Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: nädala keskpaigaks asenduvad sajupilved krõbedate külmakraadidega (11)

Toimetas Silja Ratt, 12. veebruar 2018, 16:10
Korsten, korstnasuits, pakane Tiina Kõrtsini
Kui täna ja teisipäeval on oodata lörtsi- ja lumesajuhooge, siis nädala keskpaigas asenduvad need krõbedamate külmakraadide ja tuulise ilmaga.

Ilmaprognoosi järgi sajab ka õhtul ja öösel kohati lund, saartel ka lörtsi. Saju võimalus on õhtul suurem Lääne-Eestis, öösel ka idapool. Oodatav sajuhulk ei ole suur: 0,2-1,0 mm. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul, mistõttu võib olla kerget pinnatuisku. Teedel püsib jäiteoht.

Teisipäeval liigub aktiivne osatsüklon Taani väinade kohalt algul Stockholmi suunas ja jõuab päeval Sundsvalli lähistele ning selle servas sajab meil öösel kerget lund, päeval võib saartel lörtsi või ka vihma tibutada. Puhub võrdlemisi tugev kagutuul, puhanguid on 12, rannikul 15 m/s, päeval jääb veidi nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval 0..-2, saartel ja läänerannikul kuni +2°C.

Kolmapäeval tugevneb idapoolse kõrgrõhkkonna mõju ja on vaid üksikute nõrkade sajuhoogude võimalus. Tuul nõrgeneb ja puhub idakaarest. Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul 0..-3, sisemaal -4..-9, päeval on saartel -1..+1, mandril -1..-5°C. 

Ilm kolmapäeval Ilmateenistus.ee/kuvatõmmis


Neljapäeva öö on idapoolse kõrgrõhkkonna servas rahulik ja sajuta ning õhutemperatuur langeb saartel -1..-5, mandril -7..-12, selgineva taeva all võib kohati langeda -15°C ümbrusse. Päeval laieneb üle Skandinaavia Läänemerele uue aktiivse madalrõhkkonna serv ning tõstab kagutuule tugevaks. Ilm on sajuta ning laiguti selge taevaga. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul 0..-2, sisemaal -3..-7°C.

Teeolud:

Esmaspäeva pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolamärjad, soolaniisked või niisked ning lõiguti sõiduradade vahel soolalumised. Põhja-, Loode- ja Lääne-Eestis sajab paiguti lund.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

• Õnnetuste tappev jõud tuleb sõidukiirusest.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

11 KOMMENTAARI

p
Paradiisisaar Eesti100, päike on tellitud :) 13. veebruar 2018, 14:40
Sajupilved asenduvad krõbedate küttekulude arvetega, näiteks elektri eest!
t
Teadmiseks 13. veebruar 2018, 01:24
Ah see leht paisutab pidevalt uudistega üle, olen seda ammu tähele pannud. -7 pole mingi krõbe külm. Räägime -30 kraadist, vot siis on juba külm ja krõbe aga noh see on ju õhtuleht. Ei tasu kõike uskuda mida siin pajatatakse.
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee