President Kersti Kaljulaid ja rahvakirjanik Andrus Kivirähk (Stanislav Moškov)

Rahvakirjanik Andrus Kivirähk kirjutab oma igalaupäevases arvamusloos, et tema arvates on riiklike teenetemärkide jagamist arvustada muidugi täiesti mõttetu ja see on sama rumal kui kritiseerida jõuluvana kingikotti.

Jah, just nimelt ootamatu kingitusena, mille päkapikk on sussi sise poetanud, tulebki ordenit võtta! Arutelu selle üle, et A, B ja C on ju ka ordenit väärt, kõlab tobedalt, sest tegelikult on ju terve Eesti täis tublisid inimesi, kes kõik võiksid aumärgi rinda saada. 

Kas riigilt autasu saamine ei ahelda kultuuriinimesel vaimu kuldsete käeraudadega võimu trooni külge? 

Iseasi muidugi, kas eesti kultuuritegelane üldse peakski olema oma riigist sõltumatu, enamgi veel, jääma selle riigiga opositsiooni - usun, et näiteks Jaan Krossi oleks säärane küsimus sügavalt hämmastanud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes 

Jaga artiklit

19 kommentaari

A
aga kas  /   12:18, 11. veebr 2018
nendel nn. poliitikutel sobib? mille eest küll riigikogu liige peab saama kõrgeima autasu riigilt?see lüpsik, mis koliseb , on ikka jube suur.
O
Omnivoor  /   11:06, 11. veebr 2018
Kultuur on inimtegevuse produkt/väljund, alates kaunitest kunstidest ja lõpetades prügimägedega. Seega ei ole inimest väljaspool kultuuri. Igal prügimäe pätil sobib riigilt kõike vastu võtta. Kas kaunite kunstide viljelejad peavad olema riigist sõltuvad ja iga palukese pärast sitsima ja auh hüüdma, see on küsitav.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis