Eesti uudised

GRAAFIK | Eestis jääb töötuid üha vähemaks

Ohtuleht.ee, 14. veebruar 2018, 08:56

35 KOMMENTAARI

e
Eesti töötukassa/ 15. veebruar 2018, 10:42
tuleks päeva pealt sulgeda. Mõtetu ja kasutu koht tööotsija jaoks. Seal koheldakse töötut kui vabakäigu vangi. Kindlal ajal ja lellajal kohale, anna aru mis kodus teed, kus tööd otsid jne, jne. Töötu ootaks sealt abi töökohtade otsimisel ja tööandjaga kontakti leidmisel. Seda aga ei tehta. Mille eest need töötajad seal üldse töötasu saavad ?
a
A.L./ 14. veebruar 2018, 21:24
Jagavad ainult oma reisimuljeid ja pe.setavad niisama.
a
Andres/ 14. veebruar 2018, 19:14
2014 käisin seal asutuses, firma läks pankrotti, töökoht kadus. Saadeti CV koostamise kursusele, mis pidi kaks tundi kestma. Kaks tundi? No mida? Enam sinna nägu ei näidanud. Koostasin oma CV veerand tunniga ja saatsin tööpakkuja meili peale. Peale vestlust oli uus töökoht olemas ja nii siiamaani. Mingi aeg helistati sealt asutusest ja küsiti, et nende arust olen ma uuesti tööle asunud. Vastasin, et jah, aga mitte teie abiga.
e
Eesti Töötukassa tegelik otstarve/ 14. veebruar 2018, 16:08
ET mõnitab inimest seni, kui jääb meelde, et mitte kunagi enam selle värdasutusega tegemist ei tehta.
Aga miks?
Inimene kas lahkub Eestist jalust üldse ära, temale ei pea ravikindlustust olema, statistilised näitajad paranevad, riik on "tubli", sest töötuid jääb vähemaks, ravikindlustuse rahasid ei kulutata jms.
Mujal nimetatakse sarnast toimetamist küll genotsiidiks, muide...
t
15. veebruar 2018, 03:37
Täpselt nii ongi, tean omast kogemusest.
l
Lihtsalt teadmiseks/ 14. veebruar 2018, 16:09
Sovhoos ja kolhoos EI olnud vaesed, arstiabi oli tasuta, haridus tasuta, keegi ei nälginud ega elanud pappkastidest onnis, riik tagas julgeoleku jne.
n
nõuka aja/ 14. veebruar 2018, 21:13
lõpus ja EV alguses olid prügilate territooriumidel lausa prükkarite linnakud. Keegi neid sealt minema ei ajanud ja isegi rahvaloendust käidi tegemas. Kahjuks on see tõde, mitte see Sinu kuulutatud muinasjutt.
p
Prügila linnakutest/ 14. veebruar 2018, 21:59
Sealsed elanikud muide olid püstirikkad, nende juurest käidi vajalikku träna ostmas, ka väärismetalle ja juveele muide.
Nad oleksid vabalt ka riigilt elamise saanud, kuid neil oli tarvis kogu aeg kohapeal viibida, et asja juures ja sees olla.
e
Eino Taruk/ 14. veebruar 2018, 12:57
Ei jää vähemaks, arvelt võetakse ära. Osa jäävad ravikindlustamata töötuteks (ehk siis riigi põhiseaudsrikkumise ohvriteks), teised lahkuvad eestist ja töötavad mujal mustalt.
e
Eesti ühest "eduloost"/ 14. veebruar 2018, 12:55
Oletame, et olete õppinud üsna kitsast eriala ja ühel päeval saab teie töö otsa. Või olete nt viiuldaja ja trauma, haiguse vms tõttu te ei saa enam pilli mängida. Või palju proosalisem variant- teile sai ülemuseks noor auahne pugeja, kes soovib teie kohale panna oma sugulast ehk sõpra ja labaselt sööb teid välja.
Te olete kuulekalt maksnud kogu EV II vältel makse, no solidaarselt või midagi nii.
Nüüd ei oska te suurt miskit tarka peale hakata ja lähete registreerite end töötuks. Olete tubli inimene, olete saanud päris head palka kohalikus mõistes, olnud viimasel töökohal 15 aastat ja seega makstakse teile kuus suht korralikku hüvitist.
KUID! Te peate osalema kõikvõimalikel "üritustel", nt mingi ususekti koosolekut meenutavatel ja Eesti Töötukassat kui Lunastajat kirjeldavatel koosviibimistel jms. On selgunud, et neid tehakse juhendi järgi ja igas linnas täpselt ühtemoodi.
Teil on muidugi naljakas, sest teisse suhtutakse kui alaarenenusse.
Siis leitakse teile mingi koolitus, mingi töökoht.
Te olete paar kuud tööl ja üllatuseks ei maksta teile palka! Lihtsalt ei maksta ja kõik!
Selgub, et see firma sellise skeemi järgi töötabki.
Nüüd lähete Eesti Töötukassase ja kõik algab uuesti, raha te enam ei saa, kuna Maksu ja Tolliameti andmeil pole teil sissetulekut olnud, sest pätid ju palka ei maksnud.
Vot nüüd hakkab tsirkus peale!
Teiega käitutakse kui kaltsuga, teile pakutakse kõikvõimalikke töökohti, millistel te mingit raha ei saa, teid püütakse tõepoolest panna koos kriminaalidega konisid ja junne korjama, et teis "tööharjumust" välja kujundada.
Kui keeldute, siis lõppeb asi sellega, et teil pole ei seda töötustaatust ametlikult, millest paraneb statistika ja kaotate ka ravikindlustuse.
Vot nüüd tekib küsimus- eriti siis, kui te pole selle 25 aasta jooksul arstiabi vajanud, kuid olete "solidaarselt" makse maksnud... Küsimus on selles, et te olete maksnud mõttetult, tagasi seda ei saa ja ravikindlustust teil pole samuti.
See on genotsiid oma rahva vastu, sest oma rahvast hooliv riik nii ei teeks.
Kusjuures- tõepoolest selliste asjade võimalikkus teiste riikide õigusruumis on välistatud.
k
15. veebruar 2018, 03:42
i
Inimesega/ 15. veebruar 2018, 10:44
käitub riik ja töötukassa nagu vabakäigu vangiga.
k
Kolhoosnik/ 14. veebruar 2018, 11:14
Aga kui palju on ilma ravikindlustuseta inimesi?
k
karpo/ 14. veebruar 2018, 11:43
Kusjuures Eesti on ainus euroopa liidu riik, kus puudub oma kodanikel üldine tervisekindlustus. Kui sellest Saksa ja Itaalia tuttavatele rääkisin, ei suutnud nad ära imestada.

m
mõttetu/ 14. veebruar 2018, 10:48
amet ja veel mõttetum info. Tule, tule, pi.gi...siin on õnnemaa. Keskm. palk kõr.gem, et mee.litada pi.gisid. Spet.sialistidest pi.gid (kirurgid, keemikud, it mehed) saavad täh.tajatu el.amisloa,mis ei lä.he kv.oodi al.la.
i
Igati positiivne uudis ju/ 14. veebruar 2018, 09:50
Huvitav mis on tunnitasu Eestis töötades?ukrainlased pidavat väga rahul olema. €300 pidavat hea palk olema
m
mu / 14. veebruar 2018, 21:20
tuttav sai siin 600 kätte ja oli ka õnne tipul. Tööluba tal kahjuks ei pikendatud, sest ettevõte ei pakkunud enam tööd. Rääkisin temaga üleeile, sest ta nüüd on tagasi Ukrainas ja küsisin: palju Sa praegu palka saad? 80 eurot kuus. Elab Harkovis ja on kõrgema haridusega.
s
Soome soome,mis ime/ 14. veebruar 2018, 09:39
et jääb vähemaks,eile uudistes,et Uudenmaa Mersu tehas vajab 1000 töölist ja Turu laevatehases uus tellimus Mein Schifilt 500 miljonit laevaehituseks,ei tea ainult ,kas eestlasi sinna tahetakse
t
Töötuid jääb vähemaks?!/ 14. veebruar 2018, 09:36
Inimesi jääb ju kogu aeg vähemaks.Kel vähegi võimalik,tõmbab siit uttu. Kust need töötud tulevad,kui inimesigi enam pole.Tõstke aga oma vaesel rahval makse,jälitage autosid ja varastage niipalju,kui võimalik ,isehakanud valitsejad ,küll siis inimesed tagasi tulevad.Kurb,kurb on see elu,kui valitsevad inimesed,kellel mõistust napib.
m
Ma pole/ 14. veebruar 2018, 19:37
nii õigeid ja häid kommentaare kunagi leidnud ühestki ajalehest. Ometi leidub inimesi, kes mõistavad selle tänapäeva elu mõttetust. Väga õige "edulugu" ! Nüüd see vale jutt, et töötuid jääb vähemaks. Kust küll võetakse see, kui üks päev räägitakse, et 3000 -nde inimese võrra on töötute arv kasvanud ja teine päev, et tööpuudust ei ole? Ja mis jutt see veel on, et palgad aina suurenevad? Kuidas teab see jutupuhuja inimeste palkasid? Kui kõik on nii uhke värk siin Eestis, miks siis ei saa seda palka ka alama, kuid kurnava töö tegijad üle 1000-nde seda palka? Milleks on seda töötukassat küll üldse tarvis? Kas see siis paneb kõik raskused unustama, kui käid nagu loll (selleks ju peetakse neid käijaid) seal ennast näitamas? Jah, tõesti,enne läheb Issanda päike looja, kui loota, et midagi muutub.
m
Ma pole.../ 14. veebruar 2018, 20:45
Palun. ärge lihtsalt "kaotage" kommentaare!
o
Olen sama inimene, / 14. veebruar 2018, 22:19
kes viitas sellele, et miks te kaotate kommentaare. Mis tähendab see, kui te kirjutate sinisel ribal, et minu kommentaar läheb modereerimisele, kuid kaob hoopis ära? Kui ta ei sobinud, siis kirjutage, et ei sobinud või ei vasta teie loodud tingimustele. Mis oli minu kommentaaris ebatsensuurset või mingit rassismi või pange ise neid nimetusi, miks ta ei sobinud. Eks ma pean siis minema seda ise uurima.
S
,,A,,/ 14. veebruar 2018, 09:34
Sest statistika andmeil on eesti keskmine palk 1089 eurot !!!
m
mees 58/ 14. veebruar 2018, 09:27
Tean joodikuid , kes isegi korra kuus töötukassasse õigeks ajaks ei jõua , mis siis veel tööleminekust rääkida ...
a
aga kui/ 14. veebruar 2018, 15:52
sissetulek 0 ja transporti ka selleks ajaks pole? Sõit maksab ju raha. Kui kunagi seda ütlesin seal töötukassas, siis saadi pahaseks, sest riik peaks toimetulekutoetust maksma, läksin siis küsima, aga aeti mingit totrat iba, et minge ikka otsige veel tööd, kui tõesti ei leia, siis tulge poole aasta pärast tagasi ja teeme komisjoni, et uurida, miks tööd ei leia. Niipalju siis toimetulekutoetusest. Loomulikult polnud millegi eest piletit osta, et mitmekümne kilomeetri kaugusele ennast näitama sõita. E-riik?
a
aga/ 14. veebruar 2018, 21:21
viinapudeli saab alati poest kätte või vähemalt kaheliitrise õlle.
r
Rahvale näkku valetamine/ 14. veebruar 2018, 09:21
Tegelik tööpuudus on kordades kõrgem. Need näitajad on mõeldud välismaistele peremeestele, et oh-kui-tore-ja-õitsev-riik-eesti-on...
Valitsuse avalikustamata salajase genotsiidipoliitika EESMÄRGIKS on saada viimasedki töötud arvelt maha.
Viimane genotsiidiilming:
Kui oled vanuse ja erialase hariduse tõttu töötu, siis saadetakse sind "tööklubi" nime all koerajunne ja konisid (koos ÜKT-d tegevate vangidega!!!) korjama. Niimoodi mitu päeva nädalas, kellast kellani, et "tekkiks tööharjumus". Tuttavad kõnnivad mööda, häbi on. Kui enam mõnitamist tööbüroo poolt taluda ei suuda, siis saadad nad pikalt nagu kümned mu tuttavad on teinud. Tööpuudus kohe väheneb... Samal ajal väheneb haigekassaga kindlustatute arv... Oma raha eest ei jõua töötu iial kallite arstide juures käia. Ja seda kõike vaatamata sellele, et inimene on töötanud riigi heaks näiteks kümneid aastaid õpetajana ja maksnud makse. Vot see ongi meie riigi töötukassade poliitika!!!
t
Tööharjumus on hea asi./ 14. veebruar 2018, 10:13
Paljud ju siiani veel arvavad, et on koloosis tööl.
h
haridus/ 14. veebruar 2018, 15:53
on ka hea asi, kui vähemalt õigesti kirjutamise kätte saad, koloos.
j
ja/ 14. veebruar 2018, 18:40
Kolhoosi aeg oli parim.
s
Sul on õigus!/ 14. veebruar 2018, 12:20
Nii on siinkandis terve küla ja alev selliselt korraldatud, et tööl keegi ei käi, aga töötuid ei ole.
Sa unustasid selle, et nendes "tööklubides" peavad inimesed käima nt 40 km kaugusel, kõrgharitud ja karsked inimesed on koos ühes "klubis" vägagi kireva seltskonnaga, kelle lähedal viibimine pole meeldiv jne.
Sinna juurde käivad kõikvõimalikud alandused, nt püütakse teist teha nõudepesijat, katseajaga ja "palk kokkuleppel" ja kui keeldute, siis korraldatakse sellest skandaal, et olete labane tööpõlgur jms. Sinna nõudepesule peaksite ka sõitma oma raha eest ja "kokkuleppel" palk jääks suure tõenäosusega saamata.
Viimast sellel põhjusel, et Eesti Töötukassa tööpakkumised on ühes osas selliste firmade poolt pandud, millised niikuinii palka ei maksa.
Töötukassa sellistest informeerimine on mõttetu, vastavad "me ei saa midagi teha".
Eesti Töötukassa on igasugust inimväärikust alandav orjaturg, koos valede, petuskeemide alanduste jms.
m
meelis/ 14. veebruar 2018, 13:21
TULEB LOOTA ET KARMA NEILE KUNAGI KÄTTE MAKSAB.EI TÖÖTA NAD JU SURMANI SEAL TÖÖTUKASSAS JA EI MÕNITA INIMESI.
k
Küsimus/ 14. veebruar 2018, 22:27
Kui kiiresti pannakse sama päeva artiklid arhiivi? Võiks ju olla päeva lõpuni kirjas, ruumi jätkub.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee