Eesti uudised

KAS SOLVUDA VÕI EI? Sotsiaalministeeriumi osalus naistepäevapeol on lahtine (8)

Denes Kattago, 14. veebruar 2018, 15:31
Lillemüük naistepäeval Viru tänaval. Martin Ahven
Superministeeriumis kavandatakse naistepäeva tähistamist. Seal paikneva sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakond aga soovis ürituse ära keelata, sest see olevat naistele solvav, kirjutab tänane Eesti Ekspress.

Õhtuleht küsis, kas ajalehe sahinate rubriigis avaldatu vastab tõele ja kui jah, siis mis põhjusel seda taheti teha. 

Samal teemal

"Sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakond ei ole soovinud naistepäeva ära keelata ning ei oska selles osas Eesti Ekspressis viidatud infot kommenteerida," ütles sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse poliitika juht Agnes Einman Õhtulehele.

Uurisime ka, mis saab ühel riigiasutusel olla üle saja aasta tagasi Kopenhaagenist alguse saanud naiste õiguste eest võitlejate tähtpäeva vastu. Naiste austamine ja meelespidamine ei saa ju kuidagi solvav olla.

"Oleme nõus, et naistepäev on ajalooliselt üks tähtsamaid naiste õigustele tähelepanu pööramise tähtpäevi ning väärib igati tähistamist. Ka Eestis on naistel juba sada aastat valimisõigus ning naistepäeva raames soovime, et naiste muredele ja probleemidele, aga ka edule ja saavutustele pöörataks ühiskonnas rohkem tähelepanu. Samas soovime ka toonitada, et soolise võrdõiguslikkuse küsimused väärivad kaasa mõtlemist igal kalendripäeval," märkis Einman.

8 KOMMENTAARI

n
naine 14. veebruar 2018, 20:45
hoiame normaalsust au sees, naine olgu naine ja mees olgu mees; põrgupõhja need pooletoobised värdõiguslased oma ministeeriumis
s
süsimust iroonia 14. veebruar 2018, 18:32
mis te polegi veel solvunud we? siis te küll õiged eestlased ei ole :P
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee