2
fotot
Tulistaja auto. (CBS This Morning / Youtube)

USA Riikliku julgeolekuagentuuri (National Security Agency ehk NSA) Marylandis asuva peakorteri ees toimus 14. veebruari hommikul tõsine turvaintsident, vahendab BBC. Ükski inimene surma ei saanud.

Fort Meade'is asuva hoone sissepääsu juurde sõitis musta värvi maastur, milles istus kolm inimest. NSA kinnitab, et olukord on kontrolli all ja ründajad kinni peetud. Kannatanuid on esialgsetel andmetel kolm, üks vigasaanud inimene toimetati haiglasse. Hukkunuid ei ole.

CBS News vahendab, et sissepääs oli valve all ning ründajad majja sisse ei pääsenud. Uuema info kohaselt viibis autos kolm meest, kes on vahistatud ning neid kuulatakse üle. Ehkki intsidendi vältel toimus ka tulistamine, on nüüdseks ilmnenud, et tulistajateks olid politseinikud, kes üritasid kihutavat sõidukit peatada. Üks kolmest vigastatust oli sõiduki juht, auto esiklaasil oli näha kuuliauke. Üks kannatanu oli NSA töötaja, üks tavakodanik.

FBI sõnul pole alust arvata, et tegu oli terrorirünnakuga.

Kolm aastat tagasi toimus NSA peakorteri juures sarnane intsident, kus kaks naisteks riietunud meest üritasid autoga peakorteri väravatest läbi sõita. Tookord polnud tegemist ettekavatsetud rünnakuga, vaid kaks eelmisel õhtul kõvasti pidutsenud (ilmselt seetõttu ka naiste rõivastesse riietunud) meesterahvast eirasid politsei käsklusi. Relvi neil polnud. Üks meestest sai surma.

Tegelikult juhtub seda, et suurel maanteel satub mõni autojuht siltide rägastikus segadusse ning keerab NSA peakorteri suunas, päris tihti. NSA esindaja sõnul on juhid aga alati väga mõistlikud ning alluvad käsklustele ja juhtnööridele, kuidas õigesse kohta tagasi pöörata. Iga eksinud auto pihta mõistagi tuld ei avata. Kuidas ning mis asjaoludel must maastur 14. veebruaril peakorterile nii lähedale jõudis, ei ole teada.

Jaga artiklit

8 kommentaari

N
Nojah...  /   23:38, 14. veebr 2018
Mõnel viskas vist üle, et skype jälle ei tööta ! Pole ju mingi saladus, et NSA teeb sinna omad "lisad" mida microsoft siis "update" nimeall kõigile pähe määrib !
A
Axel  /   16:33, 14. veebr 2018
No see on ikka tase õl! Tänaval toimunud tulistamine on õhtulehe käsitluses sujuvalt peakorterisse lükatud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis