2
fotot
Tuisk (Jörgen Norkroos)

Ilmateenistus annab teada, et järgmisel nädalal püsib talviselt lumine ilm. Kui esmaspäeval ja teisipäeval võib võib mõnel pool esineda plusskraade, siis kolmapäeval toob ida poolt lähenev kõrgrõhkkond krõbedamad miinuskraadid ning lumesadu lakkab.

Ilmaprognoosi järgi sajab pühapäeva õhtul ja öösel kohati lund. Saju tõenäosus on suurem Ida-Eestis. Tugevneb kagutuul ning hommikuks on saartel puhanguid kuni 15 m/s, paiguti võib olla pinnatuisku. Külmakraadid püsivad.

Esmaspäeval  jõuab Oslo lähistele uus aktiivne osatsüklon ja selle idaserv ulatub üle Eesti. Mitmel pool sajab lund, päeval saartel ka lörtsi. Kagutuul tugevneb, rannikul ulatuvad tuuleiilid 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, päeval 0..-3, saartel kuni +1°C.

Ilm esmaspäeval (Ilmateenistus.ee/kuvatõmmis)

Teisipäeval liigub see osatsüklon Stockholmi suunas ja nõrgeneb. Kohati sajab lund, saartel on sadu tihedam ja seal tuleb lisaks lumele ka lörtsi. Jäiteoht! Puhub võrdlemisi tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval tõuseb -2..+1°C-ni.

Kolmapäeval ja neljapäeval oleme läänepoolse madalrõhkkonna ja idapoolse kõrgrõhuala piirialal. Lund sajab vaid kohati ja vähe. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on kolmapäeva öösel 0..-5, päeval -2..+1°C; neljapäeva öösel -2..-8, päeval -1..-5°C.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele liiklemisel talvistes teeoludes

Pühapäeva pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolamärjad, soolaniisked või niisked ning kohati soolalumised. Paiguti sajab lund.

• Talviseks sõiduks vali ikka talvine tempo! Naast- ja lamellrehvid ei lisa turvalisust, kui Sa talvel suvise kiirusega sõidad.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

Jaga artiklit

3 kommentaari

  /   23:37, 11. veebr 2018
Tahaks hoiatada kõiki kaasmaalasi, et järgmine nädal n.ssitaxe teid kõiki kõrgemate toiduhindadega kui seda Helsinkis.
M
mina ei usu 20.07 le  /   22:05, 11. veebr 2018
Kuuse Taat juba mitu kuud surnud.Nüüd tuleb kõigil igaks juuks autole sahk ette panna ja taha liivapuistur.Maanteeamet enam ei vastuta teede eest.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis