Eesti uudised

Korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud vallajuht taotleb karistuse tühistamist (4)

Siim Randla, 12. veebruar 2018, 06:45
Foto: Aldo Luud
Korruptsioonikuritegude eest Tartu maakohtus tingimisi vangistuse saanud Tartu valla vallavanema Aivar Soobi kaitsja taotleb ringkonnakohtus otsuse tühistamist täies ulatuses. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi sõlmis Aivar Soop ajavahemikus 2013 kuni 2015 tehinguid sihtasutusega Emajõe Jõeriik, mille nõukogu liige ta ise on. Selliste tehingutega võttis ta Tartu vallale enam kui 100 000 euro eest rahalisi kohustusi Emajõe Jõeriigi huvides.

Samal teemal

Lisaks süüdistab prokuratuur Soopi selles, et aastail 2013 ja 2014 tankis ta oma isiklikku sõiduautosse ja kanistritesse ebaseaduslikult rohkem kui 200 euro eest talle Tartu valla usaldatud kütust. Tartu maakohus tunnistas Aivar Soopi süüdi toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses ja omastamises ametiisikuna ning mõistis talle üheaastase tingimisi vangistuse sama pika katseajaga. Lisakaristusena ei tohi Soop töötada kolme aasta jooksul avaliku ülesande täitmist nõudval ametikohal.

Tänaseks on Soop kaitsja  Urmas Kõrgesaar esitanud apellatsioonid Tartu ringkonnakohtule. „Taotleme maakohtu otsuse tühistamist täies ulatuses. Sisulisi kommentaare enne ringkonnakohtu otsust anda ei saa,“ sõnas Kõrgesaar.

4 KOMMENTAARI

a
ar 13. veebruar 2018, 10:36
sellised peaks realselt vangi panuma ja elu lõpuni ei tohiks tõõtada riigile kuuluvates kohtades!!!
o
Odin 12. veebruar 2018, 08:17
Läbi Emajõe Jõeriik kriminaalseid (nn väärtegusid) tegusid teinud isikutest on tänaseks süüdi mõistetud Nukka ja Soop, aga neid on veel.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee