Eesti uudised

Aita Aulil tööd leida!

USAs töötanud liikumisvõimetu IT-spetsialist: me oleks tõeliselt e-riik, kui ka mina leiaksin töö (22)

Toimetas Denes Kattago, 12. veebruar 2018, 07:44
Aul Pedajas koos abikaasa Vanessaga Katrin Helend-Aaviku
Tabasalus elav Aul Pedajas on pealehakkaja suhtumisega juba varasest lapsepõlvest, kui tal diagnoositi kaasasündinud lihasehaigus spinaalne lihasatroofia. 

„Välismaa tuttavad küsivad, kuidas on võimalik, et tuntud IT-riigis Eestis pole vaja kodus arvutiga töötavaid inimesi,” ütleb spinaalset lihasatroofiat põdev Pedajas, kirjutab Eesti Päevaleht.

1996. aastast USAsse läinud mees leidis endale töökohti, tegi arvutihooldust, veebilehti, internetipõhiseid uuringuid ja tõlketööd ning otsis firmadele kliente, kuid seal pikemalt elamiseks ja töötamiseks vajalikku rohelist kaarti ta ei saanud.

Ta on kandideerinud Eestis andmesisestaja, IT-spetsialisti, veebihalduri ja arvutite kaughooldaja kohale, ent edutult - miks teda ei valita, sellele ta enamasti selgitust ei saa - nenditakse ainult, et valiti keegi teine.

Kui abikaasa Vanessa tööle läheb, on ta kuni kümme tundi kodunt eemal - sel ajal on Aul üksi liikumatult kodus ega saa süüa. 

Samal teemal

Õhtuleht on varem Aulist pikemalt kirjutanud

Armastus andis liikumisvõimetule Aulile julguse naasta Eestisse, kust ta noorena aeglase hääbumise eest põgenes.

"Ma ei uskunud, et tulen veel kunagi Eestisse tagasi," ütleb sügava puudega Aul Pedajas, kes põeb raskekujulist lihasnõrkust. Iseseisvust hindav mees pages 20 aasta eest Ameerikasse, et mitte Eestis hooldekodusse sattuda. Armastuse nimel riskis ta nüüd kõigega, mis oli tema elus vähegi kindlaks pidepunktiks, ja tuli tagasi kodumaale. Teadmata, mis teda ees ootab. 

Aitame Aulil tööd leida! 

Kõrgharitud ja viit võõrkeelt valdav Aul Pedajas on töötanud kogu elu IT-valdkonnas – tegelnud veebidisainiga ja arvutite kaughooldusega. Ta soovib sarnast tööd leida nüüd ka Eestis. Aul ei saa kasutada oma käsi ega jalgu, ta töötab oma arvutis häälkäskluste abil. Aulilt saab CV-d küsida ja temaga saab ühendust, kui kirjutada tema meiliaadressil a.pedajas@gmail.com.

22 KOMMENTAARI

n
... 2. aprill 2018, 10:01
nu on suurettevõtteid, kel kasum juba tekkis teisel aastal, see pole normaalne, suuremad kasumid peaksid ettevõtetel tekkima alles peale 10 aastat, ei...
(loe edasi)
n
Nii on 13. veebruar 2018, 14:37
Eestis proovitakse kõigega mis vähegi lisatasu nõuab ise hakkama saada. Mille eest seda veebisaidi tegemist makstakse kui pead kuu lõpus mõtlema et kummale viimase raha paned kas 5 liitrit kütsi v kerge toidupoes käigule.
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee