Eesti uudised

ERMis näidatakse 200 vanaaegset press- ja triikrauda 

Toimetas Triinu Laan, 12. veebruar 2018 15:06
Eesti Rahva Muuseumi silla-alal avatakse kolmapäeval osalussaali näitus „Pegasus, pressraud ja Kasemaa“, mis tutvustab Eesti üht suurimat vanaaegsete triik- ja pressraudade kogu.

Näituse kuraatoriks on kogu omanik, kollektsionäär Enn Pehk. „Minu kogumiskirg sai alguse kodu lähedal Raadi lennuväe prügilas ringi seigeldes. Kollektsioonidesse kuulub lisaks triik- ja pressraudadele nii vanu kaale, puupuure, höövleid, lukke, valgusteid ja kanistreid kui ka nõukogudeaegseid sõidukeid, postkaarte, pastelle, graafikat ja maale,“ ütles Pehk.

Näitusel „Pegasus, pressraud ja Kasemaa“ hargneb külastaja ees paarisaja eseme abil lahti triik- ja pressraudade minevik, Andrus ja Markus Kasemaa kunstiteosed ning tiivuline pegasus.

Avamisel on võimalik tutvuda nii Pehki koguga kui ka ERMi püsinäitustega.  ERMi osalussaal pakub võimaluse näitust teha inimestel, kodanikuühendustel ja organisatsioonidel, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele. „Pegasus, pressraud ja Kasemaa“ on saali kolmas näitus ning jääb avatuks 6. maini 2018.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee