Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.  (Reuters/Scanpix)

Agentuur Bloomberg teatas viitega kahele Vene allikale, et 7. veebruaril hukkus Süürias USA juhitud koalitsiooni õhurünnakus üle 200 Vene palgasõduri, kelle oli värvanud oma tegevust Vene võimudega koordineeriv eraturvafirma Wagner. 

Vene meedias on juba hulgaliselt ära toodud hukkunute nimesid. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles kolmapäeval vaid, et ta ei välista Venemaa kodanike viibimist Süürias, kuid neil puudub side seal missioonil viibivate Vene relvajõudude üksustega. 

Venemaa välisministeerium rõhutas kolmapäeval, et teated sadadest hukkunutest on klassikaline desinformatsioon, mida levitatakse lääne massiteabevahendites. Samas lubati neid teateid siiski kontrollida. 

Jaga artiklit

57 kommentaari

  /   08:27, 16. veebr 2018
Putin vana terrorist ja mõrtsukas nagu need venelased ,kes seal Süürias inimesi tapavad
M
milleks kiun  /   01:25, 16. veebr 2018
Kui venemaa kodanikud sõdivad palgasõdurina suvalises riigis,siis ei tähenda see seda,et Venemaa sõdib ametlikult mingiriigi vastu.Samamoodi nagu Rootsi kodanikud sõdivad ISISE ridades,ei tähenda see seda,et Rootsi toetab terrorismi.Rootsi riik aga hoopis premeerib isise sõdalasi,kes saabuvad Rootsi andes neile tasuta korteri ja hulgaliselt raha,et uuesti integreeruda tsiviilellu.Putin aga ei anna kortereid ja raha kojusaabunutele,vaid paljalt medali nendele,kes teenisid kodumaad ametlikult,mitte ei teinud seda terroristina.Terroristina teenib araabia riikides umbes 50000 venemaa kodanikku enamjaolt Tsetseeniast.Neid aga Putin koju ei oota,vaid soovib hävitada konfliktikolletes.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis