Eesti uudised

Emajõe miljarditehase kokkuleppe valmistasid ette arendajate juristid (42)

Toimetas Denes Kattago, 10. veebruar 2018 10:34
Jüri Raidla Foto: Tiina Kõrtsini
Eelmisel nädalal avalikustas „Pealtnägija“, et riigimetsa majandamise keskus (RMK) ja Emajõe äärde kavandatava tselluloostehase arendaja Est-For Invest on sõlmimas rekordilist kavatsuste protokolli, mis garanteerib miljarditehasele poole riigi raiutavast paberipuidust 15 aastaks.

Kui paljudele tundus juba enne, et kavandatavas tehingus on jäme ots arendaja käes, siis lepingu tagamaid lähemalt uurides torkab silma veel üks üllatav nüanss - nimelt valmistas lepingu ette Est-Fori esindav advokaadibüroo Ellex Raidla, vahendab ERRi uudisportaal.

Iseenesest pole midagi kummalist, et lepingu põhja teeb sellest huvitatud pool, aga tähelepanuväärne on, et Ellex Raidla on samal ajal ka RMK nõustaja.

Mitu tuntud juristi kommenteerisid „Pealtnägijale“, et selline olukord tekitab küsimusi, kuid ei soovinud nimega esineda, sest Advokatuuri eetikakoodeks keelab kolleegide avaliku kritiseerimise.

Vanempartner Jüri Raidla kinnitas „Pealtnägijale“, et tselluloositehase projektis esindab tema büroo ainult arendajat ehk Est-For Investi, mistõttu on talle isegi küsimuse asetus huvide konfliktist arusaamatu.

Samal teemal

01.03.2018
URMAS KLAAS: haisutav tehas ei sobi 100 000 elanikuga Tartusse
27.02.2018
HIRMUTAV VIDEO | Vaata, mis ootab tartlasi ees, kui Emajõe kaldale kerkib hiiglaslik tselluloositehas
15.02.2018
LOODUSKAITSJA ON NÖRDINUD: kas tõesti ei sobi RMK-l MTÜ koordinaatoriga ühes raadiosaates osaleda?
14.02.2018
Tööinspektsioon: mööblitööstusel puudub arusaam kemikaaliohust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee