Eesti uudised

Tallinna linnaarhitekt: parkimiskohti ei saa lõputult juurde teha (8)

Toimetas Silja Ratt, 12. veebruar 2018, 10:38
Parkimissilt kesklinnas Balti jaama juures Foto: Teet Malsroos
Tallinna kesklinna liikluses toimuvad lähiaastatel suured muudatused. Kesklinna püütakse teha jalakäijasõbralikumaks, kuna parkimiskohti ei saa igavesti juurde teha.

ERR-i raadiouudistes räägiti, et kesklinna liiklust hakkavad lähiaastatel kujundama mitu olulist tee-ehitusobjetki. Praegu on käimas pea kaks aastat kestvad Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd, kevadel alustatakse Reidi tee projekti realiseerimisega, mis omakorda on seotud Narva maanteele kavandatava Tallinna uue peatänavaga. 

Tallinna transpordiametis on koostamisel Tallinna ja Harjumaa liikuvuskava, mille üks põhimõte on transiitautoliikluse linnasüdamest eemaleviimine. 

Samal teemal

Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd rääkis ERR-i raadiouudistele, et kõik need projektid on tegelikult suunatud selle poole, et inimesed, kellel on sihtkoht linna südames kesklinnas, saaksid autoga kenasti kesklinna oma sihtkohtadele ligi. Aga need, kellel on tarvis sõita ühest linna otsast teise, valiksid pigem teise marsruudi.

Endrik Mänd ütleb, et ehitusmaht Tallinna kesklinnas ei ole sugugi ammendunud, kuid näiteks parkimiskohti ei saa juurde teha, sest piirkonna tänavad ei suuda tekkivat liiklust vastu võtta.

"Kesklinn võiks olla hästi jalgsi käidav, kuna vahemaad ei ole suured. Kindlasti on oluline väga hea ühistranspordiühendus, mis on kesklinnaga juba täna olemas, aga mille mugavust ümberistumiste korraldamisel saaks veelgi tõsta," märkis Mänd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee