Nädala TOP

Top | Rakvere streigipirukas (6)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 9. veebruar 2018, 17:49
Foto: Stanislav Moshkov
Et Rakvere Lihakombinaat on tegelikult oma töötajatest hooliv ettevõte, kinnitas südantsoojendav asjaolu, et iga streigis mitteosalev töötaja sai firma poolt tänutäheks täitsa tasuta piruka. Klassikuid tsiteerides: „Sooja leiba – mõtelge! /…/ Oh küll maitses magus see!“ Iseasi, kui magus pikalt küpsenud streigipirukas firma välismaalastest omanikele tundub ja mida pärismaalastest poruka südant verd tilkuma panevate palganõudmistega peale hakata.

Jää vedas alt

Nõukanostalgia

EV sajandi juubeli aegu nõukalaulude kontserdi korraldamist oleks vanasti nimetatud poliitiliseks lühinägelikkuseks ja ebaküpsuseks, mis oleks kaasa toonud sanktsioonid. Kontserdikorraldaja koduerakond IRL nimetas kontserdi ajastust suisa hauarüvetamiseks. Leppimise ja andestamise jutt koolidirektori suust on kõlanud kurtidele kõrvadele.

Aktsiisimull

Olukord, kus aktsiisi laekub riigieelarvesse üha vähem, kuid riigikassa täitumisel arvestatakse ühe uute aktsiisitõusude ja kasvavate laekumistega, pole jätkusuutlik. Abi pole ka ääri-veeri juttudest, et plaanitud aktsiisitõusud võiks ära jätta, sest enam ei laeku ju ka praegu kehtivaid makse. Aga valimiseelne kulutamise pillerkaar on veel ees…  

Eesti tänas

Riiklikud aurahad on seks korraks jagatud, kuigi sajandi juubelile veidi ebakohaselt liigargiselt, kui rahadega kullati heldelt eesistumisega tegelenud bürokraate. Kõrgeima auraha määramine esmalt presidendivalikul määravat rolli mänginud spiikrile ja teiseks kunagisele erakonnakaaslasele kinnitab avalikust arvamusest sõltumatut riigimehelikkust.

6 KOMMENTAARI

t
töötu 11. veebruar 2018, 19:19
Mina olen ka üks nendest laiskadest eestlastest kes ei viitsi heategevust teha.Kui ikka väärilist palka töö eest ei saa, siis ei tööta.Ma tööle peale maksma ei hakka.Kui töötu abiraha on sama suur kui palk, siis istun muidugi kodus.
a
austa tööd 11. veebruar 2018, 12:50
varsti tuleb läti liha ja siis töötu abiraha peal olla on mõnus. Tööd tegema ei pea. eestlane on väga laisk rahvas. raha on ainuke millele mõeldakse. Näha saab kuhu me jõuame.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee