Eesti uudised

Taavi Aasa ametiautoks saab Volvo S90  (11)

Toimetas Triinu Laan, 9. veebruar 2018 16:19
Foto: Robin Roots
Uus ametiauto Volvo S 90 on praegusest mahukam ja soodsam, tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas vastates Tallinna linnavolikogu liikme Annela Ojaste (SDE) arupärimisele.

Linnavolinik Annela Ojaste esitas linnapeale küsimuse, miks on vaja Tallinans sõitmiseks üle 150 kW (loe 185 kW) võimsa mootoriga ja neliveoga sõidukit?

"Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto. Senise auto Mercedes-Benz E350 d hind käibemaksuta on 49 990 EUR ja uue parima pakkumuse tulemus INFO-AUTOlt on 48 325 EUR," vastas Aas. 

Ta lisas, et  tegemist on Tallinna Linnakantselei esindusautoga, mida kasutatakse ka väliskülaliste transpordiks ja see pole ainult linnapea käsutuses.

Samal teemal

"Nelikveo puhul on tegemist sõidu turvalisust tagava meetmega, tagamaks paremat haarduvust ja juhitavust ja läbivust erinevates oludes," põhejndas linnapea. 

Aas lisas, et kuigi tema ise oskab autot juhtida, kasutavad esindusautot ka teised linnavalitsuse liikmed, samuti väliskülalised. "Ametiautode kasutamine tippjuhtide poolt on suhteliselt laialt levinud praktika," põhjendas ta autojuhi vajadust. 

Ojaste küsis ka, miks Taavi Aas uue kuluka sõiduauto valimisel ei eelista keskkonnasäästlikku elektriautot, et linlastele head eeskuju näidata?  "Elektriautode puhul on esindusautode valik küllalt väike, pealegi poleks elektriline esindusauto kuigi armuline pealinna rahakoti suhtes. Odavamad variandid paraku on kas liiga pisikesed, et mitut inimest edukalt mahutada või väikese läbisõiduvõimega, mis võib osutuda probleemiks kui on tarvis sõita linnast välja," vastas Aas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee