Ain KaljurandFoto: TIINA KÕRTSINI
Toimetas Denes Kattago 13. veebruar 2018 09:36
Harju maakohus peab täna Tallinna Sadama endiste juhtide Allan Kiili ja Ain Kaljuranna ja veel 12 süüdistatava kriminaalasjas eelistungi.

Ligi kolm aastat kestnud kriminaaluurimise käigus kogutud tõenditele tuginedes süüdistab riigiprokuratuur Kiili ja Kaljuranda suures ulatuses altkäemaksu võtmises ning rahapesus, kirjutab ERRi uudisportaal.

Süüdistuse järgi nõustusid Kiil ja Kaljurand võtma altkäemaksu mitmelt ettevõtetelt selle eest, et nende lepingulised suhted ASiga Tallinna Sadam sujuksid võimalikult soodsalt.

Kümne aasta jooksul nõustusid Kiil ja Kaljurand nii ühiselt kui ka eraldi tegutsedes võtma altkäemaksu peaaegu nelja miljoni euro ulatuses, märkis süüdistus.

Süüdistuse kohasel moodustas altkäemaksust suurima osa, ligikaudu kolm miljonit eurot, Kiilile Türgi ja Poola laevatehaste esindajate poolt lubatud altkäemaks selle eest, et nad saaksid ASi Tallinna Sadam tütarettevõtte TS Laevadega sõlmida praamide müügilepingud.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

dudu 13. veebruar 2018 13:34
ärilehel enam kommentaare lugeda ei saa. nagu näha, on tegemist rikaste inimestega ja nad kontrollivad vajadusel ka ajakirjandust. tundub paranoiline, aga nii see on.
tegemist on protsessiga, kus teadjaid on palju.
Kas neil 13. veebruar 2018 12:18
tervis ikka lubab kohtus osaleda?
lubab 13. veebruar 2018 12:35
sest nad ise nõuavad . Nad pole ju milleski süüdi.
tervis ikka lubab kohtus osaleda? 13. veebruar 2018 13:49
ega nad siis savisaare taolised simulandid ei ole
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS