Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: homne ilm tuleb selge ja külm 

Toimetas Silja Ratt, 14. veebruar 2018, 16:14
Talveilm, pakane  Tiina Kõrtsini
Ilmaprognoosi järgi võib enne nädalavahetust nautida madalrõhkkonnaga kaasnevat lumesadu, nädalavahetusel lund ilmselt juurde ei tule.

Ilmaprognoosi järgi jääb õhutemperatuur kolmapäeva õhtul -5..+1°C vahemikku ja öösel -7..-12 (kohati -15, saarte rannikul paiguti -3°C) ümbrusesse. Märjad teepinnad jäätuvad.

Riigi Ilmateenistuse andmetel ulatub neljapäeval idapoolse kõrgrõhkkonna serv Eestini. Ilm on sajuta ja laiguti selgema taevaga. Öö on rahulik, päeval muutub kagutuul tuntavamaks. Õhutemperatuur langeb öösel saartel ja läänerannikul -3..-8, mandril -10..-15°C-ni, päeval on saartel -3..-5, mandril -6..-8°C.

Reedel madalrõhkkonna surve suureneb. Öösel sajab siin-seal kerget lund, päeval on saju võimalus väiksem, õhtu poole jõuab aga lõuna poolt uus tihedam lumesadu. Kagu- ja lõunatuul on tuntav eelkõige saartel. Õhutemperatuur on öösel -7..-11, saarte ja Pärnumaa rannikul -3..-5, päeval -2..-6°C.

Laupäeval suundub hääbuv madalrõhkkond Läti kohale ja selle põhjaserva mööda liigub üle Eesti lumepilvi. Tuul puhub kagust ja idast, päeval pöördub kirdesse ja põhja ning on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel -5..-10, meremõjuga rannikul -2°C ümber, päeval 0..-4°C.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolaniisked, niisked või kuivad. Teetemperatuur jääb Kirde- ja Kagu-Eestis miinuspoolele, mujal plusspoolele.

  • Külglibisemisse sattumine on alati sõiduvea tagajärg. Selle vea saad tegemata jätta – ära kiirusta!

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee