Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: teedel püsib libeduseoht 

Toimetas Silja Ratt, 13. veebruar 2018, 06:57
LIIKLUS ARNO SAAR
Ilmaprognoosi järgi võib täna üksikutes kohtades sadada vähest lund, saartel ka lörtsi. Kohati on kerget pinnatuisku. Lääne-Eestis õhutemperatuuri -1..+1°C vahel, kus püsib ka jäiteoht, mujal on temperatuur miinuspoolel.

Teisipäeval liigub aktiivne osatsüklon Taani väinade kohalt algul Stockholmi suunas ja jõuab päeval Östersundi lähistele ning selle servas sajab meil öösel kerget lund, päeval võib saartel lörtsi poetada. Puhub võrdlemisi tugev kagutuul, puhanguid on 12, rannikul 15 m/s, päeval jääb veidi nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +2°C.

Kolmapäeval tugevneb idapoolse kõrgrõhkkonna mõju ja on vaid üksikute nõrkade sajuhoogude võimalus. Tuul nõrgeneb ja puhub idakaarest. Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul 0..-3, sisemaal -4..-9, päeval on saartel ja läänerannikul -1..+1, mandril -1..-6°C. 

Neljapäeva öö on idapoolse kõrgrõhkkonna servas rahulik ja sajuta ning õhutemperatuur langeb saartel -1..-5, mandril -7..-12, selgineva taeva all võib kohati langeda -15°C ümbrusse. Päeval laieneb üle Skandinaavia Läänemerele uue aktiivse madalrõhkkonna serv ning tõstab kagutuule tugevaks. Ilm on sajuta ning laiguti selge taevaga. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -1..-2, sisemaal -3..-7°C.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

Varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolaniisked. 

Teedel on libeduseoht!

  • Libeduse oht on kõige suurem sildadel, viaduktidel, metsavahelistel teelõikudel, ristmike kiirendus- ja aeglustusradadel, bussipeatuste läheduses, raudteeülesõitudel jm. Neis kohtades toimub rohkem pidurdamisi ja kiirendamisi ning lumi ja jää lihvitakse kiiremini libedaks.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee