Maailm

Ohvrite lähedased soovivad briti ISISe jõhkardite kohtuprotsessi (13)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. veebruar 2018, 21:14
Ajalehtede esikaaned lugudega Suurbritannia terroristidest. AFP / Scanpix
8. veebruaril võtsid kurdi võitlejad Süürias vangi kaks Suurbritanniast pärit terroristi. Ohvrite perekonnad soovivad, et mõrvarite üle peetaks õiglast kohut.

Alexanda Kotey ja El Shafee Elsheikh on briti kodanikud. ISISe ridadesse mindi kunagi neljakesi, kuid nende ninamees sai 2015. aastal õhurünnakus surma ning üks terrorist viibib Türgi vanglas. Briti meedias hüüdnime „biitlid“ saanud nelik on vastutav 27 lääne päritolu inimese, sealhulgas ajakirjanike ja inimõiguslaste mõrvamises ning paljude teiste vangistamises ja piinamises.

Bethany Haines, kelle isal mõrvarlik nelik pea maha võttis, soovib vangistatutele vaid kannatusi ning loodab, et kui nad kunagi kohtusaali peaksid jõudma, saaks ta isa tapjatega silmitsi seista.

Samal teemal

Diane Foley, kelle ajakirjanikust pojal pea maha võeti, soovib aga, et kaks terroristi eluks ajaks vangi pandaks. Tema eelistaks, et terroristide üle mõistetaks kohut tema kodumaal USAs, kuid ütles, et lepib õiglase kohtumõistmisega ka mujal.

Prantsuse ajakirjanik Nicholas Henin, kes ISISe käes kümme kuud vangis istus, ütles, et ei soovi kättemaksu, vaid õiglust. Tema jaoks oleks aksepteeritav vaid tsiviliseeritud kohtumõistmine, mitte ISISele endale omased barbaarsed võtted.

Ka terroristide kinninabimine ei ole vaba Türgi ja kurdi rahva omavahelisest konfliktist. Kurdi võitlejad väidavad, et Alexanda Kotey kavatses Türgis pesitseva ISISe rakukese abil üle Süüria piiri põgeneda. Türgi võimud olid kiired vastama, et selline väide kurdide poolt on „täiesti jabur“.

13 KOMMENTAARI

e
Ehh 10. veebruar 2018, 21:33
Mingit protsessi pole vaja, pooldan pea mahalõikamist, ainult see on keel, mida need tegelased mõistavad.
e
Eks 10. veebruar 2018, 19:51
Puruks rebitud Iraagi ja Liibüa lapsed aga ei mõtle enam midagi. Näiteks seda, et miks lääne inimesed kes neid ja nende rahvast hävitasid ja riigi puruks pommitasid, kodumaal kangelased lausa on. Mitte terroristid.
Loe kõiki (13)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee