„See, et piirikaubandus on üldse tekkinud, näitab, et Eesti on ajanud valet poliitikat“, „Aktsiisitõus ei ole mõistlik ja see tuleks minu hinnangul ära jätta“, „Aktsiisid on täna ületanud mõistliku piiri ja toovad meie majandusele rohkem kahju“. Rahandusminister Toomas Tõniste ei jää aktsiisipoliitika kritiseerimisel tagasihoidlikuks. Kuid mida muud saakski minister öelda alkoholiaktsiisi 55 miljoni euro võrra alalaekumise valguses?

Paraku on need karmid sõnad kontrastis valitsuse tegevusplaaniga. Peame tõsiselt mõtlema, teema tuleb päevakorda, ootame ära analüüsid, on olnud rahandusministri selgitused edasiste sammude kohta. Ettevaatlikkus on põhjendatud, sest praeguse valitsuse suuremaid apsakaid saab seostada just liigse rapsimisega. Teisalt – piirikaubandusega süvenenud probleemidest räägime juba 2016. aastast, ja aktsiisi tõstmine pole tulemust vaadates jäänud just puuduvate analüüside taha.

Pealegi pole küsimus enam selles, kas 2019. aasta jaanuariks plaanitud aktsiisitõus tuleks ära jätta, vaid kas viimaseid tõuse tuleks hoopis tagasi pöörata. Kahju majandusele on üks asi, kuid Lätist nn aastavarudega koju tulijad, kes selle alkoholikoguse tunduvalt kiiremini alla kulistavad, on tõsisemgi murekoht.

Jaga artiklit

32 kommentaari

J
ja sõna võttis veiniärikas:  /   15:21, 20. veebr 2018
jooge aga rohkem!
J
juga  /   23:52, 12. veebr 2018
Nüüd tasub Lätist lisaks kõigele juba suitsu ka osta. Enne viimast tõusu oli vahe mõnikümmend senti, siis ei viitsinud jamada, et ostes ploki pealt pakk võita. Nüüd võidab juba 2 pakki ja muude asjade kõrval tuleb Lätist ka suitsud tagavaraks võtta.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis