Eesti uudised

Aita Aulil tööd leida!

USAs töötanud liikumisvõimetu IT-spetsialist: me oleks tõeliselt e-riik, kui ka mina leiaksin töö

Toimetas Denes Kattago, 12. veebruar 2018, 07:44

22 KOMMENTAARI

n
.../ 2. aprill 2018, 10:01
nu on suurettevõtteid, kel kasum juba tekkis teisel aastal, see pole normaalne, suuremad kasumid peaksid ettevõtetel tekkima alles peale 10 aastat, ei pea olema suuri häärbereid ja luksautosi peesse all juba alul nende omanikel, selle tõttu ka makstakse väikseid palku,kuid meesetele alla 1400.-praeguste kinnisvarahaide ja maksusüsteemi juures pole normaalne vaid on orjapidamise mõõduga.
n
Nii on/ 13. veebruar 2018, 14:37
Eestis proovitakse kõigega mis vähegi lisatasu nõuab ise hakkama saada. Mille eest seda veebisaidi tegemist makstakse kui pead kuu lõpus mõtlema et kummale viimase raha paned kas 5 liitrit kütsi v kerge toidupoes käigule.
t
Tiia/ 13. veebruar 2018, 12:54
Ma soovin ka tööd teha. Aul võiks USAs edasi töödata ega arvitika kohal käiapole vaja. Huvitav mida ta Saksamaal tegi?
m
Mina/ 12. veebruar 2018, 12:12
arvan, et Eesti spetsialistide vajadus on müüt. Vaja on odavat tööjõudu. Ja ainult.
k
K./ 12. veebruar 2018, 16:36
Väga õige arvamus. Tean samuti ühte puudega noormeest, haridus on omandatud ja tegeleb samuti kodulehtede, kujunduse jms. aga tööd ei ole, tal käed olemas aga muidu on ratastoolis, seega saaks ta kenasti tööd teha. Samuti tean mitut IT-ala inimest, kes ei leia endale tööd, põhiliselt otsitakse ju programmeerijaid aga IT on nii lai valdkond. Töövestlustel eelistatakse neid, kes on juba mõne aasta töötanud aga noored, kes lõpetavad, need jäetakse sageli kõrvale. Ei ole nii, et neil on ulmelised palgasoovid, paljud on nõus alustama 600-700€ kuus aga tundub, et firmad tahaks ainult miinimumi maksta täistööaja eest.
j
Jalutu keevitaja./ 12. veebruar 2018, 11:30
Jah, ka mina tahaksin kodus, voodist lahkumata teha oma kutsetööd ja teenida palka mis ma põhjanaabrite jurues teenisin viimati, ligi 5x eesti "keskmise". Et kuidas riik seda kavatseb mulle korraldada või millises eelisseisus peaks olema klahvidetoksijad? Ja miks nemad arvavad, et nad on teistest invaliididest paremad? Kui ei meeldi, olgegi seal määricas.
m
12. veebruar 2018, 18:46
Miks Sa jalutu oled? Kuidas keevitajaks said kui jalutu oled ja miks nüüd edasi ei saa sellena töötada?
a
ab/ 12. veebruar 2018, 11:13
Riigi rumal majanduspoliitika on kõige selle taga!
a
asukoht pole tähtis.../ 12. veebruar 2018, 10:49
miks mees siis oma USA- tööd edasi ei tee? Internet ja e-riik on ju, töö ootab üle maailma. Miks peab see Eesti firmas olema?
i
invapensionär / 12. veebruar 2018, 09:26
Meil ei taha tööandjad isegi mitte keskmise puudega töötajaid tööle võtta. askest või sügavast rääkimata. Liialt tülikad. Mina ise põdesin mitut haigust, Ja lonkasin vaid kepi toel käia, Seega treppe eriti ei armastanud. Samuti olin igal aastal mitu korda haiguselehel ja ravil. Käisin arstide astuvõttudel. Summaarselt puudusin nii 1-2 kuud töölt. Ülematele see sugugi ei meldinud, muudkui tänitasid ja tegid etteheiteid. Et vaata kuidas meil noored, sinukolleegid töötava! Haiguslehti ei võta, teevad vabatahtlikult tasuta ületunde või tulevad laupäeval tasuta välja, kui töö nõuab. Aga sina, looder seline! Muudkui arstid jahaiguselehed! Ja lasksidki lõpuks lahti. Kui ma ise ei märganud lõppaveavaldust kirjutada.
Sama probleemi ees on meil paljud teisedki puudega inimesed, et neid ei võeta tööle või süüakse sealt välja, kui haigus süveneb. Ja töötaja on sedavõrd häbematu, et end töö asemel ravida laseb. Sest peremehed tahavad ikka noori ja terveid. On kasulikum ning tüli kah vähem.
Seega loota, tööandjad mingi täielikuinvaliidi avasüli tööle võtaksid on ülim naiivsus. Sest sellisel peaks kõrval olema ju ka veel abiline ning hooldaja. Näiteks liikumispuudega inimese jaoks peaksid olema ratastooli-kaldteed, lift, invatualett j.n.e. Mis oleks kõik üks suur lisakulu ning tüli.
i
Irf/ 12. veebruar 2018, 09:36
Ja kui noored ning terved on end sandiks töötanud, tuleb neilgi koht vabastada. Kasumiahnus on suur jõud ja lömastab kõik, kes ette jäävad.
p
paluks täpsustusi/ 12. veebruar 2018, 11:24
Kuulge, äkki valgustate, kuidas see "sandiks töötamine" tänapäeval reaalselt välja näeb? Ma saan aru, et ehitusel või kaevanduses on võimalik end tõsiselt vigastada, aga enamus töökohti on vägagi turvalised, ainsad tervisehädad mis tekivad, võivad olla põhjustatud rämpstoidu ja alkoholi liigsest tarvitamisest ning vähesest liikumisest.
Vanemaid inimesi vaadates on ka selge vahe, aktiivselt liikuvad vanainimesed teevad kõrge vanaduseni tööd ega kurda, kõige hullemini haiged ja vigased on ülekaalulised diivani peal päevi mööda saatvad endised kontoritöötajad.
p
paluks täpsustusi-le/ 12. veebruar 2018, 12:23
No "Rimis" pidi ju olema võimalik ennast sandiks töötada, põis läheb lõhki, aga vetsu ei saa, töö ei lase...
r
Rannamiis/ 12. veebruar 2018, 22:45
Valgustan. Üks lihtne näide. Tööandja lihtsalt ei tee vajalikke investeeringuid, et tagada normaalne ja ohutu töökeskkond. Minu näite puhul puudutas asi ventilatsiooni, mida lihtsalt ei olnud. Et ruumi ventileerida, avati mõlemas tsehhi otsas väravad. Kas arvate, et märja nahaga tõmbetuules töötada on tervislik?
b
baphomet/ 12. veebruar 2018, 09:43
Noored ja terved peavad end sihukeste nimel sandiks töötama. Sest teistega sihukesed paraku ei arvesta.
Puudikutele riigipoolsed töökohad ja riigipoolsed palgad. Ametnike arvu selle nimel vähendada.
m
mmm/ 12. veebruar 2018, 11:09
Mis juttu sa siis räägiksid, kui oled firmalt midagi tellinud, aga ei saa oma teenust/toodet ja firma põhjendab seda sellega, et tal töötaja haige ? Kedagi ei huvita, kui sul töötajad on haiged ja järgmine kord tehakse äri teise firmaga.
t
töö/ 12. veebruar 2018, 11:12
Ega asi pole ainult tööandjates - sinu töökaaslased ei tee ka just heameelega lisatasuta ära haiguslehel oleva kolleegi tööd. Tükitöö puhul ole haiguslehel, palju kulub.
Samas olen töötanud koos ratastooliinimesega, kes endale sugugi mingeid eriõiguseid ei nõudnud. Väga meeldiv kolleeg oli.
o
Otsustage ära/ 12. veebruar 2018, 11:24
Et vaata kuidas meil noored, sinukolleegid töötava! Haiguslehti ei võta, teevad vabatahtlikult tasuta ületunde või tulevad laupäeval tasuta välja, kui töö nõuab.
Noored pidid olema ju maailma suurimad loodrid, lillegi ei liiguta, ainult vinguvad ja kaebavad. Nohuga söövad antibiootikume ja köhaga on kaks nädalat haiguslehel. Toast välja ei lähe kui 3000 eurot palka ei saa. Ja nüüd korraga rabavad tasuta öösiti ja nädalavahetustel tööd teha, ise 40 kraadises palavikus, palka ei taha ja võtavad puudega inimestelt töö käest ära.
Lumehelbekesed pidid olema tööpõlgurid, mitte sandiks rabelejad-tööhoolikud.
Mõtle parem lugu välja, kui keegi tasuta ületunde teeb või juhi käsu peale nv. tööle jookseb siis on see just vanema põlvkonna esindaja.
s
Samas 3000/ 12. veebruar 2018, 11:39
on eesti hinnataseme juures täitsa OK palk millest võikski hakata pihta.
Noort inimest ei motiveeri 600-700 jutt - kui vaatad kasvõi siin lehe alaservas jooksvaid korterite müügipakkumisi siis näed, et küsitakse ikka sinna 150 000 ligi.
Ja nüüd sa arvad, et see noor peab olema motiveeritud 600-700 euri eest rügama?
USAs maksavad näiteks majad 300-400 tuhat dollarit. Igasugu tegijamad IT tööd on 150-200 tuhandese aastapalgaga kuid jah, sealt tuleb maksta näiteks tervisekindlustus jne aga siiski on kuus kättejääv palk ikka palju-palju suurem kui ka see sinu räägitud 3000 mis olevat liiga palju tahetud.
3000 euri peaks olema selline keskmine - füüsilised tööd, metallitööstuse tööd, siis igasugu spetsialistide palk (kerge füüsiliselt kuid nõuab jällegi aju jne) ja ka kõvade ületundidega lihttööinimesel peaks ikka olema võimalus sellise palgani tüürida kuna ma just kirjutasin mis noort motiveerib? Kui sul kodu ei ole näiteks ja näed neid hoogsalt tõusvaid korterihindu siis on 600-700 eurine palk ikka 20a juba ajale jalgu jäänud!
m
mnjahhh.../ 13. veebruar 2018, 10:30
Palka võib maksta ka 10000 kuus...aga selle peab koos kõigi sinna juurde tulevate maksudega välja teenima. Lihtne! Või kas ikka on? Vaadake meie tööjõu makse ja siis proovige ettevõtlust, makstes 3000 euroseid palkasid. ;) Alustuseks võite sellist palka endale maksta! Kaua vastu peate? Peace!
m
miki/ 12. veebruar 2018, 13:05
Ettevõtjaid võib küll lõputult vanduda, kuid asutus ei saa ellu jääda, kui kasumit ei ole. Nii kaob ka asutus ise ja invaliidi töökoht koos sellega.

e
eesti mees/ 12. veebruar 2018, 09:07
eesti riigis pole tööd tervetele inimestelegi, palju noori"spetsialiste" hulguvad niisama ringi, neile rakendust pole, oodatakse mujalt tulnud tumedama nahavärviga spetsialiste, et neile siis ka vastavat palka maksta, omadele lihtsalt pole ette nähtud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee