Arstid lõikust tegemas. Pilt on illustratiivne. (Pixabay)

Indias süüdistab 28aastane Rita Sarkar oma meest ja tema venda neeru varastamises, vahendab BBC.

Naine tundis kaks aastat tagasi tugevaid kõhuvalusid ja mees viis ta Kolkatasse erakliinikusse. Sealsed arstid tegid talle väidetavalt pimesoole lõikuse. Paraku valud ei kadunud ja muutusid tugevamakski. Kuna mees keeldus naist uuesti arstide juurde viimast, siis tegid seda naise sugulased. Arstlikul läbivaatusel selgus ootamatu tõsiasi – Rita Sarkaril on vaid üks neer. 

Tuli välja, et mees oli müünud naise parema neeru Chhattisgarhi linnas elavale ärimehele. Müügitehingu ajend oli naise perekonnalt saamata jäänud kaasavara. Indias on kaasavara maksmine alates 1961. aastast küll seadusega keelatud, kuid traditsioon elab edasi. Keskklassi perekond peab tütre eest välja käima umbes 60 000 eurot.

Rita Sarkari mees ja tema vend vahistati selle nädala algul. Politsei otsib nende ema, kes mõnedel andmetel on neeruvarguse idee autor.    

Jaga artiklit

6 kommentaari

O
on rikkad  /   01:12, 12. veebr 2018
kesklass rikkam kui eestis.
M
Moderaator korjas ära.   /   09:07, 11. veebr 2018
Ilmselt e meeldi modele Hammurapi taliooniseaduse põhimõtted.Et hammas hamba vastu. Kuigi oleks loogiline naisele varastatud need tagastada. Mehe oma nimelt. Peale selle mehelt ka operatsiooniraha sisse kasseerida.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis