Eesti uudised

IRLi UUS JUHT: tselluloositehase rajamise kohta teevad lõpliku otsuse tartlased (27)

Toimetas Denes Kattago, 13. veebruar 2018 09:38
Helir-Valdor SeederFoto: Alar Truu
Eile valiti IRLi Tartu piirkonna juhiks Pärnu sadama nõukogu liige Kaspar Kokk, kelle sõnul ei tohiks tselluloositehast Emajõe äärde rajada ning erakonna juht Helir-Valdor Seeder märkis, et tartlastele jääb tehase asjus lõppsõna, kuid erakonna seisukohta ta enne keskkonnamõju hindamist kujundama ei tõtta.

Kokk peab Tartule oluliseks nii ülikoolilinna kuvandit kui ka mugavaid rongi- ja lennuühendusi, kuid esimese punktina tõstab ta esile suhtumise tselluloositehasesse ning seisab kindlasti selle vastu, et tehas rajataks Tartu lähedusse Emajõe äärde, vahendab ERRi uudisportaal.

"Tartu on ülikoolilinn, ta on vanalinn, ta on mõtete linn, ta ei ole tööstuslinn!" rõhutas Kokk.

"See on hästi oluline, milline on keskkonnamõjude hinnang, milline on sotsiaalmajanduslike mõjude hinnang ja kui nende läbi jõutakse arusaamisele, et see tehas ei peaks Tartus olema, siis loomulikult on ka meie erakonna seisukoht, et see ei peaks seal olema," märkis Seeder.

Ehkki valitsuses viit ministrikohta omava erakonna juht niisuguse veksli välja käib, on jäänud segaseks, mis moodi saavad tartlased riigi eriplaneeringus lõppsõna öelda.

Samal teemal

06.03.2018
7000 inimest protestib Tartu tselluloositehase vastu
01.03.2018
URMAS KLAAS: haisutav tehas ei sobi 100 000 elanikuga Tartusse
27.02.2018
HIRMUTAV VIDEO | Vaata, mis ootab tartlasi ees, kui Emajõe kaldale kerkib hiiglaslik tselluloositehas
14.02.2018
Tööinspektsioon: mööblitööstusel puudub arusaam kemikaaliohust