Eesti uudised

TOOTJAD: Läti piirilt ostetakse juba kolmandik Eestis tarbitavast õllest (112)

Toimetas Denes Kattago, 14. veebruar 2018 07:38
SuperAlko piiripoodFoto: Robin Roots
Ehkki alkoholitootjad avalikustavad ametlikud aastased alkoholitootmise ja -tarbimise näitajad ühiselt veebruari teises pooles, kinnitavad kaks suuremat õlletootjat juba, et kui võtta arvesse ka Läti piiril ostetud kogused, siis möödunud aastal Eesti elanike õlletarbimine kasvas.

"Aasta algas 10-11 protsendiga, aasta lõpuks tõusis üle 40 protsendi," rääkis A. Le Coq'i juht Tarmo Noop ERRi uudisportaalile aastaga püstitatud rekorditest.

„Piirikaubandus endiselt kasvab kiires tempos,” kinnitas ka Saku õlletehase müügidirektor Jaan Härms Vikerraadio saates "Uudis+".

Eest-Läti piiril asub neljas piiripunktis kokku kaheksa alkoholipoodi, kuid neis müüakse õlletootjate sõnul nüüdseks juba kolmandik Eestis tarbitavast alkoholikogusest.

Praegu, kui on nn madalhooaeg, vurab Saku õlletehasest Läti piiripoodidesse igapäevaselt neli-viis veokitäit õlut, suvel aga, kui õlletarbimine teeb hüppelise kasvu, võib see ulatuda juba 30 koormatäieni toodetavast sajast, prognoosib Härms.

Samal teemal

28.06.2018
Saku Õlletehas tõmbas mullu aktsiisipoliitika tõttu püksirihma koomale: 40 inimest kaotasid töö ning kolmandik müügist läks Lätti
02.03.2018
TIPPAMETNIK AKTSIISIPROGNOOSIST: ennustustesse ongi vead sisse kirjutatud
21.02.2018
Eesti väikekaupmeeste liit: maapiirkondade kaubandus hääbub, kui aktsiisipoliitikas ei tule muutust
14.02.2018
Patriotism või rahakott? Inimesed hoolivad rahakoti sisust rohkem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee