Pole saladus, et hambaravile kulub enamikul inimestest omajagu raha. Siinkirjutaja pole erand. Paarsada eurot aastas ravi eest maksta pole mingi piin, aga…

Miskipärast tekitavad arstid pigem suurt segadust, kui annavad enesekindlust. Kõigil viimastel kordadel, kui olen hambaid parandamas käinud – ühes ja samas polikliinikus, aga eri arstide juures –, küsiti esimese asjana: „Mida sinu hammastega küll viimati tehtud on?“ 

Milliseid tundeid peaks see patsiendis tekitama? Mille eest ma siis eelmine kord maksin? Kust ma tean, et uus tohter paremini toimetab ja seekord kvaliteetset ravi saan?

Küsimusi tekib palju, kuid vastuseid pole, sest iga arst on enda arvates kõige targem. Kokkuvõttes olen kannataja aga mina, sest nii pole ainult hambaarsti juures. Mõni aeg tagasi olid mul probleemid põlvedega. Külastasin mitut ortopeedi, kes aga sootuks erinevat juttu rääkisid. Ühel puhul soovitati mulle operatsiooni, teisel korral aga hoiatati, et lõikust ei tohi mingil juhul ette võtta.

Ilmselt leiab sarnaseid näiteid pea igaüks. Keda uskuda? Võimatu öelda!

Jaga artiklit

10 kommentaari

T
Tiina  /   22:24, 15. veebr 2018
Ajakirjaniku jutt hambaarstidest on väga õige, vähemalt nn ääremaa väikelinnades on see nii.Vaadake kui palju hambutuid liigub ringi maakohtades,samas võib neid näha "Kodutunde" saateski.Hambaarsti külastamine on luksus mida paljud endale lubada ei saa.
M
mall  /   19:18, 15. veebr 2018
Miks just ajakirjanikuga sellised lood juhtuvad? Miks ajakirjanik võib tehe kogu arstkonna kohta üldistuse? Kas sellepärast, et ta on kohustatud iga päev oma tähemärkide arvu täis kirjutama?
Olen käinud oma elu jooksul kümneid kordi hambaarsti juures, aga nii ei ole minu käest kunagi küsitud.
Soovitan valida endale üks arst, mitte joosta ühe juurest teise juurde.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis