Iisraeli relvajõud korraldasid Süürias ulatusliku rünnakuFoto: Scanpix
Delfi 10. veebruar 2018 16:57
Iisraeli hävitaja F-16 kukkus Süüria õhutõrjetule tagajärjel alla.

Tel Avivi teatel ründas hävituslennuk täna varahommikul Iraani sihtmärke Süürias, kui sai tabamuse Süüria õhutõrjerelvast ja kukkus alla Iisraeli enda territooriumil. Hävitaja piloodid katapulteerusid: üks neist sai raskelt, teine kergelt vigastada.

Iisrael ründas Iraani sihtmärke pärast seda, kui Iisraeli territooriumi kohal tulistati alla Iraani droon.

Hävitaja allakukkumise järel jätkas Iisrael õhulöökide andmist nii Süüria kui Iraani sihtmärkide pihta.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfis.

Samal teemal

Kommentaarid  (38)

11. veebruar 2018 20:38
juudid on targad inimesed ja seda enamus kadestavad,eriti sakslased ja venelased
tarkust 11. veebruar 2018 22:10
kelleltki ära ei võta, aga riigile võivad ka juudid lojaalsed olla ning siis nad on veel rohkem sakslased ja venelased.
to/ 12. veebruar 2018 10:39
Teatavasti kuulutas Goebbelsi vulgaarne, instinktidele ja egole mängiv propaganda, et juudid olevat "alam,inimesed" ning tulevat seetõttu hävitada. Kuid mitte kõik ei arvanud nii. Kurikuulus dr. Mengele väitis hoopis vastupidist. Et juudid on väga targad, osavad ning töökad. Ja ühtegoidvad. Ületavad sakslasi ja on just sellepäras sakslastele ohtlikud. Et lõpuks ńad võtaksid sealmail võimu üle ning sakslastest saaksid nende 0rjad. Ning et just selle ohu tõttu tulevat juute hävitada. Oma järeltulevate põlvede huvides ning kaitseks. Et neist 0rje ei saaks. Nii et diametraalselt erinevad hinnanguid, kuid ühine lõppjäreldus. Hävitamine.
mees 11. veebruar 2018 09:24
Miks juudid on alati parimatel töökohtadel, tõsi, nad õpivad palju, see on rahvus, kes on väga agresiivne igal elualal. Juutidel on palju lobiste USA kongressis ja senatis. Just tänu sellele lobitööle said juudid oma riigi 1947a, selle siigi nimeks on Israel. ÜRO tegi minuarust vea, kui tekitas kunstlikult riigi Palestiina aladele. Nüüd siis Israel kägistab palestiinat, laskmata neil isegi oma riiki välja kuulutada. Juudid oleks justkui teistest kõrgemalseisev rahvas, ma arvan, et Hitleril oli elus mingi negatiivne kogemus sellise käitumismaneeriga, miks ta muidu neid vihkas. Ja küsmus ÜRO-le. miks pole siiamaani kurdidele oma riigiks territooriumi eraldatatud, kas siin on ühed jällegi võrdsemad kui teised.
mehele 11. veebruar 2018 09:58
Teatavasti nägi ÜRO resolutsioon ette kahe riigi, Iisrali ning Palestiina loomist. Seejuures pigi Jeruusalemale jääma eristaatus. Vahest oles ehk sedasi läinudki. Aga palestiina-araablased alustasid ise esimesena sõda alles moodustuva Iisraeli vastu. Kõigi naaberriikide araablaste toel ja otsesel abil. Nii elavjõus kui sõjatehnikas. Kusjuures loosung oli et Iisrael tuleb üldse maa pealt kaotada, hävitada ning merre pühkida. Tookord oli jõudude vahekord sõja puhkedes kümnekordselt araablaste poolel. Aga Foruna naeratas hoopiki juutidele. Sõjas tuli pööre ja võitsid hoopiski juudid. Ning seejärel kasutades võitja õigust võtsid kogu maa endale. Ka selle, millest oleks pidanud Paestiina saama. Muuseas osa algselt Palestiinale saama pidanud maast hõivas endale teatavasti Jordaania.
Moderaator korjas ära. 11. veebruar 2018 10:01
Millegipärast ei luba meie modraator kirjeldada ei Iisraeli riigi loomist, ÜRO vastavat resolutsiooni ega ka esimest Iisraeli vastast sõda ja araabiamaade koalitsiooni. selle aesmärke ja sõja käiku ning tulemusi. Mis seletaks paljutk seda olukorda, mis on tänapäevai.
No näiteks ka indiaanlastel pole oma riikiämäricas kuigi vöiks 11. veebruar 2018 10:10
Näiteks indiaanlased vöiks kindlasti oma riiki rajama hakata ja Venemaa läheks neid kaitsma ja kui ämäricapeaks neidründama siis Venema pommitaksnad kiviaega
Oi 11. veebruar 2018 10:30
Juudid on nagu venelased kes teevad oma riike teiste riikide aladel!
11. veebruar 2018 17:28
kõik algab otsast ...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS