Eesti uudised

Riigikogu võttis vastu relvaseaduse muudatused (2)

Toimetas Silja Ratt, 14. veebruar 2018, 16:56
RELV MATI HIIS
Riigikogus läbis täna kolmanda lugemise relvaseaduse muutmise eelnõu. Relvaseaduse muudatused võeti vastu, kuna eelnõu poolt hääletas 52 riigikogu liiget, vastu oli  aga 33 inimest.

Eelnõuga tehtavad muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni. Relvaseadusesse lisatakse nõudeid, mis kindlustavad selle, et relva omanikeks on õiguskuulekad ja usaldusväärsed inimesed.

Samal teemal

Edaspidi peab relvaloa taotleja põhjendama vajadust relva omamiseks ning politsei- ja piirivalveametil (PPA) on õigus loa andmisest keelduda, kui relva vajalikkus ei ole piisavalt põhjendatud. Relvaloa andmisest on võimalik keelduda ka inimestele, keda on korduvalt karistatud süüteo toimepanemise eest. Relvaloa andmisest võib keelduda või see kehtetuks tunnistada, kui on kahtlus, et relva omanik on ohuks riigi julgeolekule.

Kui tulirelv on soetatud turvalisuse tagamiseks, peavad relva omanikud relvaloa aegumisel uuesti läbima tulirelva käsitsemise katse. Tulevikus tuleb ka laskekõlbmatud tulirelvad PPAs registreerida.

Eestis elamisloa või elamisõiguse alusel elav välismaalasele kehtivad relvaloa taotlemisel samad tingimused Eesti kodanikega. Eksam tuleb välismaalasel sooritada ka siis kui talle on väljastatud relvaluba mõnes teises riigis. Relvaeksam tehakse eesti keeles või eesti keele mittevaldamisel tõlgi abil muus keeles. Ilma tõlgi abita tuleb aga sooritada tulirelva käsitsemise ja laskeoskuse katse. See tagab, et iga relvaomanik saab aru eestikeelsetest relva käsitsemisega seotud käsklustest, mis tagab nii tema enda kui teiste inimeste ohutuse.

Madis Milling: relvaloa teooriaeksam olgu eestikeelne

Kõik ei olnud siiski relvaseaduse muutmise poolt. Näiteks ütles Madis Milling, et Reformierakonna fraktsioon ei toeta relvaseaduse muutmise eelnõu kolmanda lugemise lõpetamist, sest see on vastuvõtmiseks liiga toores ja ei arvesta eestikeelse teooriaeksami nõude ettepanekut.

"Relvaloa teooriaeksami tõlgi abil tegemine ei suurenda mitte mingil moel meie ühiskonna turvalisust,” leidis Milling ning lisas, et nii teooria- kui praktiline eksam peaksid toimuma eesti keeles.

2 KOMMENTAARI

a
Argo. 15. veebruar 2018, 06:43
Kui seinal rippuvad deaktiveeritud ilmasõja aegsed suveniirid panna registrisse siis :D
Oi-oi kui palju relvaomanikke meil on...vaenlane ei julgegi meid kohe rünnata
a
14. veebruar 2018, 18:30
Algul võetakse relvad käest, siis lastakse muulased sisse. Geniaalsed liberalistid!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee