need müstilised raudteel veetavad kaubakogused võetakse? Igale normaalsele inimesele on selge, et tegemist on täiesti mõttetu projektiga, mis ainult laastab Eestimaad, raiskab ilmaasjata suuri rahasid, ajab inimesed tülli ja ei too midagi head!
2
2022 on EU laiali läinud  /   19:09, 14. veebr 2018
ja vaene eestlane tambib tänased l0llid otsused omast taskust kinni.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis