Hiina uue aasta tähistamine Vabadusplatsil (Teet Malsroos)

Laupäeval, 17. veebruaril algusega kell 16 tähistatakse Hiina uut aastat traditsiooniliselt Vabaduse väljakul. 

Lisaks meeleolukale Pekingi artistide kontserdile on võimalus jälgida koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, vaadata vabaõhunäitust ning külastada Hiina toidu- ja käsitöötelke. Ürituse avavad Tallinna linnapea Taavi Aas ning Hiina rahvavabariigi suursaadik Eestis Qu Zhe.

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulevad Eestisse Pekingi Hiina orkestri muusiku traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskunstide artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlevad Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti wushu harrastajaid spordiklubist Julged, tai chi spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika tantsustuudio tulesõud. Saab maitsta hiina roogasid ja uudistada Hiina kaupu.

Teist aastat järjest valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid koeri.

Kontsert algab kell 16, kuid publik on oodatud platsile juba alates keskpäevast, et imetleda fotonäitust, skulptuure, Hiina käsitööd ning maitsta aasiapäraseid hõrgutisi.

Jaga artiklit

1 kommentaar

P
Pidu ja l@bu katju ajal  /   15:24, 13. veebr 2018
Evelyyn luband rahvale oma kuulikesi temostreerida...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis