Et Rakvere Lihakombinaat on tegelikult oma töötajatest hooliv ettevõte, kinnitas südantsoojendav asjaolu, et iga streigis mitteosalev töötaja sai firma poolt tänutäheks täitsa tasuta piruka. Klassikuid tsiteerides: „Sooja leiba – mõtelge! /…/ Oh küll maitses magus see!“ Iseasi, kui magus pikalt küpsenud streigipirukas firma välismaalastest omanikele tundub ja mida pärismaalastest poruka südant verd tilkuma panevate palganõudmistega peale hakata.

Jää vedas alt

Munalaiu ja Manilaiu vahel koos mitme inimesega läbi õhukese jää vajunud kaubiku puhul polegi süüdistavat sõrme kellegi poole suunata. Ametlikku jääteed saab riik teha vaid siis, kui koostöö pakasega on korralikult sujunud. Panna praame iga saare ja laiu vahet taksot sõitma pole samuti riigile taskukohane, kui mandril ei käi bussidki paljudesse asustatud punktidesse.

Nõukanostalgia

EV sajandi juubeli aegu nõukalaulude kontserdi korraldamist oleks vanasti nimetatud poliitiliseks lühinägelikkuseks ja ebaküpsuseks, mis oleks kaasa toonud sanktsioonid. Kontserdikorraldaja koduerakond IRL nimetas kontserdi ajastust suisa hauarüvetamiseks. Leppimise ja andestamise jutt koolidirektori suust on kõlanud kurtidele kõrvadele.

Aktsiisimull

Olukord, kus aktsiisi laekub riigieelarvesse üha vähem, kuid riigikassa täitumisel arvestatakse ühe uute aktsiisitõusude ja kasvavate laekumistega, pole jätkusuutlik. Abi pole ka ääri-veeri juttudest, et plaanitud aktsiisitõusud võiks ära jätta, sest enam ei laeku ju ka praegu kehtivaid makse. Aga valimiseelne kulutamise pillerkaar on veel ees…  

Eesti tänas

Riiklikud aurahad on seks korraks jagatud, kuigi sajandi juubelile veidi ebakohaselt liigargiselt, kui rahadega kullati heldelt eesistumisega tegelenud bürokraate. Kõrgeima auraha määramine esmalt presidendivalikul määravat rolli mänginud spiikrile ja teiseks kunagisele erakonnakaaslasele kinnitab avalikust arvamusest sõltumatut riigimehelikkust.

Jaga artiklit

6 kommentaari

T
töötu  /   19:19, 11. veebr 2018
Mina olen ka üks nendest laiskadest eestlastest kes ei viitsi heategevust teha.Kui ikka väärilist palka töö eest ei saa, siis ei tööta.Ma tööle peale maksma ei hakka.Kui töötu abiraha on sama suur kui palk, siis istun muidugi kodus.
A
austa tööd  /   12:50, 11. veebr 2018
varsti tuleb läti liha ja siis töötu abiraha peal olla on mõnus. Tööd tegema ei pea. eestlane on väga laisk rahvas. raha on ainuke millele mõeldakse. Näha saab kuhu me jõuame.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis