Eesti uudised

Ettepanek laste kodutööd kaotada ei vaimusta õpetajaid ega lapsevanemaid (80)

Eesti Päevaleht, 13. veebruar 2018, 07:46
Koolilaps, õpilane  Alar Truu
Minister Mailis Reps väljendas mõtet kaotada koolilaste kodutööd, ent Eesti Päevalehe küsimustele vastanud õpetajad ja lapsevanemad enamjaolt pooldavad kodutöid ja arvavad, et neid on vaja õpiharjumuste omandamiseks ja need ei traumeeri lapsi üleliia.

Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi klassiõpetaja Astrid Randoja leiab, et kodutöid peab lastele andma ja ka esimeses klassis. Mitte küll täiesti uut materjali, vaid juba õpitu kordamist, et laps saaks sellega ka ise hakkama. 

Õpetaja ei arva, et kodutööd lapsi ülearu väsitaksid või traumeeriksid. Lapsevanemad on isegi soovinud, et lastele antaks koju vähemalt rohkem lugemisülesandeid. 

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Reedel toimus Pärnus iga-aastane haridusjuhtide konverents, kus ka haridusminister Mailis Reps tegi ettekande. Lisaks olulisele teemale hariduse rahastamine, tõstatas ta ka kodutööde küsimuse, millest jagas mõtteid ka hiljem suhtlusvõrgustikus.

"Haridusjuhtide konverentsil Pärnus tõstatasin küsimuse, kas võiksime Eesti hariduses liikuda kodutööde kaotamise poole ning mida see endaga kaasa tooks. Ilmselt tähendaks see pikemaid koolipäevi ja vajalik oleks ka õpetajatelt suurem panus. Teiselt poolt tuleks selles perspektiivis ka õppekavad ümber vaadata. Igal juhul ei tohiks kannatada õpilaste teadmiste tase. Sellele on nii poolt- kui vastuargumente. Sooviksin sel teemal kindlasti laiemat arutelu. Jagage ka siin oma mõtteid!" kirjutas minister oma Facebooki seinal.

80 KOMMENTAARI

d
djaval 14. veebruar 2018, 09:42
Kirjuta mingit mõttetut jama, ropenda ja sind ei sega keegi. Mittesoovitavad on asjalikud märkused.
a
ain 14. veebruar 2018, 09:25
kas reps on käinud arstlikul uuringul-möistust kontrollimas???
Loe kõiki (80)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee